Růst a přibírání miminek narozených v TP, méně než 3kg

bilkovalucie
15. dub 2015

Hezký den maminky, založila jsem tohle téma, protože mě zajímá, jak to ty naše prťátka mají s délkou a váhou, když se narodily droboučké. Myslím, že nám všem se budou takovéto informace od ostatních maminek hodit, co myslíte? Můžeme si poradit nebo jen tak o těch našich drobečkách popovídat.

Laurinka se narodila v termínu, 38+4, délka 48cm, váha 2890g. Plně kojím, bez dokrmů. Teď máme 2,5 měsíce (10 týdnů) a měří 55cm a váží 3490g. Bojovaly jsme za každé deko, od 2.týdne do 6.týdne, tj.za měsíc, dokonce napřibrala vůbec, protože shodila 20g. Teď přibrala 480g za měsíc, tak doufáme, že to naší princezně vydrží :o) I v rodině jsme drobnější (vyšší, ale hubení a nepřibereme ani gram), ale u miminka to člověka trochu trápí a vrtá mu ta váha hlavou... Podotýkám, že už od doby, co byla malá v bříšku, je naprosto mimotabulkové miminko, byla v bříšku sledovaná po třech dnech, protože nepřibírala, placenta v pořádku, vše jinak ok, jednou přibrala za tři dny 20g, jindy také za tři dny dala 500g. Naše lékařka to nijak nebere v potaz, tak jí to musím neustále připomínat. Bohužel tohle do zprávy o novorozenci v porodnici nenapsali, že se předpokládá velmi nepředvídatelné přibírání... mě to ale v porodnici řekli...

A co vy? Jak to máte? Přibíráte nebo bojujete?

lrg
15. dub 2015

Ahoj, starší dcera se narodila 40+0 a měla 2720g a 48cm. Už v těhotenství jsme chodili do rizikové poradny kvůli nízké váze plodu, ale já sama jsem drobná a manžel taky, takže to samozřejmě nebyl žádný zdravotní problém ale malé dítě malých rodičů 🙂 Už ti přesně neřeknu jak měsíc po měsíci příbírala, ale do konce 5. měsíce to bylo naprosto ukázkové, pak přestala prospívat a začalo pekelné období. Měla jsem nařízeno přikrmovat UM, ale ona nevzala do pusy žádnou láhev, žádné jiné mléko. Byli jsme i v nemocnici (kvůli jinému problému), kde mi jí braly sestry a žádné se nepovedlo do ní něco z lahve dostat. Příkrmům taky moc nedala, takže půl roku naprostá krize, kdy přibírala minimálně, nebo i hubla, doktoři nás honili po všech čertech ale nezjistili, proč má tak malou potřebu jídla. Přitom byla naprosto zdravá, spokojená, veselá, čilá.... Až v roce jako zázrakem jedno jediné mléko začala pít, okamžitě jsem přestala kojit a od té doby přibírá, hodně málo a pořád hodně málo jí, ale alespoň nehubne. V půl roce měla 6kg, v roce měla 7kg, v 1,5 roce 9kg a teď ve dvou letech má ´10kg. Tolik náš příběh...... 🙂

bilkovalucie
autor
16. dub 2015

@lrg Tak to máš ty začátky hodně podobné, aspoň teda v tom bříšku. Malá má nakonec teď ne 3490g (váženo doma) ale 3530g - naváženo u mudr. Hrozně se vztekala, že málo přibírá. Ano, od nejnižší porodní váhy 2600g to je docela málo za 10 týdnů, ale teprve teď se mi pořádně spouští vypuzovací reflex v prsou, až to při kojení bolí, jak se prso stáhne, a malá to ani nestíhá polykat. Prý mám dávat dokrm UM, ale to jsem rapidně zamítla. Ne proto, že bych nechtěla, ale nepřijde mi to jako možná varianta u dcerky. Kdykoli jí u kojení prso mačkám, aby měla víc mlíčka, pak to, co je navíc, vyblinká. Máme hrozně "chytrou" doktorku... prý vidí, jak je malá slabá, nestačí si prý ani o jídlo zakřičet...aha...doma prvně zavolá, pak začne řvát jak tur a to hned celá bytovka ví, že má Laurinka hlad. A dokonce jsme se včera dozvěděli od paní doktorky, že Laurinka nemá vůbec spokojený výraz, že není šťastné miminko... to mě málem složilo, protože to je neskutečně veselý, usměvavý, čiperný a společenský dítě. Navíc jsme včera u mudr byli v 16h a říkala jsem jí, že malá ve 13h jedla... a mudr se hrozně divila, že brečí (vážili ji a měřili) a prý není spokojená... bodejť, když má hlad... :'(

