Deštník proti drahotě ☂️. Šlo vám vyplnit formuláře?

lidija1234
24. čer 2022

Maminku je tu někdo kdo si zazadal o jednorázový příspěvek na dítě 5000 a o navýšení rodicaku? Šlo vám vyplnit ty formuláře ? Já si s některými kolonky nevím rady 🤷nebo jste si tam zašli osobně ?
Předem moc děkuji

lencaa11
24. čer 2022

@lidija1234 příspěvek 5000kc ještě není podepsaný tak že žádat zatím nejde a o navýšení rodičáku taky niko zatím nehlasoval zatím pořád platí 300.000kc pro každého max 10.000kc měsíčně když byla mateřská tak je možné mít jinou částku

leniczka23
24. čer 2022

Jestli ono ti to nejde protože ještě není nic schválený a podepsany 🤣🤣
Btw. Žádne plošné navýšení rodičáku ani nebude.

mishulka26
24. čer 2022

@leniczka23 přesně rodičák nenavýší protože by to byla dlouhodobá pomoc, ale že se všechno zdražuje a už nezlevní to je jim jedno

petramana
24. čer 2022

jojo, tady bylo kecu proti babisovi... ale fiala tema svyma kecama nam ty ucty a hypoteky platit nebude 🤔

leniczka23
24. čer 2022

@petramana jako kdyby to Babiš dělal 🤦

michaela666
24. čer 2022

@lidija1234 Kde a jaké kolonky vyplňuješ? Když to není ještě podepsané, tak na to přece nemůžeš mít formulář. Nepleteš si to s něčím jiným?

drep
24. čer 2022

@leniczka23 ale jo, vybral z kapsy bohatších a sypal dávky. A teď záleží, jestli jsi spíš plátce nebo spíš příjemce. Já jsem spíš plátce, takže samozřejmě populisty nesnáším, ale chápu, že člověk bez vzdělaní a spíš příjemce dávek ho bude blahořečit…

michaela666
24. čer 2022

@mishulka26 A kde by na to vzali??? Zvýší nám daně. Já jsem vděčná za těch 300 tisíc co v ČR vůbec dostáváme. Nikde v okolních zemích neexistuje, aby byla matka 3 roky doma s dítětem a ještě za to brala peníze.

ai30
24. čer 2022

@drep Ty kapsy bohatsich jsou dost relativni, on hlavne vybira kapsy uz leta uplne vsem a plni si ty svoje..

zrzinda
24. čer 2022

@petramana Prosím, jen ze zvědavosti, čím Fiala zapříčinil zdražování? Myslíte si, ze se jedno ráno probudil a řekl si “super, pojďme všechno zdražit?” 🤦‍♀️

hojda
24. čer 2022
majena39
24. čer 2022

@michaela666 ani na slovensku?

honatko092
24. čer 2022

O jednorázový příspěvek 5000 Kč bude možno žádat pravděpodobně od srpna. S tímto řešením moc nesouhlasím, měly by se najít lepší a dlouhodobější cesty, ale budu žádat taky, protože se peníze hodí. Co ale nechápu je neustálé nadávání na naši politiku. Když se nestarají, špatně, když dávají, ještě hůř. Navýšení cen je vytvořeno mnoha faktory, jedním z nich je současná situace ve světě. Každý se v dnešním světě musí o sebe postarat sám, nejde jen pořád brát a spoléhat se na příspěvky (které ve finále stejně zaplatíme na daních). Tak se s manželem uskromníme na sobě, dětem koupíme věci z druhé ruky a na jídle šetřit nebudeme, ale budeme nakupovat a vařit levně a s rozumem....kdyby se každý staral o sebe a ne o to, kdo mu pomůže a kde by bral...(komentář není adresován autorce, ale spíš všem, kdo se zapojí do debaty a chtěly by se zamyslet....)

lencaa11
24. čer 2022

@hojda pořád je to jen schavelo píše se že to jde ještě do senátu a pak prezident 👍
tak že to není na 100% jisty

petramana
24. čer 2022

@zrzinda nepisu, ze zapricinil zdrazovani, ale ze nic pro lidi nedela a jen ulisne keca... znama je vdova, je sama, platila zalohy na plyn 3000 Kc, ted plati 9100... bere duchod 13000 kc... tak a co ma jako delat? asi se pujde past, zaplati elektriku, vodu a zustane ji vubec neco?

swan42
24. čer 2022

@petramana jako nezlobte se, ale "no a co"???
To je fakt typicky snad jen v postkomunistickych zemich tohle mysleni...
Vsude ve svete se lidi o sebe staraji sami. Tady se umime akorat zlobit, ze nam vlada neproplaci naklady na zivot 🤦
Vic to fakt rozvadet nebudu, ale proboha lidi vzpamatujte se uz 🙄

petramana
24. čer 2022

@swan42 napodobne...

