Máte někdy pocit, že neděláte nic jiného, než že křičíte na děti? 😞

2. lis 2021

Máte taky někdy pocit, že jste na děti zlé a pořád křičíte? Mame doma teďka takové období, že když na dítě mluvím, dělá že neslyší, že se jí to vůbec netýká. Když dělá něco, co nemá, tak se ještě otočí, aby na mě neviděla a dělá to dál. Přitom dříve jsem na ni jen houkla a ona toho nechala, poslechla i bez zvyšování hlasu. Když něco řeknu, tak poslechne až na několikáté nebo až když jí plácnu přes zadek. Zkoušela jsem nejdřív po dobrém, i poprosit, ať toho nechá a vysvětlit proč. Dříve to zabíralo a teď na ní pořád křičím. Hrozně mě to mrzí, že jsem taková, ale zároveň vím, že mi moc dobře rozumí a ví, co po ní chci, tak by mě měla respektovat ne? Na konci dne si připadám jako harpyje. 😥 Ani manžela teďka neposlouchá, ale se sluchem nic nemá. Když si ve špajzu rozbalím čokoládu, to slyší i přes zapnutou televizi. Má 2 a půl roku.

moni_12
2. lis 2021

No, mame to stejne. Syn 3 roky, neustale provokuje, neposloucha, zkousi, co vydrzim 🙂. A taky na nej kricim a je mi to moc lito, ale to se fakt kolikrat nejde udrzet..dneska uz to vyvrcholilo, ze jsem mu zakázala od zitra sladkosti, tak uvidíme, jestli to pochopi

zuzkasim
2. lis 2021

Jo, to období jsem měla taky, asi to k životu patří. Zaprvé dítě v tomto věku fakt vytrvale testuje hranice. Zadruhé jsi s ním už 2,5 roku 24h denně a je to vyčerpávající. Rada: najít si práci na pár hodin týdně, vypadneš z domu, vyčistíš hlavu, realizuješ se i jinak než matka, dítěti budeš vzácnější, bude vděčnější za čas strávený s tebou. A jinak se ve výchově fakt osvědčuje opačný systém - pochvaly za každou snahu, za sebemenší úspěch, posiluje se tím to dobré, to žádoucí chování. Mám problémovou třídu ve škole, už jsem si říkala, že začnu odpočítávat metr do konce šk. roku (jsou to deváťáci), zkusila jsem víc chválit za každou kravinu (že respektují zasedací pořádek, že si někdo vůbec otevře sešit, že si vzpomene na něco, co jsme dělali loni...) a fakt je to lepší, o dost. Hodiny jsou najednou snesitelnější pro všechny. Na pochvalu fakt slyší všichni.

mourovatakocka
2. lis 2021

Taky máme teď takové báječné období, je to na mašli. Nejhorší je, když po takovém zábavném ránu odvedu dceru do školky , pak jsem doma s nevrlým miminem a starší mi děsně chybí 🙄 Jsme doma spojené nádoby, jakmile má jeden blbý den, rázem ho máme všichni 😔 Některé dny jsou lepší, jiné na pytel a asi to tak má být, zase bude dobře ❤️

te_reza
2. lis 2021

No nvm nvm, holce bude 6 a taky mám pocit, že pokud nezvýším hlas, nevidí a neslyší.

klokanka31
2. lis 2021

Naší je 17 měsíců a taky mám kolikrát pocit že si ze mě dělá akorát dobrý den 😄

jako_mala_holka
2. lis 2021

Jooo, dcera má sice teprve necelý rok a půl, ale začala zkoušet asi brzy, moje nervy testuje už pár měsíců... Jde, bouchá do televize, pouští myčku, mlátí do dveří, ječí jak siréna, na jakékoliv moje snahy ji zabavit nereaguje, nebo jen na chvilku a pokračuje zas... Kolikrát mě ani vařit nenechá, v postýlce nebo ohradce si hrát nehodlá, dřív to šlo a teď vůbec 😄 tož samozřejmě na ni kolikrát zvysim hlas, když nejenom že nereaguje na moje (klidné ani důraznější) NE, ale ještě se na mě otočí, směje se mi do obličeje a do televize mlátí dál, prostě ví, že to nesmí a dělá to naschvál 🙄 pak si připadám jak nejhorší matka, když na ni nakonec už křiknu nebo placnu přes ruku, na což samozřejmě reaguje zas ječením... Jak u bláznů, no

