Posazení na nočník. Jak na to?

mkk32p
1. črc 2022

Můj 2letý syn má stále pleny a nechce chodit ani na nočník ani na WC, když ho chci posadit, tak se vždycky tak vyšponuje, že ho člověk ani neposadí a řve jak pominutý. Může někdo poradit, jak na něj, aby pochopil, že to není nic tak hrozného, aby vykonával potřebu bez plen. Děkuji

karkulka63
1. črc 2022

Já tomu u syna nechala volný průběh, prostě až byl čas, pochopil to sám.... V létě běhal nahý a začal si to uvědomovat 🙂

palja
1. črc 2022

@mkk32p já jsem tenkrát dceři koupila kalhotky a řekla jí, že aby byla velká holka bude je nosit, nebude mít plenky a bude chodit na nočník nebo na záchod. Vysvětlila jsem jí, že já je taky nosím a ostatní okolo taky. Asi 2 měsíce s nimi spala v posteli, jen tak, neměla je oblečené. Jeden den si je sama oblékla a řekla, že už pleny nechce, že bude nosit kalhotky. Párkrát se stala nehoda, ale rychle to pochopila.

95newmommy2020
1. črc 2022

Pockala bych za měsíc muže být všechno jinak. Vím, ze chceš asi využít léto? Každopádně to nemá smysl lámat přes koleno. To dítě se jednoho dne fakt rozhodne samo. Většina do těch 3 let k tomu dojde.

cilkat
1. črc 2022

Když je nahý, dokáže si nějak říct, že se mu chce čůrat?
Další možnost je, že mu vadí buď dotek toho nočníku, nebo ten pohyb - sednout dolů... Zkuste mu nechat nočník v dosahu jako "židličku"... pokud by mu vadil ten pohyb, tak to natrénuje. Pokud je to kontaktem materiálu na holou kůži... no, i tam může pomoct léto, kdy jen v kraťasech nebo pleně si ho prostě "osedí"...

A jinak v čerstvých dvou letech není kam spěchat... většina dětí se chytí až mezi druhým a třetím rokem... a fyziologická norma je myslím ještě širší.

krisstina93
1. črc 2022

Nenutit, nebo mu akorát způsobíš blok. Holt na to není zralý. Já nechala nočník na očích a synové si k tomu došli sami, prostě se jednou probudili a šli si tam sednout sami od sebe :D

jjasmina
1. črc 2022

@mkk32p nechat nočník na očích, sem tam zkusit a nechat bez plenky, malá se pocuravala 2-3 týdny a pak přišel zlom, ale musela mít i spodní prádlo, aby si uvědomila mokro

fouskovi
1. črc 2022

@mkk32p tak hlavně nenutit a dejte mu čas ještě není hold připravený

errol4388
1. črc 2022

@mkk32p já u syna v jeho dvou letech začínala tak, že jsem pod něj postavila misku a on čůral vestoje, protože na nočník nechtěl. Po pár týdnech jsem misku vyměnila za nočník a už s ním neměl žádný problém. Třeba to u vás taky projde

malytlustyhroch
1. črc 2022

Z toho, co tu nepadlo: pokud ma dite aspon trochu rado cteni, mohu doporucit KNIHY. U nas vzdycky pomohlo si novou situaci nejdriv teoreticky nastudovat 😁. My mame tuhle, ale na trhu je jich fakt spousta ruznych, daji se pujcit i v mestskych knihovnach.

87pavlina
1. črc 2022

@malytlustyhroch Tak jsem ji právě objednala, jsem na ni zvědavá 😀 Dcera miluje knížky, takže taky zkusíme "teoreticky nastudovat" 😀

sorboni30
1. črc 2022

@mkk32p ja jsem koupila dvojcatum pisoarek tucnaka.. kluci byli nadseni a radi do toho curali, tocila se uvnitř vrtulka.
Doporučuji 😉

biciklissie
2. črc 2022

Dcera se bála takové té jakože hloubky pod ní. Takže seděla v pline a oblečená. Postupně jsme odebírali oblečení. Nakonec tam byla v pline a ponožkách🙂. A plina šla naposled.

goovana
2. črc 2022

@mkk32p ja jsem prostě dceři jeden den nandala klasické kalhotky ano nehody byli asi týden ale teď už chodí i venku úplně sama..dcera má teď 2roky a 7 měsíců

veru181
2. črc 2022

Nám pomohl úplatek - křupka. Nemám z toho radost, ale od té doby je to v pohodě 🙂

fandamohyla
2. črc 2022

@veru181 v mém případě, jak si maminka vzpomněla, použila proti mně zajímavou metodu: jelikož mi ani v 38 měsících plínky nevadily (nač při hře myslet na něco takového, jako je čůrat nebo kakat, že; prostě myšlenkový pochod batolete), začala mi je prostě skládat na široko, s plenkou navíc. To už mi prostě vadilo, takže jsem se začal hlásit na nočník, a do měsíce u mně plínky na den odbourala. Plínek na noc jsem se zbavil na prvním stupni ZŠ. Takže i tento způsob, široké balení plínek, může vést k úspěchu...

veronikav31
4. črc 2022

Doporučuji indiánskou metodu. Jinak my jsme měli doma knížku Víš,co má v plínce myš. Dcerka nesnášela nočník,tak chodila rovnou na wc, synovi jsem kupovala dětský pisoár, bavilo ho do něj čurat,protože se točila vrtulka😀