Tipy na knihy krátkých pohádek/příběhů, tak do 5 minut?

daasqua
26. črc 2021

Ahojte, sháním nějakou knížku, kde by byly příběhy či pohádky tak na pět minut vyprávění. Spíš příběhy ze života, o zvířátkách, světě okolo, případně i pohádky, ale ne moc děsivé (nějak se mi příčí číst tříleté, že rodiče nechali hladové děti v lese apod). Ideální by bylo, kdyby tam těch příběhů bylo hodně a rozmanité 😀 Obrázky nijak zvláštní nemusí být, klidně bez nich.
Máme doma sérii o Kamilce, Emu, Pětiminutové pohádky pro princezny (pak i klasiky Hrubína apod). Může to být o všem možném, klasické pohádky, auta, zvířata, jak se správně chovat...
Děkuji za tipy

klovalka
26. črc 2021

Babi, čti mi!, Mami, čti mi!, Nejhezčí příběhy o zvířátkách

zelenaesmolda
26. črc 2021

@daasqua
Bajky?

daasqua
autor
26. črc 2021

@zelenaesmolda Myslíš od Lady? Díky, mrknu, to by mohlo být poučné.

biciklissie
26. črc 2021

Z levnych knih rada petiminutove příběhy. Je to vždy kniha s krátkými příběhy na různá témata. Je to třeba Vánoční příběhy, Příběhy pro princezny, Kouzelné příběhy, Příběhy o králiccich, Příběhy o koních, Kouzelné příběhy, Příběhy pro roční děti, atd. Dcera (necelé tři roky) je má moc ráda. Jedna kniha stojí do stovky.

zelenaesmolda
26. črc 2021

@daasqua
myslim Ezopovy

daasqua
autor
26. črc 2021

@zelenaesmolda Aha, ty má myslím doma mamka, mrknu.

rejalin
26. črc 2021

V. Sutějev - Pohádky se zvířátky. Měla jsem je už jako malá a mám na ně hezké vzpomínky. Teď jsem koupila synovi. Jinak ve starším vydání je těch příběhů více 🙂

mamikry
27. črc 2021

@daasqua Máme doma Pohádky pod polštář. Jsou kratké a mají různá témata. Ještě mě napadl třeba Kocour Modroočko, dá se číst po kapitolách, ty jsou taky krátké a napsané je to kouzelně.

sus3nka
27. črc 2021

@rejalin 👍 tak tuto ráda čtu dceři a hlavně první dvě mi už 3,5 létá dcerka podle obrázků čte/říká sama (kuřátko a kachnátko úplně zbožňuje), taky musím koupit nějakou podobnou...

zuziiiiicek
28. črc 2021

@daasqua já nejvíc doporučuji aplikaci do mobilu Readmio .. Je tam spousta různých krásných pohádek, při čtení to dělá i zvuky, jsou rozlišeny podle věku... Za nás super, moje dcerky nadšený 👌🥰

rimortis
28. črc 2021

zkus tohle https://www.levneknihy.cz/101-pribehu-na-dobrou... nebo tohle https://knihy.heureka.cz/disney-pohadky-na-dobr...
tu první jsem musela číst několikrát dokola 😀

rejalin
28. črc 2021

@sus3nka já jsem už někde od puberty měla vidinu, jak tuhle knížku budu číst svým dětem 😍 jen mě fakt mrzí, že v tom novém vydání některé chybí (ta moje stará už je ztracena) - třeba ta o huse, co s každým měnila, tu jsem měla nejraději 😁

gryfis
28. črc 2021

Pohadky a obrazky, Sutejev

petaov
29. črc 2021

@rejalin Koupila jsem ještě tu starou z antikvariátu. Líbila se mi víc jak nová a je fakt TOP, čteme pořád. V tom starším vydání se jmenuje Malované pohádky. Ale o huse tam nic není.

rejalin
29. črc 2021

@petaov já měla jako malá tuhle verzi, tam to bylo 🙂

sus3nka
29. črc 2021

@rejalin ano, tu přesně máme 👍👏🥰

daasqua
autor
29. črc 2021

Děkuji všem za tipy, udělala jsem obří objednávku knih 😀 Sutějeva tam mám taky, tak uvidíme, jaké tam budou příběhy.