jako_mala_holka
2. lis 2021

@mourovatakocka přesně, některý den super a jiný mám chuť skočit z okna a ukončit utrpení 😁 a taky to tak máme, jak má jeden blbou náladu, tak je to konec

ajja87
2. lis 2021

Jj přesně, akorát, že naše má téměř 5 a od těch 4 let je to hrůza a hrozně mě to mrzí... Všichni tohle mají právě tak kolen tech 2,5 let, ale nase byla strašně pohodová holčička, ne že by občas nezlobila, ale bylo to takové malé zlobeni, vsechno ai nechala vysvětlit, pochopila, až jsem si říkala, jak jsme to období krásně přešli, no a teď... Zkouší teds moje nervy co to jde...

klokanka31
2. lis 2021

@jako_mala_holka Úplně jak u nás 😊 akorát místo myčky pouští pračku 😄

maxulekapcule
2. lis 2021

A Ty bydlis u nas, ne? :D taky furt jen rvu, ted navic jsem pred porodem, tak je to jiste moc prospesny :D Akorat u nas to zacalo mnohem pozdeji, nejak tesne pred patym rokem, ale ono mu to snad dela naprostou radost, to moje rvani, tak na radu prichazi i zarachy, to trosku pomaha. Nadruhou stranu se pak tak tuli, ze se clovek zlobi sam na sebe....
Jenze pak ma hodinku, v ktere se me trikrat do minuty zepta, zda ho mam rada, a to uz mam chut skocit z okna ...

ekou
2. lis 2021

Doma mame skoro dvouleťáka (bez měsíce) a jsou momenty, kdy opravdu vytáčí a dojde na počítání do 5 s tím, že dostane pak přes prdel. Dojdu k číslu 4 - usměje se a přestane dělat to co nemá :D :D

areh
2. lis 2021

Mám doma 4 letý a 14m exemplář. Nejlepší je, když se mladší opičí po starším - v ječení, skákání po gauči a podobně. Na staršího občas platí výhrůžka, že zabavím hračky. Mladšího pořád někde sundávám, beru hračky z ruhy (lokomoviva není kladivo). Včera jsem musela přesunou skříňku v kuchyni, protože se naučil vydávat zrníčka kávy z kávovaru... Moje nervy 🙄 🍫🍸

jako_mala_holka
2. lis 2021

@klokanka31 jo, pračku, myčku, sušičku 😄 ale jen tu myčku má teď volně pristupnou v kuchyni, tak mě to ostatní neštve 😄

loylii
2. lis 2021

Dvojcata 3 roky a věcně taky řvu🥲.. navíc teď období kdy jsou imrvere nemocný a to je úplně chuťovka.

janica930
2. lis 2021

Syn 2,5 je k tomu jeste strasny opozista,musi rict presny opak-"mama toho nema dost,to se dela,chci bouchat,chci jecet,mame se to libi!" To vse i pote,co jsem ho opakovane upozornovala,at neco nedela,vysvetlila proc to nema delat,okrikla,udelala mu to same,placla,odnesla z mistnosti.zatvrzele si vede svou a me tecou nervy😔

gracinka7
2. lis 2021

Kluci 3 a 5,5 roku. Neustále běhají, něčím třískají, ječí, perou se, odmlouvají a mě těžce ignorují. Taky mám pocit, že jenom křičím. 🤷

aspie83
2. lis 2021

Jj, starší syn (2 a tricvrte) je poslední měsíce šílený... Nezabírá nic a ještě odmlouva, takže mi taky připadá, že na něj často křičím. To mě samozřejmě mrzí, vyčítám si to, ale další den je to nanovo. Padesátkrát řeknu, že se něco nedělá a proč a stejně jde a udělá to. Pořád doufám, že tohle období někdy přejde 😄

