Obchody s elegantním oblečením. Kde?

saraca
2. únor 2024

Ahoj maminky,
Jsem trochu zoufalá ze situace, kdy se mi líbí nějaký kousek ale… je z polyesteru a z Číny. Obecně bych preferovala bavlnu nebo nějaký podobný přírodní materiál za dostupnou cenu.
Jenže nemohu najít žádný takový obchod, eshop.
O co mi jde? Že textil vyrobený v Číně nebo z polyesteru a pod je zdraví škodlivý. No a většina řetězců si nechává vyrobit/ ušít a pod kolekce právě v Číně.
Prosím napište mi alespoň jeden takový obchod kde bych koupila hezké šaty - elegantní.

Děkuji

prejeta_zaba
2. únor 2024

Tady třeba mají diskuzi o slow fashion, možná tam něco najdeš. https://www.modrykonik.cz/forum/sberatelky/ceska-slow-fashion-2/ Nebo obejít různé takové ty zapadlé obchůdky, netuším odkud berou oblečení, ale stojí 4x tolik, co jinde, tak by se snad dalo očekávat, že bude kvalitnější. 🤷‍♀️

mysh_me
2. únor 2024

Retezec nenajdes, pokud nechces Cinu. Jeste obcas ma nekdo kolekce z biobavlny, treba HMko, ale to zas nejsou elegantni kousky (tricka, teplaky). Ale z Ciny je vse. Pokud chces site v Cesku, chce to hledat slow fashion (pomalou modu), kdyz si to das do vyhledavani na zdi, casto si tam davame tipy na konkretni znacky 🙂 ale neni to za ty ceny jako v Hmku, no 😅
Druha otazka je co povazujes za elegantni saty, protoze treba spolecenske a plesove zas budou vetsinou ten polyester (sifon, organza apod), to se z bavlny ani nesije kvuli tomu specifickemu vzhledu 🙂 ale site v Cesku to muze byt (treba E.L. Moda). Pokud myslis saty na denni noseni, tak ty se sehnat daji, z prirodnich materialu je v CR sije hodne tech slow fashion znacek 😉

patypresdevaty
2. únor 2024

@saraca tak pak hledej asi u českých firem (z dostupnějších třeba Buga, Reparada, Estampada...) a nebo občas i klasické řetězce mají "Premium" řadu, ve které se dají koupit bavlněné, vlněné, hedvábné apod. věci (Reserved, Mango...). To opravdu kvalitnější je, ale stejně to je asi šité v Číně...

patypresdevaty
2. únor 2024

A pak taky záleží, co je pro Tebe "dostupná cena". Protože opravdu kvalitní materiály něco stojí a to ušití taky..