Předčasně narozená dcera - ještě se na nás nesměje

deea26
11. únor 2016

Zdravím všechny maminky, zvlášť ty s podobnou zkušeností s nedonošeným miminkem. Naše Aňa se narodila 35+1tt, v inkubátoru nebyla, sondu neměla, sice se nezačala kojit, ale jinak prospívá celkem úspěšně. Teď jí bude 10 týdnů., má 4,5 kilo, zvedá hlavu tak, že skoro pase koně, otáčí se záměrně z bříška na záda a občas spíš trochu "na haluz" ze zad na bok nebo až na záda. Oční kontakt drží pěkně, sleduje tvář pohledem, ale na hračky nekouká, to ji nezajímá vůbec. Brouká a brumlá, každý den víc a víc a hlasitěji. Ale už nás s manželem leká, že nám neopětuje úsměv. Dělá různé ksichtíky, špulí pusu a tak, ale když se usměje jednou denně, tak je to skoro svátek. Mám docela obavy, že s není vše OK, paní doktorka zatím nic neřeší. Máte někdo podobnou zkušenost? Kdy se vám začali mimča usmívat?

shine2015
11. únor 2016

@deea26 nestresuj....cilene se nase deti smaly az okolo 3mes...

shine2015
11. únor 2016

@deea26 a to se narodily 36*6,38*6 a 39

konidana
11. únor 2016

@deea26 Oba byli normálně donošení a účelně se usmívat začali podle mne nejdřív tak kolem 4.m, možná ještě později

karlajasmine
11. únor 2016

@deea26 Hele ja to mam zase naopak, me se malej zacal cilene smat ve trech tydnech a ted se ve trech mesicich nahlas rehta a neustale se na me tlemi, ale zato otacet se nechce ani z briska na zada ani ze zad na bricho :D Proste kazdy dite je jiny.. pokud se ti nebude smat ani v 8 mesicich, tak to zacni resit..

evca02
11. únor 2016

@deea26 jen si dej pozor na to otáčení z břicha na záda, ona se totiž neotáčí, ale přepadává, zapojuje špatné svaly. Náš to dělá taky a musíme mu v tom bránit, aby si na to nezvykl.

prostenika85
11. únor 2016

@deea26 Ahoj, myslím, že 10 týdnů (resp.5.) týdnů staré miminko se ještě záměrně smát nebude. To asi opravdu až po 4.měsíci. Spíš než na smích se soustřeď na otáčení mimča a zvedání hlavičky. Nejdříve se dětičky otáčí na bříško! Zpět na záda až okolo 6. měsíce. Je pravděodobné, že hlavičku tak zvedá a točí se na záda, protože zapojuje špatné svaly a je tak vlastně v křeči. Nepropíná se Ti maličká? Nezaklání hlavičku? Předčasňátka na to trpí a proto hojně cvičí Vojtovku ( taky jsme cvičili) 🙂

dendy88
11. únor 2016

jedna dcera 40+3 se zacala cilene usmivat po 1 mesici a na 3 mesicich se uz smala nahlas , druha dcera 38+2 se zacala usmivat na 3 mesicich a nahlas smat az okolo 7 mesice , tak si vyber

deea26
autor
11. únor 2016

Děkuju všem za odpověď a @prostenika85 za dobrý tip! Malá se hodně šponovala v nemocnici, teď už mnohem míň a výrazněj se zaklání už vlastně jen ve vzteku, takže myslím, že je to o dost lepší. Nevěděla jsem, čím to je, říkala jsem si, že ji bolí bříško (má koliky z alergie na laktozu). Každopádně děkuji za upozornění, nikdo mě nepoučil, že je to problém a proto sem to vůbec neřešila. Říkala jsem si, že to na bříšku nemá ráda, tak si z té polohy prostě snaží nějak pomoct... Co nejdřív prokonzultuju s paní doktorkou a budu ji brzdit 😉