Má tu nějaká maminka roční dítě, které váží 15 kg?

ajurka
11. bře 2015

Je tu nějaká mamina která má roční dítě a váží 15kg??? malej tolik váží,... jídlo moc nejí... ale prso pije celou noc.... nerada jsem ho nechala brečet...ale takhle už to dál nejde

zvalentova
11. bře 2015

Je to hodně, ale pokud dokáže se svou váhou "fungovat", má dost pohybu (úměrně svému věku) a nebude se extrémně zvyšovat, tak bych to radiálně neřešila. Moje děti mají sice 14 kg ve třech letech a tak spíš řeším pravý opak.

hojda
11. bře 2015

Jejda, tak to je tedy cvalík (malá měla teď na tříleté prohlídce 14 kg a 98cm), většinou z toho děti vyrostou, když začnou chodit a víc se hýbat. Kamarádka měla taky podobného chlapečka, navíc měl i trefné jméno. Maxík🙂. Nejhorší to prý bylo ho pořád nosit, bylo dost strhaná, jak byl těžký. ☹Asi by to chtělo nějak změnit ten poměr kojení a jídla, pokud by se více najedl, tak by třeba nevyžadoval tolik kojit.

dokument
11. bře 2015

a kolik meri? Kolik vazilo pri narozeni? V roce by melo mit trojnasobek porodni vahy, plus minus. To je idealni, ale tak kdyz to bude trosku vic, tak by to nemelo vadit. Ja taky tak kojila syna, jak si rekl, a prave diky tomu mel idelani vahovou krivku. Co bylo navic proste vyzvracel. Bylo to velmi neprijemne pro me, ale jemu to bylo fuk 😀

ajurka
autor
11. bře 2015

@zvalentova on je šikovnej chodí kolem nábytku.... ale on hned jen co se narodil strašně hodně přibírál.. právě kojením... a ted opravdu pije celou noc.. nespí ani on ani já... ☹ a kdyby aspon tolik nepřibíral... tak bych to neřešila, ale on přibírá...a bojím se aby to nepokračovalo... takže zítra volám dr. a chci prášky na zastavení laktace... ale nevím jak to bude malej snášet ☹

dokument
11. bře 2015

@ajurka tak moji kamaradce taky dost deti pribiraly dokud kojila. Jak prestala, tak se to zastavilo. Ale vic info bohuzel nemam.

ajurka
autor
11. bře 2015

@hojda on je na kojení závyslí,. i když se nají prostě se budí co hodku a vyžaduje kojení pokud mu prso nedám řve a řve.. nemám srdce na něho koukat tak vždy povolím..ale už budu muset 😖

veruska007
11. bře 2015

To fakt zírám. Náš za týden 6letý má 16 kg, 120 cm... 1,5letá beruška má 8 kg. Nevím, jestli je to otázka laktace - spíš bych to řešila s dětskou dr.

ajurka
autor
11. bře 2015

@dokument 78 cm... porodní váha 3kg a 50 cm

hojda
11. bře 2015

@ajurka Tak radikálně určitě ne, to by byl pro něj šok. Každopádně noční kojení se musí omezit.

ajurka
autor
11. bře 2015

@veruska007 kluk je v pořádku.. vyžadala jsem si vyšwetření a vše je ok..ted mě napadlo jeslti to není tím, že beru léky na štítnou žlázu

dokument
11. bře 2015

@ajurka a zkousela jsi ho uz odstavovat? Pres den vynechavat jedno kojeni treba po 14 dnech? (jako 14 dni ubrat jedno, az si zvykne, tak dalsi)

zvalentova
11. bře 2015

@ajurka tak pokud je zvyklý na pravidelný velký přísun v noci, tak je to dost jasné. Určitě bych to v jeho zájmu omezila. Postupně, ale cíleně.

hojda
11. bře 2015

@ajurka Tak si spíš dej diskuzi, jak odstranit noční kojení, určitě tu bude více maminek, které mají, nebo měli podobný problém.

ajurka
autor
11. bře 2015

@hojda už jsem měla podobnou diskuzi.. prý nechat vyřvat,, no nedá se nic dělat budu muset..

hojda
11. bře 2015

btw. z Maxíka je teď úplně normální kluk 😉

ajurka
autor
11. bře 2015

@hojda vím, že z toho vyroste.. ale musím to noční kojení omezit.. jsem také unavená nevyspala

megy
11. bře 2015

my v roce 13kg a 92cm, takže bych to extra neřešila. Určitě noční kojení trochu odbourat - protože je to podle mě zvyk z jeho strany.
jinak s tvou štítnou žlázou to nějak extra podle mě nemá nic společného. Náš skoro tříletý má nyni 18kg a 102cm. Váha se taky stopla, jak začal chodit

anetka1701
11. bře 2015

Moje dcera měla v roce 14kg... Nekojila jsem, ale stejně jela mlíko mlíko a akorát to pak lezlo do peněz... Já bych mu místo mlíka nabízela vodu, mohlo by tereticky pomoct si prsa ovázat, aby se k nim nedostal... Podle mně to nebude trvat dlouho a srovná se to...

