Jsem furt hnusná na dceru, už prostě nemůžu

26. črc 2022

Ráno se vzbudim nálada na hovno, jsem nevyspalá. Furt jen řve a nebo prudí, absolutně neposlouchá 5x ji řekneš nedělej to a ona na truc to udělá. Když něco zakážu i mile začne řvát a je nervni. Dela kraviny, ze si pak ještě ublíží. Už toho mám proste dost, ze si říkám ze ji ani nechci, přes den když fakt zlobí dostává na prdel, pohlavky nebo pres ruce. Mám ji plný zuby.
Jakmile večer zalehnu a ona spi mám plno energie a jsem strašně šťastná ze mi dala pokoj, pak si přehrávám cely den a říkám si jak ji miluju a už nikdy na ni nebudu hnusna, dam ji pusu pomazlim se s ni a jdu spát. A ráno nanovo, furt se v noci budí a já proste toho mám dost. Nemůžu pak spát v noci a když chci spát ona nespi.
Moje přiznání, jsem hnusna mama já to vim ale chtěla jsem to napsat.

nikolite
26. črc 2022

Nejsi hnusná máma. Nejspíš jsi jen vyčerpaná. Máš nějakou možnost hlídání ? Jak je dcera stará ?

autor
26. črc 2022

@nikolite 2,5 roku. Občas ji pohlídá chůva, s ex jsme teď ve fázi rozvodu

autor
26. črc 2022

@nikolite Jen nechápu proč ostatní poslouchá a mě vůbec jako já proste nevím. Jediný co pomuze je fakt dostat na prdel aby poslechla. Jinak všechny poslechne hned mě až tak na po 10 a to jsem ještě rada

sinicka
27. črc 2022

Pohlavly 2,5 leté holčičce? To sorry, ale hnusná jsi dost. dej ji někam do jeslí a vzpamatuj se.

dianemash
27. črc 2022

Dej se trochu dohromady, vždyť je to dítě. Já nezažila děcko, který by nemělo přístup jako ta tvoje, všude jinde milius a u mámy satan 😁 Ona už může být obrněná proti tvýmu řvaní, jistě by i ona sama líp vzala kdyby ses jí snažila některé věci vysvětlit a oduvodnit, proč to nesmí. Ona únava dělá hodně, ale zase by se měl umět člověk trochu ovládat, jinak se ze sebe zblázníte obě navzájem. Nemáš možnost dát jí někam na hlídání a udělat si čas pro sebe,odpočinout nebo třeba i začít nějakou brigádu?

emamaira
27. črc 2022

Nejsi hnusná, máš jen obtížné období, rozvod je druhá nejstresovejsi událost, která tě v životě může potkat. Dcera zrcadlí tvoji nepohodu a projevuje to tak, jak umí. Zkus ji dát na hlídání a jestli je to možné odjed na víkend, nacerpej energii a bude lépe.

martiniquest
27. črc 2022

@sinicka Tos ji teda poradila 🤦

martiniquest
27. črc 2022

Myslim, ze jsi poradne vyhorela. Mela jsem takova obdobi taky, i kdyz ne v takove extremni fazi, a pomohlo mi venovat se vic sobe a taky se vic vidat s ostatnima kamoskama a jejich detma.

konidana
27. črc 2022

Bohuzel to je udel maminek, ze je dite "zlobi" nejvic. A vis proc? Protoze se s tebou citi v bezpeci, uvolni se a da pruchod vsem svym naladam a pocitum. Proste jsi pro ni nejvic. Ja vim, ze to je strasne tezke toto ustat, zvlast kdyz mas dost nalozeno i jinde. Zkus si odpocinout, urcite by pomohla i nejaka terapie nebo i leky na prechodnou dobu. Konzultace v rodinne poradne.... i tam jsem narazila na super "terapeutky". To zvladnes 😘

hani_na
27. črc 2022

Byla jsem na několika přednáškách jedné rodinne psycholožky a ta říká:když už citíš, že jsi total ko, tak ten den prostě nevychovávej a klidně to řekni nahlas. Zabraň katastrofám, skoky z okna taky nejsou povolený, ale jinak minimum povelů. Není to o tom ustupovat dítěti, ale ochrana, aby ses nezbláznila. A co můžeš udělat hned - nic si nevyčítej, nelituj se, jede se dál. Dežím palce✊

