Malá parádnice - doma pořád neuklizeno. Řešit to?

11. čer 2024

Ahoj ženy,
taky máte doma malé parádnice?? Já už nějaký ten pátek řeším to, že dcerka se začala sama oblékat/převlékat. Ale jakože pořád, neustále. Doma, na návštěvě, v autě, v obchodě, na výletě. Já byla před těhotenstvím teda taky hadrnice, ale jako dítě ne a teď to u mě taky nevidí... Vlastně by mi to vůbec nevadilo, kdyby si to oblečení ale uklízela, ale je jí 2,5 roku, tak to prostě trénujeme, ale střídavě úspěšně a neúspěšně, no. Jenže u nás doma to vypadá jak v chlívku, pořád. Malá je takový "trousič", takže se svleče jako had, vyhází čisté ze šuplíku, stáhne šaty z ramínek, denně několikery čisté ponožky...a do toho samozřejmě hračky, jak si hraje, všechno na jedné hromadě. Vysvětlujeme si to, uklízíme spolu, několikrát jsem jí i vysvětlila, že si nemůžu s ní jít hrát, protože zbytečně přidělává práci a já pak místo abych se věnovala jí, tak skládám prádlo, někdy jí kvůli tomu hubuju...prostě denně trávím úplně zbytečně spoustu času tím, že sbírám/uklízím oblečení. Když už to bylo neúnosné, naházely jsme to do pytle a řekla jsem, že to darujeme chudým dětem. Už máme takhle tři pytle a malé je to jedno... Vedu ji k samostatnosti, tak se mi myšlenka, že bych jí sebrala oblečení, nelíbí, navíc by kolem toho byla spousta pláče. Co s tím, máte nápady? Přejde to, nebo prostě počkat, až si bude uklízet všechno sama...? .

jahodi
11. čer 2024

v tomhle věku bych to oblečení dala mimo její dosah. Jsem zvědavá, jestli budu za hroznou matku, ale když si vzpomenu, že jsem dceři v tomhle věku zkoušela vysvětlovat po dobrém nebo po zlém, že na nůžky nesahat, a prostě to nezabralo... Tak jsem je dala mimo dosah.

Oblečení sice není nůžky, ale pro mě by tohle tedy fakt nebylo, denně uklízet hromádky, denně mít roznošeno mnohem víc oblečení než je adekvátní...

me_druhe_ja
11. čer 2024

Přidávám se k názoru @jahodi osobně bych ji teda nechala jeden šuplík dostupný, kde by měla třeba po 2ks ponožek, kalhotek, triček, šatů/sukni a kalhot. Aby mohla trénovat, naplnila svoji potřebu a zároveň nebyly všude hromady oblečení ale max nějakých 10ks. Zbytek prostě dát tam, kde o tom vědět nebude.
Dcera má 3 a čtvrt a teda tohle nedělala/nedělá a snad dělat nebude. 😀 ještě nedávno jí bylo úplně jedno, co jí obleču. 😀 poslední týdny už občas něco odmítne, že tohle nechce, ale výjimečně. Naštěstí😀

hanka_12345
11. čer 2024

sice je to trochu mimo tema ale vlastne to spol souvisi... me uplne fascinuje jak to pohlavi clovek proste nezapre. Ja mam kluka a zkouset mu hadry-kdyz treba chci zkusit 3 tricka jestli mu to jeste bude nebo to mam uz vyradit jako male- je HOROR ...řev, nechce si to oblict...proste klasika kluk... a ted tady tema holky a prevlikani 😀 😀 😀 proste priroda

autor
11. čer 2024

@hanka_12345 Přesně, mají to v sobě prostě zakódované 😃

lenerka1
11. čer 2024

Souhlasím s ostatními, když děti v tomto věku něco bordelí, snažím se minimalizovat počet, co mají k dispozici, aby si sice uspokojily potřebu, ale zároveň se to dalo rychle uklidit. Taky mám fintilku, s věkem se to lepší, má už ráda vše uspořádané a přehledné, ale rozrostlo se to o kategorie "šperků", šminky, kabelky, takže co chvíli se někde něco válí.