betelgeuzz
16. dub 2015

Starší se narodila v 39 tt s mírami 2240 g a 47 cm. Ke konci těhotenství jsem ležela v nemocnici, protože nepřibírala. Ze začátku to byl boj, byla malá, slabá, neměla sílu na to, aby si vytáhla dost mléka, takže to byla kombinace kojení, odstříkávání, dokrmování. Asi po 3 týdnech jsme přešly na plné kojení, sice pila asi hodinu, ale vytáhla si dost a přibírala pěkně.
V druhém těhotenství jsem byla víc sledovaná, ale přibírala, sice byla hodně malá, ale důležité bylo, že rostla. Narodila se ve 41 tt s mírami 2650 g a 47 cm. Ze začátku kojení v pohodě, pila chvilku, což mi vyhovovalo, někdy po šestinedělí prospala v noci klidně 6 - 7 hodin. Bohužel na kontrole ve 3 měsících doktorka zjistila, že za 6 týdnů nic nepřibrala a začal boj. Koupila jsem váhu a zjistila, že skoro nepije a její klid a dlouhé spaní je spíš vysílením. Takže zase kolotoč kojení, odstříkávání, dokrmování, bohužel už jsme se plně nerozkojila a zkončily jsme s 1 lahví UM ráno a zbytek dne kojení, to zajistilo normální přibírání. Mladší vlastně v té době nepřibírání zůstala kilo za tou starší (když to porovnávám podle věku) a už to nikdy nedohnala. I teď ve 3 letech ji dr posoudila jako hubené dítě. Ale obě jí normálně, když jim něco chutná, tak mně někdy i překvapí, kolik toho sní.

bledulka84
16. dub 2015

Ahoj, mi teda nepřijde, že by byla při narození extra malá, já rodila 38+0 a malá měla 2900 g a nikdo neřekl ani slovo. Při propuštění z porodnice (po týdnu) měla 2715 g. Na porodní váze byla až ve 3 týdnech. V 6ti týdnech měla 3600 g dle doktorky, podle mě o 100 g míň.
Ve 3 měsících 4600 a v 6 měsících má 5950 g.
Řídím se tím, že do půl roku má dítko svoji porodní váhu zdvojnásobit, do roka ztrojnásobit a už si nic nedělám z toho, že někdy třeba celý týden nepřibere ani gram, protože vím, že přibírá skokově. Není velká, ani tlustá no a co? Nemá být po kom. O to je to větší živel a v tom, co umí je před 99% stejně starých dětí (v půl roce lozí, staví se, zkouší si sedat). A je jasný, že nemůže přibírat stejně jako mimča, které se v jejím věku sotva otočí na bříško 🙂

lrg
16. dub 2015

@bilkovalucie Tak to zvaž změnu doktorky, říct mamině takhle malýho miminka, že je nešťastné atd to je fakt lidský přístup. To my máme doktorku dobrou, samozřejmě jsme jí vážili, řešili to, ale víceméně nás pořád uklidňovala, že je zdravá a že některé děti prostě jsou takoví nežravci :´-) Až v tom roce nás poslala s těžkým srdcem na gastro, protože jak se tady píše, svojí váhu neztrojnásobila, tak aby se něco nezanedbalo. Pro mě byl vždycky ukazatel, že je vše ok to, že Ema byla vždycky veselá a čiperná, celý den akční a hlavně mentálně vždycky hodně napřed. Teď v čerstvých dvou letech krásně mluví v celých větách, skloňuje, umí základní barvy, zná celé texty písniček apod. A když vidím ty napáplé puclíky na pískovišti jak jen sedí a koukají, tak mě to už netrápí a jsem smířená s tím, že budu mít hubené dítě 🙂