p.s. v téměř dvou letech má 16kg, přibírání se zastavilo, už není koule, ale jen trošku mohutnější holčička. Jak začala běhat a řádit, tak to je lepší a lepší :o)

dokument
11. bře 2015

@ajurka taky jsem chtela, ale nevedela jsem jak. Kdyz ti rve, jak to chces omezit?... Pres den jsem postupne odstavila uplne a ted mi prijde, ze uz se mi mozna dela mene mleka a mozna uz se dite vic unavi (16 mesicu ma) a budi se mene na kojeni. Uz jen jednou a rekla bych, ze spis dudla, trochu pije, to jo, ale kdybych rekla, ze mu nedam, mozna by to i snesl. Pry to uz nepotrebuje, ale ja stejne nevedela jak ho v noci odstavit. Caj jsem nedavala, protoze on chtel prso proste. Rval by. Ted se mi zda, ze sam zacina chtit mene, prirozene i bez vyrvani.

ajurka
autor
11. bře 2015

@dokument jo jenže já mám mléka hodně... a on se opravdu budí co hodku.... a pije a pije.... kdyby nepřibíral nechala bych to, ale tohle už je moc

amrash
11. bře 2015

@veruska007 V 6 letech váží 16 kg? A co na to doktorka? Toto mi přijde enormně malo.

mooncaa
11. bře 2015

@ajurka Já bych ho teda moc neodstavovala, jako lepší když se kojí než když bude na UM. A jak jí přes den? A jak moc pije? Třeba tu váhu nemá zrovna z nočního kojení, ale prostě má žízeň a dopíjí se v noci. Odstavíš ho od kojení a bude Ti přibírat třeba pořád.
Můj syn měl na 1 roce 13 kg, 18 kg ve 2 letech a zhruba od 3 let vypadal jako z koncentráku, všechno to vyběhal. On byl i na svůj věk hodně velkej, ve 2 letech měl 100 cm. Dosud je hubenej, teď už má 192 cm.

dokument
11. bře 2015

@ajurka no a co pres den? To ho kojis taky tak casto? To trvalo tak tri mesice nez sjem ho odstavila pres den. Ja se jen dohaduju, ze mam min mleka, nevim kolik mam a proc to tak prirozene odboural. Ale myslim si, ze si jednoduse odvyka. Na usnuti to teda musi byt, to je zvyklej a UM mu davat nechci a nebudu, protoze na to jsem rok a pul (tak planuju) nekojila, abych ho pak zivila sunarem nebo necim. To jsem mu ho mohla dat hned, ze jo.

amrash
11. bře 2015

@ajurka Syn mel v roce přes 12 kg. Ve 3 letech má 17 kg, ale protože neusedi na zadku, je "vysportovany" a ke kalhotám mu musím přidělávat šráky, protože by mu jinak gaťata spadly, když má břicho jako obrácený lavor 😁 No a další syn má už teď ve 4 měsících přes 7 kg. Kdoví, kolik bude mít teda v roce! 😉 Ja bych to na tvém místě neřešila.

ajurka
autor
11. bře 2015

@dokument takhle... přes den skoro nekojím.... on mi jen u kojení usíná... takže když cche spát.... max.2x za den, tak pije... a večer opravdu co hodku

kacikaci
11. bře 2015

Kluci měli 14 kg a kus teď v roce a půl, a mudr to nijak neřešila..vyběhají to, ale noční krmení taky řešíme v současnosti, ale za mě určitě není řešení nechat plakat (jakože "vyřvávací metoda"), jde to i šetrnými způsoby..

ajurka
autor
11. bře 2015

@kacikaci jenže i mě to noční kojení vadí... jsem nevyspalá.. nedá mi malej spát... opravdu se budí co hodku.. ☹ sama nevím co mám dělat :(

kacikaci
11. bře 2015

jj, já to naprosto chápu, já už 3/4 roku neměla noc, kdy bych spala dvě hodiny v kuse..
my teď zkoušíme šetrnou nevyřvávací metodu, zatím se zdá, že by to mohlo fungovat

ajurka
autor
11. bře 2015

@kacikaci a mohu se zeptat jaká to je metoda :D

kacikaci
11. bře 2015

@ajurka jukni se k dexin na profil, psala o tom, jak odstavuje svá dvojčata v noci..a kdyžtak jí napiš, poradí Ti, jak na to blíže..