Venku poprvé bez plíny, 2,2 roku

nikolatje
22. črc 2017

Zdravím a prosím o radu....rady 🙂 Dcera 2,2 let, se ve středu rozhodla, že nechce plínu (požehnaný to nápad). Doma letí jak splašená, aby stihla nočník a jsme bez nehod.
Ale venku mi oznámí, že už čůrá. Do kalhotek.
Jak jste přistupovaly k odplenkování venku? Přijde mi zbytečné a matoucí ven plínu dát ale doma ne.

Budu ráda za jakékoliv tipy a rady!

lucie01
22. črc 2017

Syn byl bez plenek od dvou let, je únorový - tak jsem měla obavu ho dát ven bez, ale zvládl to krásně i v té zimě. Pořád jsem se ho ptala zda chce čůrat a měla u sebe věci na převlečení. Pár nehod sice bylo, ale to spíš, že si trošku čůrnul a pak si uvědomil co dělá, než že by se počůral komplet. Hlavně když si prcek hraje a má hlavičku zamyšlenou něčím jiným, tak se pořád ptát, teď přes léto je to fajn. Určitě to zvládnete 🙂

nikolatje
autor
22. črc 2017

@lucie01 jo, to já se jí zeptám, ale ještě ani jednou se venku nevyčůrala jinak než do kalhotek. Určitě je zabraná do hry, ale pak ji to mrzí, přitom to beru v klidu a nedělám ani žádné velké závěry...nejde s ní jít nikam teď na déle. Závidím, že to váš únorák tak krásně zvládl!! 🙂

lucie01
22. črc 2017

Asi to chce ještě čas, ono se to zlomí - každé dítě je jiné, některé je bez plenek brzo, jinému to trvá. Držím palce 🙂

vanilkacka
22. črc 2017

Dcera začala chodit na nočník ve 2 letech a skoro 3 mesicich a ještě další 2 měsíce jsem na ven nebo do nakupniho centra dávala plenu,protože zatím nechce moc chodit na klasickou toaletu a řešila jsem i hygienu na verejnych zachodech. Žádný vliv to na její odplenkovani nemelo. Doma se plena sundala. Nehod měla minimum.

nikolatje
autor
22. črc 2017

@vanilkacka aha, a pak jste prostě sundali plenu i na ven a vše v pohodě?

klarczii
22. črc 2017

Řeším úplně stejný problém 🙂 asi před 2 týdny se taky dcera 2,3 rozhodla být doma bez plíny. Na zahradě taky v pohodě zvládá, ale tam mám taky nočník. Nevím jak by to zvládla venku, na trávu ještě nečůrala. Taky je u nás horší kakání, do nočníku se ještě nevykakala a nevím jak na to :(

linee
22. črc 2017

@nikolatje zrovna resim podobny pripad, a take to resim tak, ze kolem domu a na kratke prochazky ji plenu sundam, necham jenom kalhotky a vezmu sebou nahradni obleceni (kdyby byla nehoda). Kupodivu ma vic nehod doma, nez venku. Tam si umi hezky rict, ale take se ji casto ptam. Kdyz jdu nekam autem, nebo do nakupnaku a nebo kde je wc daleko a neni moznost pohotove zareagovat, dam ji plinu, ale take se ji porad ptam, zda se ji nechce. Chce to cas, ja to zkousim uz od brezna, casto to neklaplo, tak jsem se vratila k pline a az ted to po temer pul roku zacina chapat, takze hlavne postupne, ono to dite pochopi. Drzim palce

nikolatje
autor
22. črc 2017

@linee děkuji! Asi to fakt hodně záleží na prckovi, ale jsem opravdu vděčná za každý postřeh!!