bilkovalucie
autor
17. dub 2015

@betelgeuzz
@bledulka84
Holky tak taky jste to neměly lehké, jak tak koukám. Mě mudra říkala, že MUSÍ (a to opakovala asi pětkrát) přibrat aspoň 800g týdně - její stanovisko chápu, ale řekněme si to upřímně... je to doktorka, která promovala v r.1995, to se učily úplně jiný věci, nebyly žádný studie a nic... Ona vždy strčí ruku na graf a pak říká, že to NEJDE, to se MUSÍ...

@lrg No, právě zvažuji, jenže ve městě, kde bydlíme, žádní kvalitní nejsou... bohužel... tohle jsou doktorky, co bydlí hned u ordinace, mají ji v baráku, je jim od 60 výš... :( A na dojíždění nemáme auto. Malá jedla od odchodu z porodnice průměrně v rozmezí 40-60ml, od konce 2.měsíce 50-70ml, někdy dala i 80ml a teď, ve 2,5měs jí 100-120ml... takže má svý tempo... Jakmile bych viděla, že je spíš unavená z toho, že by neměla dostatek mlíčka, okamžitě jednám, nejsem pitomec. Ale když se ráno nakloním nad postýlku, tak se malá chechtá jako blázínek, kope nožičkama, celá šťastná, pak se nakrmí, zase se směje, dám ji do postýlky a buď usne a nebo se začne vztekat, že se chce chovat, hrát si a smát se... tak to je fakt nešťastné dítě... ach jo... jsem ráda, že jste mi sem něco napsaly holky, potřebovala jsem se trošku zklidnit... Teď nabrala za měsíc 520g a Mudr málem kleplo, jak je to málo, já jsem přitom skákala radostí, že vůbec přibrala, když minulý měsíc nenabrala nic a shodila 20g... ale vyrostla nárazově za 3 týdny 6cm... Nemáte někdo email na nějakou dobrou pediatričku, která by mi byla ochotná říct svůj názor, i když nejsme její pacienti? Mě totiž přijde, že není co řešit, protože přibírá, pije jak neurvalá, koliky nemá, neblinká - to jen výjimečně, když ji nutím pít víc než ona sama chce, to pak vyletí i půlka mlíčka (nakázáno mudr!!! lít do ní víc!!! grrrr... ona nechce...) A myslím, že u málo přibírajícího mimča je náhlý skok 520g luxusní!! Navíc v bříšku taky přibírala úplně nepravidelně, ale to už jsem tu psala. Tak co chce... Rodina tvrdí - já to moc nevnímám, jak jsem s ní pořád doma - že jí rostou tvářičky, bříško a stehýnka... no bodejť by ne, když je to nenažranec :D

bilkovalucie
autor
17. dub 2015

Jinak k tomu svýmu šílenýmu románu jen dopíšu, že syn (5,5 roku), už 1,5 roku nic nepřibral, má stále 20kg, ale za tu dobu vyrostl ze 104cm na 120cm a nohu má už 34. Asi to bude to samé, jen v holčičím drobnějším provedení. Partner je taky štíhlej, partnerova sestra má 175cm a 45-50kg - normálně jí všechno, já 173cm a 58kg před těhu... odmala jsem nepřibírala ani deko, BMI jsem měla mimotabulkové, nikdo neřešil, jedla jsem, tak co, ani prý geny - to samé má máma... ale mudru to nezajímá, jede podle : tabulka, graf, tabulka, graf, váha, graf.... :D

betelgeuzz
17. dub 2015

@bilkovalucie 800 g týdně??? Vždyť za půl roku bys měla otesánka. Podle mě spíš měsíčně. Ale to, že ti novorozenec za měsíc zhubne 20 g je špatně a mělo by se řešit. Jestli to dobře chápu, tak nekojíš a dáváš UM? Já chodila hodně na rady na stránky kojeni.net, nevím, jestli ještě fungují. Sice jsou zaměřeny na kojení, ale jsou tam i rady ohledně růstu miminek, byla tam databáze otázek a odpovědí a tam se to dalo najít.

