Učení na nočník dítě 14 měsíců. Jak na to?

bozenalucka
7. zář 2020

Maminky,jdu si pro radu,dcera 14mesicu nechce chodit na nočník,posadim ji a hned se zvedne a nechce nebo se zacne vztekat uz jsme zkouseli drive ale nemelo to také žádný uspech.Mam jeste dvě uz pubertální deti a ty neměli problém.Jen tahle cacorka dělá caviky.Uz nevím co mám dělat.Jak ji to naucit,kdyz ji necham bez pliny pocura se,plno oblečení,a vubec ji to nevadí.

moija
7. zář 2020

17 m syn z nocniku taky utika, nevydrzi na nem sedet at se snazim sebevic. Beru to tak, ze jeste neni pripraveny, zkousime to, ale nijak to neresim..

te_reza
7. zář 2020

Ve 14 měsících bych to vůbec nehrotila. Nechce-nechce, zkusit za měsíc, za dva.

lennus
7. zář 2020

@bozenalucka Zkusit si s ní ukazovat knížky a věnovat se jí na tom nočníku?

bozenalucka
autor
7. zář 2020

@lennus no joo to jsem zkousela také,i pohádky,pisnicky,mobil prostě ne😢 tak jsem premyslela zkusit koupit prkenko na wc a zkouset na wc 🙏

jade85
7. zář 2020

Ještě je maličká, očividně ještě není na nočník zralá. Radši bych na ni netlačila, ať si k nočníku nevybuduje nějaký blok. Syn začal věnovat nočníku pozornost až kolem druhého roku. Odplínkovaný je až teď, ve 2.5, ale zas komplet i na noc.

martiniquest
7. zář 2020

Takto male dite neni na nocnik zrale. Pockej nekolik mesicu a zkus to znova

nazka
7. zář 2020

@bozenalucka já bych to odsunula, aby pak neměla odpor k tomu.. Na měsíc dva

zuzita15
7. zář 2020

@bozenalucka tak na to neni zrala a u 14m ditete se ani nedivim. Nervova soustava si zacina uvedomovat potrebu na vylucovani cca kolem 18m. Zabavit dite na nocniku, aby tam posedelo, neuci dite chodit na nocnik, uci dite sedet na nocniku a kdyz se vycura/vykaka, maminka mu zatleska, sunda ho a dite netusi. Za chvili ho tam posadi zas... Ja zkousela odplenkovat pred 2.rokem ted v lete, bez uspechu, takze dcerka ma zase pliny a za nejakou dobu to zkusime znova, mela to na salamu, tak co se budu stresovat

bozenalucka
autor
7. zář 2020

@zuzita15 máte pravdu asi ano,nervovat ne pak se stresuje i dítě.Tak zase počkáme a uvidíme,malá jde právě od 2let do skolky tak jsem chtěla odplenkovat co nejdříve.

zuzita15
7. zář 2020

@bozenalucka dcerka je ted od zacatku zari taky ve skolce, v soukrome, tam s plenami problem neni, prebali ji. Jinak jsem taky chtela odplenkovat pred skolkou, nepovedlo se 🤷‍♀️