nikolatje
autor
22. črc 2017

@klarczii tak kakání bylo překvapivě v pořádku, nelíbilo se jí něco mít v plíně. Do nočníku je to pro ni rychlejší 🙂 manžel vzal holku teď ráno ven a prý si řekla včas, že chce čůrat...tak je to asi mnou 😉

blahova_andrea
22. črc 2017

já jsem se pravidelně syna ptala a prostě i když řekl, že ne, tak jsme šli nějaký ten stromek nebo kytičku počůrat. ono se vždy něco povedlo 😀 a vždy tedy než jsme vlezli do obchodu, na úřad nebo kamkoliv, kde by to mohla být komplikace, tak šel povinně. ono i tak se občas stalo, že jsem musela nechat košík na boku regálu a letět někam na wc a pak zpět a pokračovat v nákupu. a to i teď s tříletou dcerkou. občas to prostě nevyjde. ale zatím měli všude všichni pochopení a byli nápomocni 🙂

ivet1987
22. črc 2017

Tak syn 2 roky v únoru začal na nočník v květnu, na ven jsme dávali plenku cca 10dní dokud byl bez nehod a pořád se ho ptali a úplně v pohodě už. Mívá teď jen na spaní.

annasmyckova
22. črc 2017

brávala jsem s sebou náhradní oblečení, a po pár týdnech už bez nehod...kamarádka vozila pod kočárem s miminem nočník, protože jejich 2 letá holka se bála čurat venku jinam...po čase to taky přešlo

muhehehe
22. črc 2017

Odplenkovala jsem teď nedávno, dcera měla 20 měs. Na drsňáka... prostě jsem si říkala, že už na to jistě má, jen takové to ,,na nočníček a pak zase zpátky do plenky" nemělo vůbec žádný efekt... takže ze dne na den bez plen.. den jsem vytírala a říkala, kam to má dělat.. a pak to fakt sepnulo.. i venku. Jistě, pár nehod bylo, že se zapomněla. Ale obecně chození ven bez problémů, prostě beru náhradní oblečení, kdyby něco.. tak jen ať víš, s jakou zkušeností ti píši. Pokud by to bylo jako u tebe, že by to bylo venku věčně do kalhotek, postupovala bych stejně, jako když jsem s odplenkováním začala doma- prostě bych řekla, že do kalhotek se to nedělá, že musí maminka kalhotky sundat a pak může čůrat. Bez nějaké velké diplomacie, pokud to zvládá doma, tak je určitě schopná to zvládnout venku.. musí pochopit, že to je špatně. Nejsem žádný tyran a tvrdý rodič, ale na louži na koberci jsem se taky neusmívala a neříkala, že to je v pohodě a ,,to nic". Prostě jsem se mračila a řekla že musí do nočníku. Děti v tomhle věku už rozumí dobře... Naopak když se povedlo umístit loužičku správně, byla veliká chvála. Takže.. vyzbrojila bych se trpělivostí a igelitkou oblečení 🙂 Určitě bych nedávala na ven plenku, akorát by to dělalo v hlavě zmatek.. k plence bych se já osobně vrátila jen tehdy, pokud by to nedávala fakt vůbec, ani doma.. to by nemělo význam ji trápit, dala bych ještě čas.. ale takové to jednou jo (doma), jednou ne (do plínky venku), to je podle mne blbost. Je malá, tak když se někde počůrá, nikdo se nebude koukat divně... Napadlo mne- možná že je problém, že nemá v dosahu nočník..? ví tvoje dcera, jak se venku vyčůrat? Já jsem se zprvu venku neptala, jestli chce.. prostě jsem dceři sundala gatě, zvedla, a řekla, že teď ,,může udělat čííí", že takhle se to dělá venku.. Asi to pobrala... začala pak ukazovat, že se jí chce, už je to bez problémů- mám prostě kliku v tomhle (ale dcera má rezervy zase jinde... nechci aby to vyznělo, že se chlubím.. chci pomoct).