betelgeuzz
17. dub 2015

@bilkovalucie jinak teda doporučuji u nepřibírajících dětí je nevodit k dr hladové, ale nakojit, nakrmit těsně před prohlídkou, aby právě měly hezkou váhu. Když jsou hladové, tak hned mají od 100 - 150 g méně.

bilkovalucie
autor
18. dub 2015

@betelgeuzz Překlepla jsem se, mělo tam být 800g měsíčně. Plně kojím (vážím před a po kojení). Malá tam měla zhubnutí 20g (z 3030g na 3010g) při prvním zvážení, pak ji sestřička zvážila znovu a měla 3120g nebo tak nějak. To ale mudr neřešila, řekla dvacet zhubnuto a hotovo... malá tam šíleně moc jedla, celé odpoledne asi týden po hodině a půl, a hrozně vyrostla, za necelé 3 týdny o 6cm. Teď za ten měsíc nabrala těch 520g, tak jsem ráda, stížnosti mudr aktuálně neřeším, protože u malé je každých nabraných 100g luxus a už mě na to upozorňovali i v porodnici, že je tento problém s přibíráním možný vzhledem k tomu, jaké byly ultrazvuky.

No, s tím nakrmením máš pravdu, příště, jak tam půjdeme, tak ji nakrmím a hned vyrazíme, mudr je od nás čtvrt hodinky pěšky. Tak bude aspoň zaručený nějaký nárůst a získáme tím pro malou čas, aby se sama začala vyvíjet tak, jak má. Je to sice svým způsobem podraz, ale velký rozdíl už udělá jen to, jestli se dítě před vážením vykaká - což malá bravurně zvládá... než se odchází, tak se vyloženě posere až na záda. A mám donést její moč... máme zkumavku... a jsem zvědavá, jak se mi to povede chytit :D

A předevčírem večer jsem si dala jedno nealko pivo a ráno jsem měla prsa luxusně nalitý - ale i tak si malá vypila 90ml a už nechtěla - když ji donutím pít víc než ona sama chce, vyblinká to.

betelgeuzz
18. dub 2015

@bilkovalucie no to ji teda docela blbě zvážila. Když si vezmu, jak se holky vždycky na váze mlely a váha lítala. Sestra je vždycky vážila třeba 3x - 4x, aby jí nějaká váha vyšla víckrát, nebo to nějak zprůměrovala.
Já teda ještě neslyšela, že by nějaké dítě přibíralo takhle skokově, já bych z toho teda moc klidná nebyla a ani se tvé doktorce nedivím. Samozřejmě nemusí každé dítě přibral kilo měsíčně, ale nějaký růst by tam být měl, nejde o to, aby bylo samý faldík, ale s příbýváním souvisí i růst mozku a celkový vývoj. I kdyby bylo správně druhé vážení, tak by malá přibrala 90 g za měsíc a to je fakt málo. Tak snad už teĎ bude přibírat líp.
Těch 90 ml na kojení je docela dost, pak ještě záleží, kolikrát denně pije. ten příjem se počítá váha v kg x 150 ml, výjde ti denní příjem mléka vydělíš počtem kojení. u vás počítám 3,5 kg x 150 ml = 525 ml denně/8 je 65 ml na jedno kojení, pokud kojíš 8x denně.

