Kdy nejdříve mi může gynekolog dát papíry na mateřskou?

paampeliska
8. led 2018

Ahoj, kdy nejdříve mi může gynekolog dát ty papíry na mateřskou. Na mateřskou nastupuju 8 týdnu předem 19.1 ale zaměstnavatel už to po mně chce tak jestli nebude problém, když to budu chtít po gynekologovi už tento týden.

jostein
8. led 2018

můj gynekolog s tím problém měl. je to kvůli pojišťovně a tak, prostě vypsat to může jen přesně 8 týdnů. tedy, asi vám to může napsat dříve, jako ten papír, to asi jo, ale s datem 8 týdnů předem, ne s jiným...

sarabi86
8. led 2018

Nastupuji na MD 25.ledna (6tt pred terminem) a uz mi to vypsali na gynde po Vanocich...., u prvniho ditete mi to taky vypsali cca mesic pred nastupem na MD. Ted uz by ti to mel v pohode vypsat. Posledni velky utz mas za sebou, takze i "urceny termin porodu". Ja mela terminy tri, dle menses a pak dva dle.screeningu... sestra se me zeptala ktery chci vypsat.... na gynde je jim to v celku jedno...😉

paampeliska
autor
9. led 2018

@sarabi86
@jostein Díky za odpovědi🙂

marketikk
23. led 2018

Děvčata, nevíte někdo, jestli je možné dostat od gynekologa ten formulář na mateřskou i zpětně? Mám totiž nastoupit 29.1. což je 6 týdnů před porodem, tedy nejpozdější možné datum, ale kontrolu mám až 6.2. a sestřička mi dneska řekla, že je možné to vypsat zpětně, ale nemůžu tu informaci nikde najít... Já už sice v práci u šéfové mám v docházce od toho 29. uvedeno, že budu na MD, ale jestli ten formulář opravdu můžu doručit až o týden později si nejsem moc jistá... Netušíte někdo jak to je? Všude se píše jen o variantě odevzdání dřív, ale později ne, tak opravdu nevím...

jostein
26. led 2018

@marketikk tak a je problém si jen odskočit k doktorovi pro ten formulář mimo kontrolu??? aspoň to nemusíte řešit :D

bervidova
26. led 2018

@marketikk takto jsem to měla já,každý už měl papír v ruce a mně řekl,že až na další kontrole,takže pak mi v úterý vypisoval MD zpětně od předešlého pátku-a dva dny jsem dělala vlastně navíc. Teď u druhého mi to tedy dal 2.1. s tím,že nástup od 3.1.,tak ufff 🙂

marketikk
26. led 2018

@jostein pro mě ne, ale u toho doktora je to kapku "na pytel" v tom, že když tvrdí, že to má čas, tak nevidí důvod abych "narušovala" harmonogram objednaných pacientek. :D Já nemám problém si tam zajet, ale zas nechci trajdat jak jojo, aby mi řekli, že mi to vypíšou za týden... V práci mám nástup ke správnému datu nahlášený, jde jen o to, jaká je lhůta pro odevzdání toho papíru, který poputuje na CSSZ a jestli to ten doktor fakt může vypsat zpětně, respektive jak moc zpětně no...

lenicka2323
21. únor 2018

Krasny večer všem, potrebovala bych poradit jak si muzu vypocitat materskou? Na netu jsem vycetla ze z hrube mzdy ale pak mi znama rikala ze kazdy ma narok na stejne penize tak se v tom moc nevyznam =( moc dekuji za radu.

sarabi86
22. únor 2018

@lenicka2323 Znama si spletla materskou s rodicovskou.... Materska je urcena vysi platu, která urcuje denni vymerovaci zaklad, ten se nasobi poctem dni v mesici a z toho je vysledna materska... Nějaká kalkulacka na netu ti tedy napovi pribliznou castku materske. Rodicovskou maji vsichni stejnou, balik 220000, ktery se rozpocita na tebou zvolenou dobu v mesicich.