Kdy přijde mateřská?

ondul
15. led 2020

Ahoj!
Prosím o radu 🙂
Na mateřskou jsem nastoupila k 26.12., formulář o žádost na peněžitou pomoc v mateřství jsem zaměstnavateli resp. paní účetní odevzdala 7.11. No a teď jsem čekala, že přijdou peníze za ty tři pracovní prosincové dny a nic. Tak volám na sociálku a tam o mě nemají záznam, tvrdila paní. Klasika, naše paní účetní je spíš postavička z dětské knížky, než užitečný zaměstnanec, ale tak jsem tedy volala jí, z ní vypadlo, že papír na sociálku zanesla až v pátek 10.1.
Nemáte tucha, kdy mohu počítat, že odešlou ty peníze za prosinec? Až spolu s lednovými?
Díky 🙂

jjasmina
15. led 2020

@ondul Jooo taky bych ráda věděla, taky mi nic ještě nepřišlo no, ale maj na to 30 dní ode dne , kdy obdrží podklady. Ale já čekám na poslední nemocenskou + pár dní mateřské. Ale co se týče nemocenské, tak většinou stejně přišla koncem měsíce no...

ondul
autor
15. led 2020

Vono ani tak nejde o ty prachy za ty tři dny, ale o ten guláš, co v tom nastal. Prostě komunikace s byrokratem je děs. Na pojišťovně se například předevčírem divila paní za přepážkou, proč u mě ještě nemají nahlášený rodný číslo dítěte. Tak sem jen ukázala na to moje břicho v devátym měsíci a nevěřícně sem kroutila hlavou. Kocourkov :D

zdravuska1989
15. led 2020

@ondul ahoj, jsem na tom stejně co se týče termínu... Dnes mi přišlo vyjádření ze socky že podklady dostali 8.1.az, takže bych počítala cca 25-30.1, takhle mi to zatím vycházelo s pn, ale tu mateřskou bych si celkem i myslela na variantu, že nám to pošlou dohromady s tou lednovou.

ondul
autor
15. led 2020

@zdravuska1989 🙂 Díky za info

jjasmina
15. led 2020

mě by stačilo, kdybych se tam mohla aspon dovolat a vědět, že maj aspon všechny podklady.

penelopaw
15. led 2020

Měla jsem opačný problém - zaměstnavatel vše nahlásil včas, ale na ČSSZ měli asi výpadek zaměstnanců, takže když jsem tam volala na konci měsíce, během kterého už mi peníze měly přijít, že stále nic, tak mi lakonicky sdělili, že mě tam hlášenou mají, ale ještě neměli čas to zadat do systému. Moje argumenty, že na ty peníze mám vázané složenky apod. byly k ničemu. Bohužel jsem nedohledala, jestli má ČSSZ nějaký termín výplaty dávek, protože takhle by člověk ty peníze mohl dostat třeba za 10 let :-X. Holt je to všude o lidech ☹.

zdravuska1989
15. led 2020

@jjasmina tak nechceš zkusit taky ten mail? Já teda taky raději telefon ale už mi došla trpělivost, jelikož mě to nezvedl nikdy nikdo 🤦‍♀️ mě taky šlo právě o to vědět že jim to došlo aspoň jelikož v bývalé praci je ta komunikace ještě horší 😬včera jsem psala mail a dnes ráno paní odepsala 😊

jjasmina
15. led 2020

@zdravuska1989 a ten mail mají na strankach?

jjasmina
15. led 2020

@zdravuska1989 Tak po 18 minutách čekání mi to zvedla paní, papír u končení neschopenky jim přišel 6.1. v systemu to ale ještě nemají zpracovaný a papír na mateřskou tam nemají ještě vůbec. takže klasika čekám konec měsíce, ne-li začátek unora

zdravuska1989
15. led 2020

@jjasmina je fakt, že takhle dlouho jsem nikdy nevydržela čekat 😬😁jo mají to má stránkách ale já třeba jsem z toho jelen 😂 psala jsem na tu socku, kam spadam adresou a ta mě odkázala jinam, že je to dle zaměstnavatele🤷‍♀️ tak hlavně že došel 👏

jjasmina
15. led 2020

@zdravuska1989 jj já sice pracuju v Brně, ale centrálu máme v Praze 😀 no já si mobil zapnula na handsfree a koukala na tv nebo do pc 😅

kiki1912
15. led 2020

@ondul já na mateřskou měla nastoupit 15.12 (neděle) ukončenou PN i s papíry na mateřskou sem odevzdavala 13.12 (pátek) ještě ten den to vedoucí posílala na mzdovku. Peníze za PN za těch 14 dní v prosinci mi došli 27.12 a když sem po novém roce volala na ossz podle mzdovky co mě má na starosti a tam říkala že mají podklady už na stole že to zkontroluje jen ještě jedna referentka a že pokud to projde ten den kontrolou tak že to pošlou a v pátek když sem volala kvůli papírům na pojišťovnu tak řekli že to poslali a že by to mohlo dojít teď v týdnu nebo ten další týden

vrk
15. led 2020

@ondul pravdepodobne

cikitkapb
15. led 2020

Víš pod jakou OSSZ spadáš? 🤔 Já na jedný pracuju, tak mi kdyžtak napiš zprávu.

zdravuska1989
15. led 2020

@cikitkapb já se teda vetru s dotazem jestli můžu 🤗 rozhodnutí o přiznání mateřské mi přijde nějaké prosím?

cikitkapb
15. led 2020

@zdravuska1989 Pokud ti bude PPM přiznána poznáš to tak, že ti přistanou na účtu peníze. Pokud z nějakého důvodu nárok nemáš, dostaneš dopis, ve kterém bude uveden důvod proč ti nárok na PPM nevznikl.

zdravuska1989
15. led 2020

@cikitkapb děkuju 🙏

cikitkapb
16. led 2020

@jjasmina Pokud spadáš pod Prahu, tak tam se nedovoláš. 😔

jjasmina
16. led 2020

@cikitkapb Já jsem volala nakonec na tu jejich infolinku, 18 min no jsem čekala 😀 Ale zase aspon vim , že tam maj ukončení neschopenky, ale nemaj to ani ještě zpracované a papír na mateřskou tam nemaj ani ještě, tak ten bude trčet asi u nás na mzdovce možná ještě 😅