betelgeuzz
18. dub 2015

a ještě váhy holek:
starší 2240 g porodní, v 10 dnech 2460 g, v 6 týdnech 3530, 3 měsíce 5150, 6 měsíců 6280 g, rok 8030g.
mladší 2650 g porodní, v 8 dnech 2770 g , v 6 týdnech 3860, 3 měsíce 4020, 6 měsíců 5280 g, rok 7680 g.

me79
18. dub 2015

Naše mala se narodila 38+2 - trosku jsme tomu s doktorkou pomohly, jelikoz uz byla hlavičkou nastartovana vylézt. 46cm, 2950kg. Říkali mi, ze čekali, ze bude malinka a ne tak veliká! Odchod z porodnice 2600g . Do 6m plného kojeni přibrala kazdy mesic skoro 1kg +,- . Takze v 6m mela 8,5 kg. Ted je ji 8,5 mesice a vaha leze pomaleji, ale i tak ma k dnešnímu dni 9,5kg.

ninive211
18. dub 2015

Moje dcera narozená 39+0 vážila 2630g. Pro mě to bylo velké překvapení, že tak málo, při všech ultrazvucích a měřeních vypadala na krásné tabulkové miminko, 14 dní před porodem na utz v porodnici byl odhad váhy 2900 g! Tady je vidět, jak moc je odhad váhy dle utz "přesný". Z porodnice jsme odcházely se 2500 gramy.
V 6 týdnech měla 3 830g, ve 3 měsících 5350g, ve 4 měsících dokonce 6260g (skokově za měsíc přibrala 910 gramů, byla jsem v šoku! Ale bylo to na ní poznat, že se hodně zabaculatila) Nyní v 6 měsících má 7 360 gramů. Jinak je plně kojená, od 5,5 měsíců pomalu začínáme s masozeleninovými příkrmy.

bledulka84
18. dub 2015

@bilkovalucie @betelgeuzz tak co já jsem slyšela, tak skokové přibírání je u kojených dětí naprosto normální, moje malá takhle taky nabírá, třeba 10 dní ani gram, pak do týdne 250 g, takže tohohle bych se určitě nebála.
520 g je hezký, moje malá teď nabírá sotva 350 g za měsíc.
Jinak já ji radši po kojení nevážím, vždycky mě to strašně stresovalo, že nic nevypije, ale za to pije častěji, takže tolik, kolik potřebuje si vezme🙂
A nealko pivo pomáhá na nalití, taky si občas dám🙂

ninive211
18. dub 2015

@bledulka84 Já nevážila nikdy, krom porodnice 🙂 Jak píšeš, akorát by mě to stresovalo 🙂Takže vůbec vlastně netuším, kolik si umí vytáhnout, ale je to dost dle přibírání na váze i dle délky kojení 🙂 Pod 10 minut jde málokdy i teď v půl roce.

betelgeuzz
18. dub 2015

@bledulka84 ano, pokud nepřibere 10 dní nic a pak 250 tak dobrý, ale že nepřibere za měsíc skoro nic dítě mezi 1. a 2. měsícem v pořádku není. A jasně, že tvoje malá přibere jen 350 g, taky má už půl roku a ten růst se zpomaluje. A další věc, pokud dítě dobře přibírá, tak není důvod vážit, ale pokud ne, tak je potřeba hledat ten důvod. Jak jsem psala v prvním příspěvku, mladší dcera vypadala jako spokojené dítě, pořád spala a až u dr jsem zjistila, že za 6 týdnů přibrala minimum a podle vážení, že v podstatě nic nepije, jen na přežití. proto taky pořád spala, protože na víc už neměla síly.