blecha94
23. črc 2017

Co učící kalhotky?
Dcera je bez pleny 3 týdny a jindy než na noc už jí plenu nedávám, nechci ji mást. První týden bylo složitější to vydržet, protože se jí stávalo 2x-4x denně, že se počůrala, prostě to ještě neměla zautomatizovaný a při hře nebo na cestách v autě si neuvědomila, že čůrá. 3x jsem prala autosedačku. :D Ale po tom týdnu se to začalo lámat, už se nepočurala durch, maximálně si krupla, začala si to pořádně uvědomovat a taky ji konečně začalo mokrý oblečení vadit, tak se snažila být suchá. Dneska už se nebojím ani jet na výlet, řekne si vždycky, všude, zvládá čůrat na trávu, to ji baví. Takže to chce čas, vydržet ten začátek. A zkuste ty kalhotky, jsou savé, pojmou velkou část nehody, ale není to plena, nebude ji to motat hlavu. Hodně se ptej, zkoušej ji klidně co 20 minut i venku dávat nad trávu, řekni, co po ní chceš, za úspěch se raduje, tleskej, děti mají rádi obdiv :D, buď trpělivá a za nehody nenadalávej, jen znova vysvětli a ono ji to za pár dní, max týdnů určitě sepne. Je super, že je léto a když se dítě počurá, tak to není takovej problém a všechno vypraný rychle uschne. :D

zuzkaasteli
23. črc 2017

U nas nehody byvaj i ted a to uz jsme vic jak pulrok bez pliny,jen v noci na spani.nekdy se zkratka pri hre zapomene..vyzbroj se vecma navic,na delsi prochajdy a do obchodu ber taky. Na zahrade kdyz je teplo kalhotky nema vubec,ucili jsme kdyz chces curat tak si cupni tamhle a vycurej se.z travy timhle strach presel a taky ze zvedani,nesnasela ze ji drzime ve vzduchu.ted pred nakupem oznamim,jdeme preventivne curat at si nepocuras sedatko nebo kos, zvednu ji,vycurame se na travu a jdem. Vsecko chce trpelivost a cas...🙂 ale co jsem odbourala je,ze se ji neptam,aby pochopila,ze si musi rict kdyz chce sama a po par dnech to fungovalo...mela 2 roky v unoru

nikolatje
autor
23. črc 2017

@muhehehe díky moc za příběh! Jsem teď "nově" doma, manžel byl na rodičovské. Tak jsem si říkala, že je toho na ni možná i moc. Ale ne, včera odpoledne jsme zvládly bez obtíží i venku. Je fakt, že už je velká. A tašku věcí, to už je samozřejmost 🙂

nikolatje
autor
23. črc 2017

Moc všem děkuji za návody, určitě pořídíme učící kalhotky do auta, na noc ještě plínu necháme. Je to šikula, a určitě to zvládne. Opravdu moc děkuji!!!👍

alcar
23. črc 2017

Dcera zacala na nocnik chodit ve dvou letech a jeste asi dva mesice jsem ji na ven (nebo kdyz jsme jely na cviceni) davala plenku (pampers pants, aby se sundavala jako kalhotky a bylo to jednodussi) a doma byla bez. Zpocatku se do plenky jeste pocuravala, ale postupne se to naucila ovladat i venku. Dulezite je se porad ptat a venku davat curat klidne i prevetivne, at pochopi ten princip.

podestatka
23. črc 2017

Dcera 20 měsíců je bez plenky přes den asi tyden,pochopila to během 2 dnů. Zvládla i 60 km v autě,dvakrát jsem stavěla a v pohodě se vycurala 🙂 Hlavně nevracet plenky zpátky,jsou pak jen zmatené....Deti 🙂 U syna jsem to delala stejně.

dagmar_hribek
23. črc 2017

Ja maleho odplenkovala ve 20měsících bylo to v únoru a venku jsem to resila tak ze jsem ho davala vycurat hlidala jsem a prostě jsme šli pocurat stromeček nebo travicku.to ho bavilo nejvic.v aute jsem vozila nočník a vsude věci na převlečení na autosedacce prebalovací podložku.malemu trvalo dyl nez si naucil rikat sám takže jsem posazovala sama a hlidala čas.ted mu jsou dva roky a tři měsíce a uz chodí na velký záchod.obcas překvapí a dojde si sam bez pomoci.vetsinou ale potrebuje asistenci