Spinkání v pokojíčku. Máte tip, jak na to?

michajla1
4. zář 2022

Zdravím maminky♥️ Jdu na vás s dotazem. Mám 2,5 letého syna. Vždycky spinkal sám ve svojí postýlce, nikdy s ním nebyl žádný problém. Teď už rok má svůj vlastní pokojík, ve kterým do teď bez problému spinkal. Od té doby co dostal novou postel “pro velký” tak nechce spát sám. Ze začátku tam spinkal (cca měsíc) ale poslední dobou přijde vždy v noci ke mě do postele. Po obědě tam spinká bez problému, večer když ho tam dám tak taky, ale pak třeba za 2 hodinky přijde ke mě a nemůžu ho dostat zpátky do svojí postele.
Máte nějaký tipy jak pokořit to aby tam spinkal? Já už jsem bezradná.
Pokojík má hezký, postel pohodlná. Dokonce si poručil aby měl u sebe v pokoji Králíčka, tak tam není sám. Má tam i světýlka, aby se nebál.

vikysek0987
5. zář 2022

@michajla1 Máme přesně to samé s malou....
Nutit jí nebudu,tak počkám,až jí toto období přejde 🤔❤️
Jinak vždy počkám až usne a přenesu jí, popřípadě zůstanu s ní, dokud znovu neusne....
Vím, rada to není, ale asi to tak některé děti mají a pomůže jen čas?🤷‍♀️

jjasmina
5. zář 2022

@michajla1 Já uspím a odcházím, probudí se v noci, zůstávám s ní než usne zase.

cilkat
5. zář 2022

Ono to může být i částečně věkem - syn kolem třetího roku chytil druhou vlnu separačky ... nabíhá tam nějaké uvědomění abstraktna či co, obvykle provázené strachem ze tmy, často i samoty (prostě hlavička už umí vymýšlet 'bubáky' a zároveň dítě ještě neumí říct samo sobe 'je to jen představa'). ... Možná zkusit vypracovat rituál na noční odhánění bubáků? Prostě ho naučit jiný mechanizmus uklidnění, než 'najít mámu'?

konidana
5. zář 2022

z postýlky se hůř vylejzá, než z velké😉. Dcera přestala courat za náma, když šla nahoru na palandu, syn ze spodní podstele za náma chodil v noci cca do 7 let velmi často. Nejlepší pro mne bylo přesunout se do tý jeho volný postele😎

drakenn
5. zář 2022

Tak už to holt není malé miminko, které, když někde dáš, tak tam zůstane. Má už svou vůli, umí chodit a umí si už říct, co potřebuje. A on potřebuje být v noci se svou matkou. Nechce být někde sám s náhražkami, jako jsou plyšáci a světýlko. Potřebuje lidske teplo a pocit bezpečí.
Já osobně bych nic "nepokořovala", ale vyšla mu vstříc. Je to jeho lidská potřeba a má na ni nárok. Vzít ho k sobě nebo být v noci s ním. Ty asi taky nespíš sama, ale s manželem v jedné posteli. Tak proč by tak malé dítě mělo být samo..

mimi1004
6. zář 2022

Je to období, které pomine. Do puberty s tebou spát nebude, neboj. Teď tě chce mít na blízku, tak mu to dopřej a nelámej to.

ekou
6. zář 2022

@michajla1 jestli ma strach z bubaku, tak treba vyrobit "neco proti bubakum" a dat to vedle postele. A co nalepit na zed svitici hvezdicky (pokud ma dite pocit, ze ma malo svetla

lvl16
6. zář 2022

A proč vadí, že chodí k vám? Prostě teď potřebuje blízkost maminky 🙂.

chris_n
6. zář 2022

@michajla1 me nechce smaa spát ani šestiletá. Ve dvou a půl je to maličký tvor na to, být sám. Co mu vrátit starou postel?

nikola38
6. zář 2022

Mám u sebe 6ti letou. nevadí mi to. Užívám si to dokud to jde. Spinkala s námi v posteli poměrně dlouho asi do 4 let. Nebylo jak vyřešit spaní v 2+kk.. Pak sme se přesunuli do obýváku a malá dostala postel a nový pokojíček. Nadšení z postele ve vzduchu pominulo a radši spinká se mnou. Máme jen jedno pravidlo, pokud je partner doma, tak ona spinká ve svojí posteli. Myslím, že pokud je to něco, co ty děti potřebují (blízkost mámy), tak bychom jim neměli tuto možnost brát a zakazovat. Stejně tak jako přijít se pomazlit, pohrát si s rodičem atd.. Přijde doba, kdy nám to bude chybět. 🙂

michajla1
autor
7. zář 2022

@lvl16 nene mě to nevadí, ale mám strach že když půjde třeba k babičce spinkat že to bude problém, protože si zvyká na moji blízkost😄

nikola38
7. zář 2022

@michajla1 u babiček je to něco jiného. .. I když třeba moje máma si malou užívá i s tím společným spaním. A to zcela dobrovolně.. 🙂