Nočník. Jak naučit?

29. čer 2021

Holky, už jsem trochu zoufalá. Malý je přes dva roky a pořád nosí plenky. Už to zkouším dlouho ji odplenkovat, ale vždycky po nějaké době dám pauzu a pak to zkouším znovu. Ted zase, ale zase bez úspěchu. Včera jsem jí dala na nočník, po čtvrt hodině se tam vyčurala, tak jsem jí dala kalhotky. Do pár minut se počůrala do kalhotek, tak jsem jí dala nový, do deseti minut opět znova počůraná. Vůbec žádný náznak, že se jí chce na záchod prostě. A nehorší je, že ani náznakem nedá vědět, že se jí chce kakat. Já už fakt nevim, co mam dělat, jak jí to naučit. Aspoň to "ee" by mi nějak mohla říct (ještě nemluví), nebo naznačit, ne? A poslední dobou dělá i to, že jakmile se zvedne z nočníku, tak si letí pro plenku a chce plenku,..... tak já už jsem z toho blázen😲

uzivatelkapetra
29. čer 2021

Malý chodil s holým zadkem, než pochopil, že trenky nejsou plenka trvalo, když chodil na holo, tak si na nočník i pěkně zašel. Pokud čůrá často po troškách, tak je myslím na nočník ještě čas.
A začal se učit jak měl cca 2 1/4 roku a pohoda

missbufy
29. čer 2021

Ja bych pockala klidne do tri let, kdyz chce plenku, tak ji dat plenku... Moje dcera (2 roky a 2 mesice) chodi sama na nocnik, ale ma pouze tricko, jinak si kalhotky nebo plenku neumi sundat. Starsi dceru jsem odplenkovala pres zimu pomoci plenek pants, bez plen byla ve 2,5 letech, ale pocuravala se porad dost. Neter mela plenky az do 3 let a pak jeste porad na spani asi do 4 let...

lachtanice86
29. čer 2021

U nas pomohlo počkat až když vydržela delší dobu necurat a pak nechat ji běhat nahatou. Zkusila jsem to, kdyz ji bylo 2,5roku, vše pochopila během týdne. Na velkou i malou zacala chodit do nocniku sama. Nerekne si a jde sama. To samé platí i když má kalhoty, dojde si sama, tepláky si sama stáhne i nasadí.

veruuu_kubesovic
29. čer 2021

Dcera se odplenkovala ze dne na den ve 2,5letech, syn až ve 3letech...prostě dokud jim to "nedocvaklo" tak jsem to neřešila až sami pochopili tak to bylo hned...
já moc nejsem zastáncem toho, že sundám dítěti plínu a budu lítat za prckem jak zběsilá...

pipi_puncocha
29. čer 2021

Podle toho co píšeš není připravená, budete se trápit obě, počkala bych, máte spoustu času.

cilkat
29. čer 2021

Dost to zní, že prostě ještě necítí, že se jí chce - prostě močák ještě nedozrál. A zároveň z toho popisu "letí pro plínu" mi přijde, že vnímá, že ti to vadí a chce svou jistotu. To, že začne plínu vnímat jako bezpečí, bych viděla jako větší problém, než to, že už jí byly dva a furt má plenu a s nácvikem počkala do doby, než začne nějak signalizovat. Prostě jí nechala nočník na dohled v místnosti (klidně v každý místnosti), ale plínu jí nebrala. A počkala, až si cestu najde sama. Ať si nevypěstujete nějaký traumátko.

lenerka1
29. čer 2021

Je brzo, mozek musí dozrát, počkala bych, až i sama řekne.

barca_15
30. čer 2021

Přesně tak! Mám skoro dvouleťáka a taky bych neřešila na sílu. Řekla bych, že spoustu maminek se trápí a snaží se učit dlouho a přitom by stačilo počkat na vhodnou chvili a slo by to ze dne na den.😌 Já ho tedy dávám na nočník treba obden - aby chápal na co to je a seznamoval se 😌

rozitta
30. čer 2021

Syn se taky odplenkoval sám ve 2.5 letech, prostě najednou VĚDĚL. Nikdy se pak nepočůral, vždy hlásil, že to na něj jde. Třeba jsem se ho jednou za půl hodiny ptala, jestli nepotřebuje. I v noci se krásně sám budil na čůrání. Kámoška na sílu odplenkovávala v roce, bylo to v únoru, trvalo to měsíc 🤦 pořád jen prala, prala a prala. Bych se na to mohla 😆

autor
30. čer 2021

@rozitta v roce? To jsou nějaký děti v roce bez pleny???

lenerka1
30. čer 2021

Věřím, že jsou, moje mladší si sama nepravidelně začla v roce říkat, že chce na nočník - viděla bráchu, já jí nevěřila, že je malá, ale za dalších pár měsíců už jsem kupovala kalhotky a plínky mi leží ladem (naštěstí 🙂 )...ale chtěla to sama.

patypresdevaty
30. čer 2021

Proč na to spěcháš?
Syn má 2 a čtvrt, zkusila jsem to, bez úspěchu, tak to zkusím zase třeba za 2 měsíce, pokud do té doby sám neprojeví zájem