Zlepšení vývoje mozku a intelektu. Jaké hry, hračky, stravu, výživové doplňky apod. byste doporučili?

molu18
2. říj 2024

Ahojte, mám 16 měsíčního kluka u kterého bych potřebovala kdyby to alespoň trochu šlo zlepšit, podpořit vývoj mozku, intelektových schopností… Neporadíte něco, třeba jak se mu věnovat, jaké hry, hračky, strava, výživové doplňky.. Máte nějaké zkušenosti, víte o nečem?

uzivatelkapetra
2. říj 2024

@molu18 dávala jsem u nedonošence pyridoxin, jež má pomáhat dozrávání CNS. Ale určitě bych se poradila s někým odborným, zda to má u vás význam.

me_druhe_ja
2. říj 2024

Omega-3

jittuli
2. říj 2024

Určitě kvalitní rybí tuk. No a pak komplexní terapie na hrubou i jemnou motoriku. Fyzio, ergoterapie, logopedie. Sama doma toho moc nevymyslíš, je potřeba to mít konzultováno s odborníky.

molu18
autor
2. říj 2024

@jittuli Prosím jak spoznam kvalitní rybí tuk, omega? Vůbec se v tomhle neorientuji. Doposud jsem akorát přidávala olej do príkrmů z DM co je na to určený, a 1x týdne dávam ryby...

molu18
autor
2. říj 2024

Nejaké konkrétní hry, pohybové aktivity by nevědel někdo poradit? Vím že je dobré "kolo kolo", to točení, chůze po schodech....to se snažím...víc nevím...

cilkat
2. říj 2024

Zkuste najít v okolí Rannou péči (třeba https://ranapecezlin.cz/ ) .. měli by vám být schopni poradit dost na míru.
Ale jinak... píšeš 16 m a kolo mlýnské a chození po schodech, takže soudím, že chodí, ale stejně, když na to koukám.... hele nechceš ho rovnou přihlásit na vysokou? Jako ano, přeháním (koukám, ež jsi ve skupině o ABA terapii...) možná fakt řešíš reálný problém, ale možná máš jen zkreslenou představu, co má to dítě umět? Do 18 m je stále ještě "v normě" nechodit, ale lézt... jestli ti zvládá schody (jakkoliv! - klidně za ruku, jen jednou nohou a podobně) je vlastně fakt dobrej!
Vedu cvičení pro rodiče a děti. Standardní pokyn je od dvou let, teď mi nastoupili i mladší... Jako ano, samozřejmě, že po těch dětech něco chci, snažím se je něco naučit... ale momentálně jsme v situaci, kdy jsou pro tyhle prcky (kterým je stále o půl roku víc, než tomu tvému!) ideální činnost plácat do věci rukou, kopat do něčeho vyloženě jen aby shodil danou věc, běžet s rodičem z bodu A do bodu B a chodit s držením na různých kladinách .. případně lézt po pro ně uzpůsobeném řebříku/žebřinách (pár příček, ne vejš než po hrudník rodiče a jen nahoru - dolů rodič obvykle sundavá) a vzít věc a pustit ji do nádoby (žádný házení - strčím dovnitř pěkně ruku a pustím). (Ps: Sokol máte ve Zlíně poměrně aktivní... zatím ej na něj asi brzy, ale od pololetí by se možná domluvit dalo).
Jinak ano, dítě udrží pozornost kolikrát i třeba tři minuty! Takže... nechtě mu velký výběr činností tak, aby na ně viděl ... pokládání pokličky na hrnce je taky fajn činnost... a mám to stojí jen otevřený šuplík a opatrnější pohyb v kuchyni... třepání hrachem v zásobní lahvi je taky fajn činnost (tam už riskuješ vysávání kuchyně) ... čumění mámě pod ruce u vaření je taky fajn činnost... (a vyžaduje jen zvýšenou plochu, ze které vidí...) ...
Děti v tomhle věku obvykle nechápou "jako" - neumí předstírat činnost ... takež si nechtějí hrát s hračkami, ale s reálnými věcmi. ... čas na dětské kuchyňky a čajové dýchánky na pískovišti přijde až tak za rok...

xxx3d
2. říj 2024

@molu18
nehledala jsi tady nedávno omega 3?
tady je přehled těch nečastěji, nejběžněji kupovaných, včetně toho v jaké formě a od kolika let se mohou podávat
https://vitalpoint.cz/blog/clanek/nezavisly-tes...
plus tam autorka toho testu zároveň nějaké doporučuje a má nějaké pořadí, kterým se můžeš řídit a nemusíš
jinak omega 3 je "potrava" mozku, nebo jak to říct, lidově, nějaké video k tomu třeba tady
https://www.brainmarket.cz/brainmax/brainmax-om...
🍀

gdpr
2. říj 2024

omega 3 davam detom od Moller's a hry by som riesila s nejakym odbornikom dr/psychologickou...

hanka_12345
2. říj 2024

@molu18 me neuroloza doporucila ten mollers..je na obale takova rybicka

molu18
autor
3. říj 2024

@cilkat Děkuji, asi jsem potřebovala takový příspěvek 🙈 Ok, skusim se trochu zklidnit. A ano něco řešíme..

molu18
autor
3. říj 2024

Děkuji holky 🙂