cherie24
11. čer 2024

Ano, dělaly to obě. 😬 Mladší 2 letá to ještě celkem často zkouší, ale hned jí ženu pryč. Mimo její dosah to moc dát nejde, máme velkou rohovou šatní skříň v dětské ložnici, kde mají oblečení obě. A přerovnat celou skříň 2 dětí opravdu nemám kam. 😆 Já je vyháním a nutím obě dvě, ať se zapojí do úklidu, když už to vyhází. Mladší zatím jen podává a já rovnám zpět, starší už se snaží i skládat a věšet na ramínka. Většinou to samozřejmě svádí jedna na druhou, takže uklízejí obě a nezajímá mě kdo. 😁 A je to děs, když se 2 holky převlékají 15x denně, jsem na mrtvici 🥴 Zavedli jsme pod postel plastový pojízdný box, kde mají tyhle podivně roznošené hadry a když už mají chutě se pořád převlékat, směřuju je aspoň do toho boxu... Ale u nás je i chlap děsný hraboš. Kvůli jednomu spodnímu tričku přehrabe celý foch. Takže i naše šatna stojí za to. Kolikrát si říkám, že nechápu, proč se s tím vůbec skládám. Asi to začnu rovnou ze sušičky házet do skříní a vyjde to na stejno.🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️

michaela666
11. čer 2024

Začalo to u nás nedávno. Oblečení si vybírá a kolikrát jde do školky jak šašek, ale neřeším to. Učitelka hned poznala, že se začala vypravovat sama. 😃.
Se vším kolem pomáhá (plnění pračky,praní, věšení, uklízení čistého prádla) a pořád brblá jak máme hodně práce. Takže si začíná uvědomovat, že když se často bezdůvodně převléká a pak to nosí do prádelního koše, znamená to víc práce pro mě.
Zkusila bych nápad @me_druhe_ja s přístupem k omezenému množství oblečení, protože teď ještě vysvětlování moc úspěšné nebude.

jahodi
11. čer 2024

@hanka_12345 Jak který, mojí dceři je hodně jedno co si obleče (některá svoje trička miluje, i když jsou už rozstříhaný 😝) a nějaké převlékací mánie nás úplně minuly...

konidana
11. čer 2024

Uplne normalni. Deti v tomto veku proste vytahuji a kramari. Cokoli. Holky obleceni. Ja na nejake uklizeni behem dne uz pak vetsinou rezignovala. Az vecer , nez sly deti spat se vsechno nahazelo zpatky do skrini i a supliku. Ale my obecne tech veci nemeli doma moc. Vic jak 2 az 3 supliky (hadry, hracky, kuchyn) vyhazet ani neslo

leilinka1234
11. čer 2024

Můj každodenní boj. Mám holčičky dvě a to je síla 🤦 neustálé opakování, že si to mají uklidit. Už to jednou lítalo z okna 🤦😃 nevím, co s tím. Oblečení tahají odspoda, takže moje komínky vydrží býti komínkama při větším štěstí max 24h 😃

michaela666
11. čer 2024

@leilinka1234 Já z toho důvodu přešla na skládání do krabic podle Marie Kondo, vidí co v nich je a není to tak přehrabané. Komínky jsem vzdala když začala chodit, protože byla hrozná sranda je bourat🙈

leilinka1234
11. čer 2024

@michaela666 mě tohle skládání nevyhovuje, protože nemám šuplíky. Máme klasickou skříň s policemi a protože je dělaná na zakázku, tak má i nestandardní rozměry a na nějaké na míru vyrobené šuplíky jim kašlu 😃

michaela666
11. čer 2024

@leilinka1234 Chápu, taky mám šatní skříň. Nakoupila jsem do ní kartonové pořadače na oblečení, oštítkovala - hlavně pro tatínka, aby nechodila ven v kalhotách od pyžama 🤦 ( což se opravdu stalo 🤣) a nechala dole to, v čem mi nevadí že hrabe.

exbordelar
11. čer 2024

Presne, cim min veci, tim min starosti s uklidem. Dala bych ji k dispozici dva az tri kusy, ktere si muze kramarit, zbytek dala na nedostupne misto, a uklid bych trenovala na tech par kouscich. Jinak je to o nervy a nekonecny uklidivy pribeh 😅

sasanka88
20. čer 2024

Dala bych na skrin takovou tu detskou pojistku, otevitat skrin se bude jen rano pod tvym dozorem. Jinak bude skrin zavrena.