bilkovalucie
autor
18. dub 2015

@bledulka84
@betelgeuzz
Díky za odpovědi holky... Teď budu malé upravovat režim, přes den pila po 4h, v noci po 4-5h, tak jí to celodenně dám na 3h a bude to. Objednala jsem si pískavici řecké seno a benedikt lékařský, drahá sranda, ale už udělám vážně cokoli. Jo, nepřibrání za měsíc skoro ani gram je blbý, to jo a já jsem se tam málem složila, jenže mudr řekla, že sice to je blbý, ale zase když je klidná (fakt ne apatická), hodně čůrá a kaká, tak že nebude problém a počká se. A teď nabrala těch 520g... u ní luxus, kéž by to aspoň takto zůstalo... Včera jsem skoro nic nepila, nevím jak se mi to povedlo, snad jen půl litru!!!! Mlíko dnes hrůůza, malá pije 40-60ml a pije po 2,5h, jak je hladová, jsem pako, že jsem si to pití teď neohlídala... 😠 Už napravuji!!! Malá dnes začíná zvedat hlavičku, hurá, sice ještě blbě, ale už to začíná jít... A je pořád vysmátá, nepochopím :D Já být takový vyžlátko, tak se sotva pohnu, ale ona má energie na rozdávání :D Kdyby mohla, uteče :D

bilkovalucie
autor
18. dub 2015

Jo a dnes jsem ji jen tak ze srandy vážila (vím že to je nepřesné a má se vážit tak 1x za 1-2 týdny), a přibrala za necelé 3 dny 40g... nic extra, ale přibrala!!!!! Pokud se nám povede 100g týdně, tak se snad půjdu ožrat (ehm...asi těžko s mlíčkem...sranda :o) ).

stralisek
18. dub 2015

Ahojda maminky, tak my se také přidáme 😉 Náš Tom se narodil se 3mi kg a 48cm, v porodnici jsme kilo nechali :-/ nechtěli nás pustit domů.. předevčírem jsme byli na očkování na druhé dávce a dr nám řekla, že jsme dohnali ostatní .-D 3,5 měsíce a máme 6kg a nějaký drobný 😉 jsme jen na UM, bez kojení ze zdravotních důvodů..

bilkovalucie
autor
19. dub 2015

@stralisek Teda, kilo nechat v porodnici, to je hodně, ale je super, že je prcek zdravý a v pořádku 🙂 Mě syn (teď 5,5 roku) na UM taky hodně přibíral, přes kilo měsíčně. Byl na UM od 3.týdne, protože za měsíc shodil 200g a ani mi nikdo neřekl, že může být jen dokrm i s kojením a tak.. ale tak to bylo v r.2009... a jako tehdy prvorodička jsem se v tom nějak neorientovala, co jde a co ne.

Dnes mi malá zatím nějak bojkotuje kojení, po třech minutkách pouští prso, tahá, škube a nejradši by se šla nosit a procházet po bytě, nevím co to má jako zase znamenat... když se dokrmí, jestli se tomu teda od včerejška dá tak vůbec říct, tak ječí jak tur asi půl minuty, pak se zklidní... nebude to podle mě reakce, že by měla málo mlíčka - pouští se sama a prso pak nechce, ani kdybych ho do ní rvala, ale je hrozně tulivá, když si ji zase přitulím, tak ztichne... má hodně prdíky, ale bez bolení bříška, slintá jak pominutá, pěny u pusy má jak vzteklej pes 😀 tak možná zuby 😅 Je fakt, že u kojení udělala změnu a místo toho, aby po najezení jen cucala naprázdno, tak začne kousat jako do kousátka... Syn měl první dva zuby ve 3 měsících a malá má odmalinka na dolních dásních bílé čárky, které jsou víc a víc vidět - to ale nemusí ještě nic znamenat, uvidíme.

anulis
19. dub 2015

Ahoj holky, taky se k vam pridavam 🙂. Mala se narodila 41+3 a mela 2,5 kg a 48 cm. Podle odhadu na utz mela mit 3,1 kg...no trosku jim to nevyslo. Par doktoru se vyjadrilo, jak je malinka a jak jsem ji v brisku blbe zivila...presne to si preje maminka po porodu slyset. Ze zacatku jsme chodily k dr. na prevazovani...taky moc nepribirala a hned me zacala strasit umelym mlikem...ze ji mam zacit davat...vydrzela jsem a kojim dodnes a dcera se kojeni nechce vzdat. Par cisilek: 14 dnu 2770 g, 6 tydnu 3500 g, 3 mesice 4980 g, 6 mesicu 6720 g a 10 mesicu 7930 g. S prikrmy teda kojuji porad...ma dny kdy ji a naopak kdy nesni skoro nic...uz to neresim.pohybove je od malicka moc sikovna 🙂

