Téměř 2letá dcera přestala chodit na nočník

handula83
18. lis 2015

Dobrý den maminky ,na tohle téma jsem si přečtla hodně článků a rad,ale stejně se mi nedaří.Dceři budou 2 roky a já začínám šílet,budu vděčná za rady i za odpovědi kde dělám chybu.Dávala jsem jí na nočník už kolem 9 měsíce,docela se dařilo,vždy jsem jí pochválila začala nočník milovat.chodila na něj třeba 15 x za den z toho párkrát se do něj něco povedlo udělat.Kolem 18 měsíce nechtěla nočník ani vidět natož si na něj sednout.Nenutila jsem jí jen jsem zkoušela všelijaký metody aby zase začala.Občas řekne,ale když už je pokakaná.Stejně jí na ten nočník posadím,poslední dobou už si ani neřekne.Je to jak na houpačce.Chodí semnou na záchod,panenku dává na nočník aby se vyčurala,ale sama když tam sedí nic neudělá.Připadám si jako neschopná matka a asi taky jsem.Už si nevím rady.

kacikaci
18. lis 2015

Kdes slyšela či četla, že musí dítě chodit do dvou let na nočník? Pokud se vzdáš této myšlenky, tak si přestaneš připadat jako neschopná matka, kterou nejsi jen proto, že dítě nechodí podle nějakých grafů a tabulek ve dvou letech na nočník, a přestaneš na malou tlačit, ta nebude z Tebe cítit nervozitu a začne chodit sama na nočník, až přijde její čas.. 😉

alboo
18. lis 2015

Asi bych to tak nehrotila. I kdyt nemam co mluvit, nasemu diteti je rok a ctvrt a chodi na nej celkem slusnw, dokonce sou dny kdy pocura jen jednu plinu. Ale ted teda mela obdobi, ze ne a ne, a je si moc dobre vedoma ze ma neco v pline, coz me stve. Tudiz sme koupily sedatko na wc a doma plinu uz moc dávat nebudu, jen na noc a na ven. Snazim se to extra nehrotit, ale kdyz to slo driv ze deti byliy brzo bez plin, tak proc by to nemohlo jit ted. Ale taky nase dite je pomerne vyspele rozumi spoustw veci, umi kazdou kravinu co ji ukazem, tudiz chape i tohle. Pokud by to nechapala asi bych to fakt neresila

handula83
autor
18. lis 2015

@alboo Ona to chápe a moc dobře.Jen nechce do nočníku ani do zachodu nic udělat.Když jdu na záchod já jde semnou,bud si přinese nočník,nebo chce vysadit taky na záchod.Bohužel jen sedí ale nic neudělá.Vstane že už sedět nebude,za chvilku potom se pokaká o čurání ani nemluvím. ☹

suzanna123
18. lis 2015

zkuste to sedátko na záchod - některé děti nočník bojkotují.

lv
18. lis 2015

dej jí ještě čas, však ho má ještě dost

lucienn5
18. lis 2015

U nás to probíhala podobně. Malá začala chodit na nočník taky kolem 9. měsíce ... vydrželo jí to asi 3-4 měsíce, kdy chodila fakt pravidelně a pak zničeho nic najednou přestala a radši se počůrala do plínky, než aby musela na nočník. Nechali jsme tomu volný průběh a do cca 5 měsíců se vše srovnalo a zas opět normálně začala chodit na nočník. Prostě jí asi něco přelétlo přes nos nebo nevím, ale dej jí čas a uvidíš, že se to taky samo srovná 🙂

luciamala1979
18. lis 2015
katerina_m
18. lis 2015

Moje maminka to vyřešila tak,že nedávala pleny,sice měla chvíli více prádla,ale povedlo se vždy.Navíc děti nemají rádi když jim maminky říkají,že jsou mimina,chtějí být veliký a dospělí 🙂 tak jí trochu popíchni.A jak už je tu uvedeno také bych zkusila prkénko přímo na záchod tak jako chodí maminka s tatínkem.

ducik
18. lis 2015

@handula83 urcite bych to nehrotila do neschopnych matek 😉 u nas se treba jeste nepovedla ani kapka do nocniku ani wc. prvni senzitivni obdobi kolem toho 3/4 roku jsme propasli, protoze jeste nesedel, nechtela jsem ho posazovat na nocnik. no a na druhe teprve cekam, zatim vubec zda se, nechape. z nocniku ma zachvat, s holou riti si tam vubec nechce sednout, jen obleceny. wc obcas na male prkenko ano, ale jen na vterinu.. ono je to dle meho dost nepohodlne i s tim zmensovacim prkenkem, tak to chapu. ale proste nocnik rev, rev a rev. I kdyz obleceny si tam sedne jak na trun.

ducik
18. lis 2015

@katerina_m funguje jen udeti, ktere takove reci chapou 😉 na to je mozna jeste brzy. u nas tedy urcite, ale myslim zakladatelku

somalicats
18. lis 2015

@handula83 Nech tomu volnej průběh. Starší dcera na nočník vůbec nechtěla, ta chtěla sedět na "velkém" záchodě, takže dostala redukci a šlo to, ale až kolem 2,5 let. Mladší mi začala chodit ze dne na den na malou na nočník sama, teď už si i sama sundá tepláčky a usadí se a nadšená přinese nočník s obsahem (dva roky jí budou v prosinci, s nočníkem začala před 3 týdny). O tom, k čemu je nočník, věděla, jen se jí nechtělo a já si počkala, až se jí chtít začne. Velkou potřebu zatím vykonává do plíny. Každé dítě je jiné a nemá smysl to hrotit.