Druhý potomek a rodičovský příspěvek. Kdy zrušit?

leganto
6. led 2020

Zdravím. Jak to je když čekáme druhého potomka který se má narodit cca 28.3 a tou dobou budeme ještě brát Rodičovský příspěvek máme ho raději začátkem března zrušit nebo stačí až tam pujdeme v Dubnu žádat o příspěvek na druhého prcka ?

lida9
6. led 2020

mam to stejne, ted jsem se bavila na urade a je potreba na prvni dite rodicak ukoncit pisemne, staci postou nemaji na to formular... kdyz se narodi v breznu, ukoncit rodicak k 28. unoru

kosi_cek
6. led 2020

Pokud není nárok na mateřskou, tak rodičák na starší dítě zrušíš spolu s žádostí na dítě mladší, až se narodí. Však s takovým termínem můžeš v pohodě rodit i v dubnu, takže za celý březen ti pak bude náležet rodičák ještě na starší dítě...nebo taky ne, když se mladší stihne narodit ještě v březnu, však se rodičák vyplácí vždy za celý měsíc, i kdyby se miminko narodilo minutu před půlnocí poslední den v měsíci.

makra1988
6. led 2020

Já mám termín 25.3.2020 s druhým potomkem , na mateřskou bych měla opět nastoupit 1.2.2020.

Už jsem v říjnu 2019 řešila na úřadu práce částku a termín do kterého si rodičovský příspěvek vybrat, abych jej celý dobrala. Tak si teď zajděte a uvidíte. Z vašeho příspěvku není zřejmé, zdali taky budete nastupovat na mateřskou

leganto
autor
6. led 2020

na mateřskou nejdeme jdeme rovnou na rodičák :-/

eliska1587
7. led 2020

Dobrý večer co když pobírám rodičovský příspěvek a mam ho do dubna a na kveten cekam druhe ditko. Jak je to pak s rodicakem? Děkuji