petrasipkova1
2. lis 2021

Ježíš, díky, jsem tak rada ze nejsem sama 🤦‍♀️ Kluk 3,5 roku a asi vyrostu brzy 😂

katherine177
2. lis 2021

Také si tak někdy připadám ,děti 4 roky a 2 roky

katherine177
2. lis 2021

@petrasipkova1 také se mi ulevilo 😁,že nejsem sama "šílená matka " někdy zralá na Dr.Chocholouška🤣🤣

katherine177
2. lis 2021

@areh malý 2 roky v jeden den rozsypal Granko , vymáčkl půlku nové zubní pasty a rozbil můj oblíbený hrneček na kafe ,neustále zapíná knoflíky na myčce a pračce,do vysavače tam ,kde se naviji ta šňůra strčil pastelku a nejde ani tam ani tam ani pastelka ani šňůra ...katastrofa

lennus
2. lis 2021

Občas je to horší, občas lepší. Docela zajímavé jsou i webináře Nevýchovy, něco mi dala hlavně rada, jak se chovat, když má dítě hysterák

jinajanna
2. lis 2021

Já jsem si dokonce minulý týden myslela, že je hluchá (měla rýmu a bolavý uši) 🙂 Tak není hluchá, jen neposlouchá.

areh
2. lis 2021

@katherine177 děti jsou radost 😁

katherine177
2. lis 2021

@areh to jo ,ale dají zabrat 😁

95newmommy2020
2. lis 2021

Nekřičím, nejde mi to. Mám docela flegmatickou povahu. Ale potřebuju pravidelnej únik a čas pro sebe. A zjednodušuju požadavky. Když nejde o život, jde o h. Klidně, ať je špinavej, hlučnej, a všude😁 Chvalim žádoucí, nevěnuju pozornost nežádoucímu. Pokud by se nějak fyzicky ohrožoval, odstraním ho. Chodím 2x denně na dýl ven, a nechám ho vylítat. Furt peru, a skládám prádlo, ale zase doma se ten bordel tolik nedělá. A osvědčilo se mi, informovat o tom, co bude. Krok po kroku, co jdeme dělat. Mluvit na nej ve výšce oči a přímo.

aspie83
3. lis 2021

@95newmommy2020 únik bych taky brala a vím, že by mi pomohl, ale bohužel mám hlidani maximálně, když jdu k doktorovi, jinak jsem s dětmi (2 a tricvrte a jeden rok) víceméně nonstop... Navíc starší je prostě hyperaktivní vztekloun, se kterým nehne většinou nic.. venku jsme hodně, dopoledne i odpoledne, jinak už by mě odvezli 😄 nevěnovat pozornost nežádoucímu často nemohu, protože se to často týká i mladšího, kterému bere hračky, strká ho, bouchne ho apod., nebo si prostě otevře skříň a po policích vyleze nahoru ke stropu (stačí jít na wc, pojistky se všechny dřív nebo později naučí otevřít) 🙄

ruzova_pastelka
3. lis 2021

Občas jo, ale pracuju na tom. Když jsem se rozhodla, že už křičet nechci, začala jsem tady: https://petrahanelova.cz/jede-si-dal-to-svoje/

Jako, je to těžká práce, hodně mi pomohla i rozvojová psychoterapie. Ale jde to 🙂 Teď se máme fakt dobře. Doma mám čerstvou hypernáročnou tříleťačku a miminko.

Univerzální rada ale neexistuje, je to náročná práce na sobě a léčení starých ran.

michaela_2
3. lis 2021

Na toho nejmladšího (budou mu 3), ne.
Ale na dva starší (10 a 8) jo 😃😃 prd si z toho teda dělají a akorát jsou ještě drzí

izz76
3. lis 2021

Asi právě proto že pořád rves, tak je to dítěti fuk, je na ten křik zvyklá, nic to s ní nedělá. Já nervu skoro nikdy, asi to neumím, ale stačí když výjimečně promluvim hodně naštvaným tónem a dítě už vníma.. Jinak kolem 2let jsou děti nejvíc svehlave, normální fáze vývoje, bude to lepší i když řekla bych, že pořád je nějaké období 😃