honatko092
24. čer 2022

@petramana Když to napíšeš takhle, tak to vyzní samozřejmě hrozně, ale nevíme spoustu dalších věcí....např. jak je stará? nemůže si najít přivýdělek? jít do menšího bytu? zažádat si o byt v rámci pečovatelského domu, kde jsou náklady menší? co všechno má na plyn, pokud třeba sporák, nelze si koupit elektrický a odpojit plyn? nelze snížit spotřebu? Nechci se do této debaty nijak pouštět, ale nevěřím, že se nenajde něco, co s tím jde dělat.

petramana
24. čer 2022

@honatko092 ma 67 let, ma svuj malinkaty domecek, pred 2 lety ji zemrel manzel, deti nemeli, pracovat kvuli svym nekolika zdravotnim potizim nemuze btw cely zivot pracovala, nikdy nemarodila...

michaela666
24. čer 2022

@majena39 Ok, beru špatně jsem to napsala. V okolních zemích neberou takové peníze. Tuším, že ještě Maďarsko a Estonsko má nějaký delší rodičák, ale neberou tolik. Prostě se musí postarat.
Když si řekneš 10 tisíc měsíčně, jasně co to dneska je? Ale radši se naučím vyjít s tím malém a případně si vzít brigádu, než obviňovat stát, že mám málo ať mi dají víc. Oni ty peníze netisknou bez krytí, tudíž je logicky vytáhnou někde z nás.

petramana
24. čer 2022

@michaela666 no to vsechno je dost mozne, ale naklady mame zhruba stejne s ostatnimi zememi a prijmy uplne jinde...

swan42
24. čer 2022

@petramana neplet si prijem se socialni davkou a dalsimi prispevky a pridavky...

petramana
24. čer 2022

@swan42 to si teda nepletu, prijmy myslim mzdy a platy

michaela666
24. čer 2022

@petramana Já se bavím o sociálních dávkách ( mezi ně se řadí rodičák) a ty se bavíš o platech.

klokanka31
24. čer 2022

@petramana Musí si žádat o příspěvek na bydlení 🤷‍♀️

klokanka31
24. čer 2022

@swan42 Určitě nejde čekat že někdo bude proplácet živobytí druhým. Ale podívej co teď stojí základní potraviny, benzín, elektrika... Mělo by se to nějak zastropovat, kdyby se někdo zbláznil a navyšoval bez rozmyslu vesele dál, tak si nahrabe, a nás oškube.

petramana
24. čer 2022

@klokanka31 presne tak, ja nejsem pro to, aby nam vlada proplatila kazdy prd, ale uz to zacina byt neunosne ty ceny vseho... jako dat za plyn skoro cely duchod? znama uz bere z rezerv, ktere si udelala behem zivota, ale to taky nejde naporad 🤔

petramana
24. čer 2022

@klokanka31 dobre, poradim ji to... nikdy jsem o zadne davky nezadala (krom rodicaku), tak me to ani nenapadlo 👍 ten prispevek na bydleni myslim

swan42
24. čer 2022

@klokanka31 tak benzin vubec neresim, vsude se dneska dostanes pesky, na kole, busem nebo vlakem-kdyz potrebujes usetrit, tak proste musis neco obetovat. V zime si vetsina zatopi nez aby si vzala tlusty ponozky a svetr. Elektrika to samy. Nikdo nas nenuti mit vecne zaplou televizi a denne nabijet mobil, kdyz na to nemam... A pokud na ni nekdo vari- Je leto, takze misto svickovy muze byt zeleninovy salat nebo namazany chleba. A potraviny? To tu neni poprvy. Celou valku se jedli jen turiny a taky se to prezilo. Houbova omacka s knedlikem nebo rejzi se da udelat na 2-3 dny a vyjde to na stovku.
Mne se treba hrozne libi ty nakupni kosiky, co vidam...
Maly jogurtiky a pudingy typu "2x do pusy,ale 30x drazsi nez obyc bily", susenky, bonbony, uzeniny, cigarety...
Proste kdyz vsechno zdrazuje, tak se podle toho zaridim, udelam si rozpocet, najdu brigadu, budu premejslet nad tim, co kupuju a jak usetrit za teplo/elektrinu/plyn, uskromnim se, ale urcite nebudu chtit, aby me nekdo dotoval 🤷

petramana
24. čer 2022

@swan42 jakoze se vratit do "praveku"? tyhle kecy typu ekonom Krecek nesnasim, bych chtela videt ty potentaty z bruselu, jak si snizi doma teplotu o par stupnu a jedi jidlo uvarene na 3 dny 🤦