bilkovalucie
autor
4. kvě 2015

@anulis Ahoj, my máme teď ve 3 měsících 58cm a 3780g... :D Malinká je jak panenka na hraní, aspoň co se váhy týče. Jinak je taky moc šikovná. Sice ještě nebrble, ale sem tam už ze sebe něco vyhoukne :D Je to hroznej smíšek a taky nedá na prso dopustit, někdy se jen tak chce přitulit, tak se chytne, koukáme na sebe a směje se 🙂 Ve středu letíme zase na převážení a kojení, kolik toho u mudr vypije - no já budu v nervech, tak jsem fakt zvědavá, kolik jí toho mlíčka poteče... 😀

ladyhacek
1. čer 2015

Ahoj četla jsem jen pár příspěvků a přidám naše výsledky. Už od začátku těhu mi doktor říkal, že jsme menší (já byla také) cca o týden - 10 dní.
Na svět přišel 38+5 a měl 47cm a 2,74kg.
Teď v 10 týdnech má cca 58cm a 5,1kg > je to kus chlapa
> jinak plně kojím a on chce celkem často 2-3 hoďky a v prvních týdnech po 1-2 hoďkách > jen v noci to natahuje 🙂

jitulina81
1. čer 2015

Ahoj. Moje malá se narodila 39+3, váha 2910 a 47 cm. Po porodu váhový ubytek na 2580g a z porodnice jsem šli po třech dnech s vahou 2630 g. Malá přibírala dle grafu normálně. Nyní již přikrmujeme, jinak do porodu je na UM, ale je obecně drobnější ( ani já ani partner nejsme uplně malý, spíš větší ) ale její babíčka je drobná, tak asi bude po ní v 8mi měsících měla 67 cm a a7630 g.

bilkovalucie
autor
2. čer 2015

Tak přidávám info, jak na tom jsme. Malé jsou 4 měsíce, má 61cm a 4,5kg 🙂 Už tři týdny dokrmujeme UM, malé mlíčko nestačilo, po prodělaném zánětu prsu před těmi 3mi týdny mi mlíčko hodně zmizelo, kojíme 1x v dne a 1x v noci, pokud se vzbudí, jinak ráno a pak odpoledne, takže 2x za celý den. Jinak prso odmítá. A stejně je drobek, i částečně na UM :D

aakashaa
11. čer 2015

Ahoj, tak Honzík se narodil v 38+0 a měl 2200 g a 45 cm. Ještě v 30.tt na UZ měl odpovídající velikost (něco přes 1500 g) a pak prostě začal stagnovat, což se zjistilo v 36.tt, ale nikdo neví proč. Všechna vyšetření byla v pořádku, jen byl prostě prťavec. Teď, v 8 týdnech má 3500 g, takže žádná sláva, ale jinak je to spokojenej kluk 🙂 kojím + odstříkávám a dokrmuju z lahvičky

ellen85
11. čer 2015

Ahoj,malá se narodila 38+1 a vážila 2700 g a 45 cm.v 9 týdnech má 5000 g a 53 cm😉 plně kojím a malá je dobrý jedlík a hlavně zdravá🙂

bilkovalucie
autor
14. čer 2015

@ellen85 týjo tak to je mazec váha... za 9 týdnů nabrat tolik... :D Malá má teď 4,5 měsíce a 5kg
@aakashaa To je dobrý 🙂... my jsme měli 3,8kg ve 3 měsících :D

ellen85
14. čer 2015

@bilkovalucie no,asi mám smetanu 😉 uvidíme za měsíc na kontrole 😀 jinak ty máš drobečka proti nám 😉