Jak vyplnit papír na PPM? OSVČ jako vedlejší činnost

geilinka
9. led 2018

prosim vás potřebuju radu, už fakt nevim lítám z pracáku na soc. a už mě to neba...
Dostala jsem papír na PPM, vyplnila jsem zaměstnavatele atd. A je tam kolonka: NAposledy jsem osobně vykonávala samostatnou výdělečnou činnost (zaměstnání) dne:....
Co tam napsat když podnikám stále, nějaký dluh z podnikání na nemocenském mám, ale nevím přesně kolik. Nikde mi nejsou schopný nic pořádně říct, všude čumí jak péro z gauče....OSVČ mám jako vedlejší činnost.

A ještě dotaz když už jsem u toho. Porodné se počítá jak když jsem navíc osvč?

marketikk
10. led 2018

Na beton to sice nevím, ale pokud máš podnikání jako vedlejší činnost, tak se tě ta kolonka myslím netýká... Stejná je i na papírech na neschopenku a tam to vyplňují jen OSVČ, co to mají jako hlavní, ale jak říkám, na 100% to nevím. A co se porodného týče, tam se prý započítávají veškeré příjmy domácnosti za kalendářní čtvrtletí předcházející narození dítěte, takže nejspíš i tvůj vedlejšák.

geilinka
autor
10. led 2018

@marketikk ohledně porodného to vím, ale jak dojdou k tomu výdělku za čtvrtletí když faktury mám jiné a jsou taky nějaké náklady...

marketikk
10. led 2018

@geilinka Jo pardon, já tak pozdě v noci asi úplně nepobrala dotaz... 😕 Výdělek ze SVČ uvádíš do těch papírů sama bez jakýchkoli dokladů a úřady si to pak někde prý ověřují po svém, ale jakým způsobem, to netuším. Někde jsem to kdysi četla... Jo, trošku jsem pohledala, tady se koukni: http://www.aperio.cz/poradna/30265