Druhé dítě. Jak to řešit s penězi za rodičák?

9. srp 2024

Ahoj holky chtela bych vedet jak to je kdyz jsem ted na rodicaku a zjistila jsem ze cekam druhe miminko tak pak logicky prejdu na materskou ale co jakoby s penezi z rodicaku? Mam ho na tri roky a teoreticky rok mi jako odpadne tim ze se narodi druhe jde mi o to co s temi penezi nevite nekdo jak to resit

honatko092
9. srp 2024

Zajdi si na Úřad práce. Já jsem si navýšila rodičovský příspěvek na nejvyšší možnou částku a tím jej dočerpala do doby než se narodilo druhé. Nebo lze požádat o jednorázové vyplacení zbytku rodičovského příspěvku. Hlavně řešit včas.

konidana
10. srp 2024

Jeste pred par lety nevycerpany rodicak propadl. Nyni lze krom jeho navyseni nakonec pozadat i o vyplaceni zbyle castky .

janule0123
10. srp 2024

Buď navysit a docerpat; nebo počkat až se narodí a požádat o zbytek

autor
10. srp 2024

@janule0123 to mi bude zbyvat jeste rok rodicaku beru 8300 coz je x 12 a to dela cca 100 tosic to mi asi nevyplati zbytek ne?

janule0123
10. srp 2024

Do výše mateřské můžeš navyšovat 😃nebo kombinace .. navýš si co můžeš a pak pozadej o zbytek … lepší když budou větší část ležet u tebe na sporaku než u státu 🤠

tulipdona
10. srp 2024

Zajdi si na pracak. Nebo použij google. Je to úplně snadný. 😉

autor
10. srp 2024

@tulipdona kdybych se na pracaku neptala pani mi rekla ze ilj ito nezajima bohuzel tady to je na houby s lidmi v soc sluzbach proto se ptam zde proto dekuji za komentar ale ja chtela radu ne chytrou odpoved typu pouzij google

autor
10. srp 2024

@tulipdona a kdyz je to snadny poradite mi ? Dekuji

ajja87
10. srp 2024

Zbytek ti vyplatí,holky už ti to tu napsali,jestli chceš tak si navys a pak pozastav a po narození zazadej i doplatek,twky jsel to tak měla

autor
10. srp 2024

@ajja87 dekuji

tulipdona
11. srp 2024

Už to tady padlo, neumíš číst? Nebo ten google použit?

autor
11. srp 2024

@tulipdona myslim ze by bylo fajn nechat si mindraky pro sebe kdyz musis byt tak utociva hned,aspon mam vychovani ,hezky den bez zasti!

veroniquecz
11. srp 2024

Jsi porad v pracovním poměru? Od toho se odvíjí případně nárok na mateřskou. Jinak nejlepší kombinace asi je navýšit a o zbytek si zažádat k doplaceni .

autor
11. srp 2024

@veroniquecz ano jsem porad zamestnana

veroniquecz
11. srp 2024

Tak v tom případě dostaneš u gyne dva měsíce před termínem zase papír s mateřskou. Co se týče RP, tak bych si navýšila, o zbytek požádala. A hlavně šla se začátkem mateřské oznámit ukončení pobirani RP na pracak. A samozřejmě nahlásit zaměstnavateli.

tulipdona
12. srp 2024

Jaký mindráky? Mas tu několik odpovědi a stejně ti to nestačí? Použit google nebo zavolej na socku. Jestli to dokážeš.😅

autor
12. srp 2024

@tulipdona snad tvemu egu tenhle komentar udelal dobre 🙂 jak nekomu naznacit ze je blbej 🙂 hezky den zdrz se prosim uz tehle diskuze kdyz tu mas jen zapotrebi narazet jak je nekdo hloupej,hezky den

nina004
12. srp 2024

Zbytok rodičáku ti vyplatia. Riešili sme to minulý rok

autor
12. srp 2024

@nina004 dekuji ❤️