sigyn
27. črc 2022

To mi připomíná švagrovou:
Když se dítě narodilo - Já nebudu ta mamka, co svoje děti bije, všechno se budu snažit vysvětlovat
Když mělo dítě 3 roky - Teď už úplně chápu, že někdo dítě seřeže.
Jinak naše dítko má tohle období teď také. Všude jinde andílek a jen se zavřou dveře, tak řev, řev nemá sýr, řev, že má sýr, ... a ty rady, že se to má dítěti vysvětlit mi přijdou úsměvné. Dítě mi tu padne do vrtule, kope kolem sebe, vříská jak pominuté a i kdybych v tu chvíli slíbila poníka, tak je to úplně jedno, protože v tom vzteku mně ignoruje a když se uklidní, tak se hned věnuje něčemu jinému.. Nedejbože dítko obejmout, to teprve začne apokalypsa.
Osobně když mám nervy na pochodu, tak raději buď odejdu do jiné místností, nebo dítě odvedu do pokoje, at vychladne. Je to lepší než mu dávat na zadek. Vychladneme tak všichni a pak se dá zase trochu fungovat.

20190418
27. črc 2022

Píšeš, že jediné, co pomůže, je dostat na prdel. Kdyby to ale pomahalo, tak by preci stačilo jednou, ne? Pokud "musí" dostávat na prdel pokaždé, tak to evidentně nefunguje a ty prostě aplikujes fyzické násilí na 2,5letem dítěti, navíc tvé dceři, kterou jak píšeš miluješ. Prestan si lhat do kapsy a litovat se. Politovat by potřebovala spíš tvoje dcera. Byť jedna na zadek = násilí, násilí nerovná se vychova. Vychova je nastavení pravidel, jejich dodržování, o tom že sama pujdes prikladem. Nepíšeš o ničem konkrétně, ale za me je určitě dobré vysvetlovat, mluvit, nebazirovat na hloupostech. To, že 2.5lete dítě nespí celou noc, odmlouva nebo zkousi a neposloucha na slovo, je naprosto normální a je to prostě součást růstu. Pokud jsi chtela nekoho, kdo bude poslouchat na povel, bude mu stačit jednou denně miska jidla a podrbat za uchem, tak sis měla pořídit psa. A jo, jsem drsná, ale každá druhá si prošla rozchodem/rozvodem a to opravdu není ospravedlnění pro násilí na dětech.

martiniquest
27. črc 2022

@20190418 Zato kopnuti si do zenske, ktera ma nervy v kyblu a inklinuje k nasili, tomu diteti naramne pomuze 👍👍

20190418
27. črc 2022

@martiniquest tak ji mám placat po zádech, že to je ok? Jednou tydne vlepit batoleti facku je cajk? Ne, není. A mlčet k tomu a omlouvat to, taky není v pořádku. Jak jsem psala, každý si prochází občas těžkým obdobím a my jsme dospělé a malé dítě nemůže za to, že ae rodiče chovají jako debilove. Sama jsem se rozchazela když byl synovi rok, takže nemluvím do větru. A fakt nemám zaludek na to, abych litovala dospelou ženskou, která je násilná k dítěti. A když ji tady vsechny napíšeme, že je unavená a ze si má dojit na wellness, tak se asi na jejím násilí nic nezmění, že?

drakenn
27. črc 2022

Problém bude v tom rozvodu a tvém nynějším rozpoložení. Určitě to teď nemáš jednoduché! Dítě to samozřejmě cítí a reaguje.
Nemyslím si, že někde děcko odložit je řešením problemu. Ty se prostě musíš naučit se ovládat a s dítětem pracovat. Zkus mrknout na Dovychovat i Nevychovu a tam se inspirovat. A zkoušet, co zabere.
Po tak malém dítěti nemůžeš chtit, aby se ovládalo, když ty sama to nezvladas. A uklidním tě, nejsi v tom sama!! Kazda mama má krizove období, kdy by si nejraději hodila mašli. Ale dobra máma udělá vše, aby to zvládla. Vymlouvat se na dítě, že ONO je to špatné a že za situaci, jak se já cítím, může ono, je cesta do pekel. Držím ti palce, ať vše zvládneš.

zlataberta
27. črc 2022

@20190418 násilí na dětech????😲 děláš si srandu??

