Kakání. Nějaké rady, jak to vypilovat?

lucifux
26. kvě 2022

Pořád dokola rozebírané téma. Syn v dubnu 3 roky, v noci bez plen, přes den chodí čůrat na nočník, ale bobek vždy skončí ve spoďárách. Jsem z toho na šlupky, v září nastupuje do MŠ. A už přestávám věřit, že to stihneme vypilovat. Nějaký rady. Už jsem vyzkoušela motivovat, na zadek nepomáhá, čerti nepomáhají, odměna nepomáhá...

denisq
26. kvě 2022

@lucifux Syn dělal přesně to samé. Čůrání bez problémů, jen to kakání prostě do slipu. Když jsme šli do školky zanést papíry o nástupu, tak jsem mu říkala, že ho tam nevezmou když bude kadit do slipu a od té doby bez nehod. Měl 2.5 když nastupoval. Takže si myslím, že to odkouka u ostatních a bude vše v pohodě . 🙂

zelenaesmolda
27. kvě 2022

@lucifux
Dcera mi dela to stejne jeste ve 4 letech.Vzdycky ale doma,ve skolce se to stalo zatim asi jenom jednou.

xxx3d
27. kvě 2022

čerti nepomáhají - tady to jsem se fakt zasmála, jako pomáhali někdy?
no, nicméně, rada není, jen ta pozitivní motivace a klid, tedy tvůj
nejhorší co se může stát je, že až bude ve školce, skončí bobek ve spoďárách
dítě k tomu úkonu musí prostě dozrát a mluvím z vlastní zkušenosti, kdy mně babička "naučila" dítě chodit kadit na nočník společně s těma čertama a různýma povídačkama, včetně všech možných zvířátek, kterým se nelíbí, že má na kadění ještě plínu (jen na to kadění), no a výsledek byl příšernej, netřeba psát, nicméně jsem měla vypozorovaný, že chodí kadit ráno, tedy předtím, než jsme šli do školky, když to ráno neklaplo, děsila jsem se toho, že až si pro něj přijdu, budou mi říkat, jak se vyprázdnil, tedy podle vzoru jak doma, tak ve školce, nicméně to se nikdy nestalo, ve školce chodil normálně na záchod, jen doma měl velmi netradiční způsob, který ho asi až po půl roce přešel, uff.
bylo mu víc, když ho to nakonec přešlo, skoro 4, a taky to začalo kolem jeho třetích narozenin, kdy si babička řekla, že když ne my, tak ona to zvládne.

katebk
27. kvě 2022

Mně to malá dělala taky ale teda jen pár dnů, já už pozorovala, jak se začla klidit, že něco bude... ale každopádně, když hodila bobek do kalhotek, tak jsem ji vzala a před ni ten bobek "kydla" do nočníku a řekla jí, že i bobek patří sem 😁 a dělala jsem strašný "ksichty" jakože v fuuuj v kalhotkách no a za 2 dny to pochopila 😁 malé byly 2,2r.

e_v_k_a83
27. kvě 2022

@lucifux Mám bohaté zkušenosti s kaděním syna. V podstatě řešíme problémy stále a to je mu 5.Uz se nepokadi ale umazle slipy má často. Předtím se pokadoval. Do školky šel ve 3,5 letech. Pokadil se o tam. Jednu dobu i víckrát za týden.Byl to stres ho vyzvedávat, zda bude či nebude pokakany a musím říct, že jistotu nemám ani teď i když už to je lepší.
Co a tím nevím, je to něco v hlavičce těch dětí, my vyzkoušeli vše na světě snad a nic. Ale neboj, zaprvé ve školce to můžou snadno odbourat-jiná autorita, prostředí. Zadruhé, deti ve školce podle mě lákají min.Jo někdy musí ale radši si to nechají na doma😁 a mnohdy se jim i trochu změní kakaci harmonogram...
A učitelky jsou na to zvyklé. Občas se to stane i větším než 3-letym.
Držím pěsti, vím co to je beznaděj...