Odplenkování. Jak řešit venku?

lidija1234
2. srp 2023

Maminky,prosím o radu. Malého zkouším odplenkovat ( skoro 2 roky) ale nemluví a nijak si neřekne že chce na záchod zatím si šel na nočník sednout sám od sebe jednou. Takže musím hlídat ja a posazovat pak se hezky vyčůra i vykaka. Ale nevím jak to řešit venku když si sám neřekne ani nějak nenaznaci 🤷tak když mu pak davam ven plinku tak ho tím musím hrozně mast že najednou zas čůrat a kakat může.

veru181
2. srp 2023

Četla jsem, že to děti mate, ale taky jsme ze začátku na ven měli a problém to nebyl.

terka99554
2. srp 2023

@lidija1234 přesně to teď řešíme taky syn necelé 2 roky prakticky nemluví. Nočník pochopil rychle a sám si na něj jde ale neumí si ani říct a ani ukázat. Taky zatím nevíme jak to řešit. Snad někdo poradí 😁🤷‍♀️

palja
3. srp 2023

@lidija1234 dcera taky nemluvila, má vývoj dysfazii, ven jsem dávala plinku. Jenže nočník rychle pochopila a pak jednou donesla kalhotky, že už plinku ven nechce. Když chtěla jít venku, ukázala mezi nohy, později začala říkat toto. Nehoda se nikdy venku nestala. Sice nemluvila, ale dorozumivala se gesty.

emillyhk
3. srp 2023

Syn je trochu starší, odplenkování bojkotuje (odmítá být nahatý nebo mít natažené slipy), ale nočník kolem dvou let pochopil a i když moc nemluví, tak se dorozumíme. Na čůrání děláme "tsss", sám si u toho i ukáže na pinďu, takže podle mě není potřeba, aby dítě mluvilo, stačí naučit třeba gesto nebo zvuk.

lidija1234
autor
3. srp 2023

@emillyhk to zkouším ale zatím teda malému být v mokru vůbec nevadí a gesto teda zatím nic doma.poznam že si třeba začne sahat na pindu tak posadil na nočník ale jak venku 🤷ve stoje se.mi asi nevyčura a když ho budí držet tak nevím nevím a tahat sebou nočník me přijde blbost 🤷

emillyhk
3. srp 2023

@lidija1234 My tak daleko ještě nejsme, ale kamarádka dávala ze začátku ven plenku a její syn v pohodě chápal, že venku plenka, doma nočník. Když se doma naučil na nočník ve stoje, tak trénovali i venku bez plenky.

eviicka
3. srp 2023

Jeden syn odmítal pár měsíců čůrat jinde než na nočník. Na kratší procházky venku vydržel, na delší jsem nosila nočník ven (v autě, v kočárku).

hanka_12345
3. srp 2023

syn to vzdycky vydržel..šel než se odjelo a pak zas až vystoupil z auta..třeba to vydrží i ten vas

veronikaveruverule
3. srp 2023

Malá se odplenkovala měla cca 2 a čtvrt roku..koupily jsme spolu kalhotky,vybrala si, které se jí líbí a plenku prostě sebrala..trvalo to asi čtyři dny,chtelo to hodně oblečení, převlékání, týden doma bohužel..od té dobry běhala na nočník.. teď má chvilku tři rokya odložila i nočník, chodí na wc..plenku na noc ale budeme mit nejspíš ještě dlouho...

lidija1234
autor
3. srp 2023

@hanka_12345 cestu autem zvládl bez pocurani ale.kdyz budeme celé odpoledne pryč ? Nebo teď jedeme na oslavu a úplně nevím jak to vhodně řešit když bych to nevychytala a něco tam počůral 🤷