Jak získám potvrzení od ČSSZ kvůli rodičovské?

chelexi
9. únor 2016

Ahoj, prosím jak získat potvrzeni od správy soc zabezpečení potřebné pro vyřízení rodičovské na úřadu práce? Musím mít rodny list dítěte, oba OP a potvrzení + na UP výplnit formulář. Ale nevím jakým způsobem získat to potvrzení?? Díky moc. A od kdy čerpat rodičovskou na mateřskou jsem nastoupila 13.11.2015

j.a.n.i
9. únor 2016

@chelexi Dojit na OSSZ s tím formulářem z UP a oni ti to potvrdí...

fifina86
9. únor 2016

@chelexi formular na denni vymetovaci zaklad maji na OSSZ a na pockani mi ho potvrdili ;)

ireniq
9. únor 2016

Už to nemám v úplně čerstvé paměti, ale jestli je to ten formulář, co "patří" úřadu práce, ty ho doneseš na SSZ, oni potvrdí a ty to neseš zpátky na ÚP, rozhodně nespoléhej, že ho budou mít na SSZ!
Já si přinesla vlastní (stažený vytištěný předvyplněný), měla jsem tam něco špatně, oni nový neměli, že není "jejich" a byl problém :-/ (no, poslali mě do blízké kopírky, která už na to byla zařízená a formulář mi tam za pár korun poskytli, zjevně to bylo na denním pořádku)

chelexi
autor
9. únor 2016

@ireniq
@fifina86
@j.a.n.i tak to jsem netušila ze kvůli tomu musím takhle běhat? Jsem z prahy 11 na kterou ssz musím jít? Nedá se to řešit poštou? A nemel by mi to potvrzení vyřídit zaměstnavatel?

j.a.n.i
9. únor 2016

@chelexi OSSZ podle zaměstnavatele, ale v Praze by to myslím měla zvládnout kterákoliv. A poštou to asi taky řešit jde, ale pro pražáka mi to přijde složitější než tam dojít. A ne, neměl, zaměstnavatel nemá s tvým rodičákem nic společného, tak není důvod, proč by to měl řešit.

fifina86
9. únor 2016

@chelexi musis si to zaridit sama ;)

blahova_andrea
9. únor 2016

@chelexi ja kontaktovala pani pod kterou spadam mailem a ona mi ho poslala postou az domu.mela jsem velke stesti🙂 ona ten formular mela, vyplnila sve kolonky a poslala.ja si vypsala hlavicku a odevzdala na up.ono jde vse, ale vzdy je to o lidech 😉

chelexi
autor
10. únor 2016

@j.a.n.i
@blahova_andrea
@fifina86 a musím si ohledně toho formuláře brát něco dalšího sebou? Nebo oni o nás mají potřebné informace na to aby ho potvrdili. Ten link mi nefunguje

blahova_andrea
10. únor 2016

@chelexi tak já tam ani nebyla, takže jsem ani nic nenesla sebou. potřebné informace mají od tvého zaměstnavatele. takže oni nejdřív musí dostat podklady od něj, pak mají lhůtu na zpracování a pak mohou vydat potvrzení tobě 😉

chelexi
autor
11. únor 2016

@blahova_andrea a jak zjistím ze už mi ho mohou vydat?

blahova_andrea
11. únor 2016

@chelexi no tak základem asi je zjistit si, jestli už jim zaměstnavatel poslal podklady, pokud ano, tak pak mají na to myslím 30dní. takže nejdřív volej do práce, pokud poslali, tak čekej, pokud se ti to zdá dlouho, tak volej na ossz

j.a.n.i
11. únor 2016

@chelexi Až ti pošlou první mateřskou.

chelexi
autor
11. únor 2016

@j.a.n.i mateřská mi přišla už loni jsem na mateřské od 13.11.15.

j.a.n.i
11. únor 2016

@chelexi Tak v tom případě tam můžeš vyrazit kdykoliv 🙂