Kdy mi přijde poslední rodičovská?

kd24
3. říj 2017

Ahoj 🙂 mám takový dotaz. Dcera se narodila v únoru 2015, v březnu 2015 mi přišla první rodičovská ,kterou jsem si nechala na 3 roky. Má otázka je jestli poslední rodičovská mi přijde v březnu 2018 a od dubna 2018 nastoupit do práce ? Nebo je to jinak ? 😉 Děkuji za Vaše odpovědi ! ❤

adula000
3. říj 2017

@kd24 Do práce bys měla nastoupit den po dceřiných narozeninách., pokud sis v práci zvolila, že budeš tři roky na mateřské.

ivet1987
3. říj 2017

Přesně tak, syn se narodil 13.2.2015 a do 13.2.2018 mám rodičovskou dovolenou, potom nastoupit. Což nyní naštěstí nemusím když bude druhé mimčo 😀

adula000
3. říj 2017

@kd24 a rodičovský příspěvek vůbec neřešit, do práce můžeš chodit a pobírat jej současně také

blahova_andrea
3. říj 2017

na jak dlouho jsi žádala v práci rodičovskou dovolenou? pokud klasika na tři roky, tak musíš do práce nastoupit den po třetích narozkách dítěte. toto nijak s výplatou rodičovského příspěvku nesouvisí.

kd24
autor
3. říj 2017

@adula000 Děkuji za odpověď. A ještě se zeptám, pokud bych chodila do práce a pobírala příspěvek ,tak do práce můžu třeba cca na dopoledne nebo na pár hodin denně nebo tak nějak ne ?🙂

adula000
3. říj 2017

@kd24 od dvou let může být dítě ve školce neomezeně a ty můžeš být v práci taky "neomezeně". 🙂

blahova_andrea
3. říj 2017

@kd24 od dvou let dítěte můžeš pracovat jak se ti zlíbí a dítě může být ve školce. omezuje tě jen péče o dítě, to jak si to zařídíš. ne zákony 😉

lenoulinkaa
3. říj 2017

@kd24 ty můžeš jít do práce klidně dřív než ve dvou letech dítěte, ale je tam to omezení ve školce, jak tu je výše uvedeno. Od příštího roku už se to sledovat nebude. I když tebe se to netýká, když už dva roky mělo.

kika266
4. říj 2017

Pokud ale nastoupi tazatelka zpet na sve misto ke svemu zamestnavateli, tak uz rodicak nebude pobirat a prijde o nej. Nejde pobirat rodicak a vratit se zpet na stejne misto odkud odesla. Kdyby byla jinde, tak jo.

ivet1987
4. říj 2017

@kika266 tak to je pekna blbost. Ja jsem pracovala normalne z domu dva roky behem rodicaku a nema to na nic vliv. Muzes pracovat jak chces.

adula000
4. říj 2017

@kika266 tp neni pravda. Na mateřské se nelze vrátit na stejne místo. Pobirani rodicaku s tim nemá nic společného

blahova_andrea
4. říj 2017

@kika266 to si pleteš mateřskou a rodičák 😉

lenoulinkaa
4. říj 2017

@kika266 když se vrátí po mateřské dovolené na své místo, tak nebude čerpat rodičovskou dovolenou, ale může pobírat rodičovský příspěvek. To vůbec ničemu nevadí. Při mateřské nesmí pracovat na stejné pozici u svého zaměstnavatele, ze které pobírá PPM. Může pracovat na jiné, ideálně po šestinedělí.

ivet1987
4. říj 2017

@lenoulinkaa jojo jen ne ideálně po šestinedělí ale minimálně po šestinedělí, protože v šestinedělí se pracovat nesmí.

lenoulinkaa
4. říj 2017

@ivet1987 četla jsem na to komentáře, kde se odkazuje inspektorát práce, že je možné pracovat i v šestinedělí...

ivet1987
4. říj 2017

@lenoulinkaa nevím ja to četla v zákoně nebo na stránkách sociálky

blahova_andrea
5. říj 2017

@lenoulinkaa tak pracovat asi můžeš i v šestinedělí, ale na jinou smlouvu, než ze které pobíráš ppm

lenoulinkaa
5. říj 2017

@blahova_andrea vím 🙂

kika266
19. říj 2017

@lenoulinkaa Aha ja jsem prave nekde na foru cetla, ze kdyz se vrati do prave, tak se tim rodicak ukonci a o penize prijde, alespon tam to zenske tvrdily. Ale co jsem slyslela ja, tak od 2 let veku ditete muzu pracovat zpet v praci a muzu brat zaroven rodicak, tak jsem z toho byla zmatena 🙂

kika266
19. říj 2017

@ivet1987
@adula000
@blahova_andrea Jak uz jsem psala holky, tak na jednom foru se ptala pani na podobnou otazku a holky ji tam tvrdily, ze o rodicak prijde, tak jsem z toho zmatena. Ja vim ze od 2 let veku ditete muzu delat neomezene a muzu do prace, ze o rodicak neprijdu a deti muzou do skolky, uplne me tam zblby, omlouvam se 🙂 😇

lenoulinkaa
19. říj 2017

@kika266 Ty ženské tomu ani trochu nerozumí, ale rad mají na rozdávání. Neznají rozdíl mezi rodičovskou dovolenou a rodičovským příspěvkem. Neví ani pořádně jak a co si nahlásily v práci. Jak a z čeho se počítá rodičovský příspěvek...

kika266
19. říj 2017

@lenoulinkaa JO tak to mas pravdu. Taky jsem jim rikala, ze to muze klidne nastoupit a o nic neprijde, ale vsechny se do me obuly, tak jsem od tama radeji utekla 😀