zmrzlinka
27. črc 2022

2,5 létě dítě je větší minino.Na slovo Tě fakt poslouchat nebude.Měla by si si to trochu srovnat v hlavě a hlavne žádné na zadek nepomůže ....Spíš si tím vybiješ jenom svoji zlost.
Máte nějaký program ?Deti když jsou " zabavené" zlobí míň.Co si udělat výlet ,aby stě se odrazovali obě dvě...za babičkou,kámoškou ,do ZOO....
V okolí nemáte nějakou dětskou skupinu?Já jsem s dcerou chodila na cvičení a bylo to super.
O tom ,že by si ji dala do školky a vrátila se částečně do práce neuvažujes?
Drž se a hlavně dychej....je to predse jenom malá holčička a hlavně ten stres co máš v sobě se odráží na jejím chováni a vnímá všechno co se u nás děje....

20190418
27. črc 2022

@zlataberta "přes den když fakt zlobí dostává na prdel, pohlavky nebo pres ruce". A co to podle tebe je? Výchova určitě ne. Asi si děláš srandu ty, pokud tohle považuješ za něco jiného než násilí. Kdyby ti tvůj partner vlepil par facek pokaždé, když ho neposloucháš, tak to bude v pořádku? Před dvěma sty lety asi bylo, ale dneska už víme, že to v pořádku není. A i v ČR se dřív nebo později dospěje k tomu, že ani násilí na dětech není ok.

martiniquest
27. črc 2022

@20190418 Na placat po zadech, ale dat ji konstruktivni radu. Protoze nadavanim ani litovanim se z toho nedostanou.

zlataberta
27. črc 2022

@20190418 bože můj, holka, vzpamatuj se😀 nevím, proč bych měla svého manžela poslouchat jako pes....dělej se sebou něco....🙏

20190418
27. črc 2022

@martiniquest konstruktivní rada je mluvit, vysvetlovat a nebazirovat na blbostech. Autorka nepíše o žádném konkrétním "neposlouchani", tak se tezko radí konkrétně.

emamaira
27. črc 2022

@20190418 já právě věřím, že tom, že si dojede na wellness se to změnit může, odpočine se, načerpá zdroje a bude pak mít víc trpělivosti, nervy ji neujedou tak rychle. Dítě pak taky bude klidnější. Zakladatelka nevypadá, že by dítě systematicky týrala, naopak si uvědomuje svůj problém a chce se ho zbavit.
Jedno welness to samozřejmě nevyřeší, bude se muset naučit na sobě pracovat a čas pro sebe si zařídit častěji.

guliii
27. črc 2022

Je mi jasné, že teď prochazis těžkým obdobím. Je toho na tebe moc. Máš možnost alespoň chvilkové hledání? Mám syna čerstvé 3 roky a je to strašný paličák a vztekloun, ale také je citlivý. Vím, že je takový i po mě. Když už mám dost řeknu si a co se stane, když se na to vykašlu a vypadnu s dítětem ven. Budu mít doma nepořádek. No a co. Nebo teď se mi osvědčila taktika, nechce se svlékat a jít se vykoupat, tak řeknu jdu se koupat a né abys mi do té vany vlezl. No s je tak rychle svlečený, jinak bych se s ním zlobila půl hodiny. Takhle má srandu z toho když tam přijdu a naoko se zlobím, že mi zase zabral vanu. To samé s obědem, nechce jíst, buď nejí, ale potom žádné sladkosti nebo zase ne abys to snědl, je to moc dobrý to sním já, je to moje a začne to do sebe ladovat. Potřebuje mít opačný názor tak mu ho vytvořím a přitom dělá co chci a je u toho i sranda. Ale zkus se naladit na to být v klidu, nech jí vztekat, ty se taky vztekas, potřebuje uvolnit emoce ať si bouchne třeba do polštáře. Nechce poslouchat jen příkazy, ale taky si něco dělat po svém a trochu rebelovat. Dopřej jí to v neškodných věcech. Uleví se i tobě.

tahejhula
27. črc 2022

Opět ta česká klasika, kdy proplesknout manželku je fuj, ale mlátit děti je v pořádku. 😄

nikolite
27. črc 2022

Dcera ma období vzdoru ( zkouší tvé hranice a vidí že to nedáváš). Synovi to teď taky začíná a je to pěkně na palici , ale nebiju ho. Když už to nezvládám a tečou mi nervy tak ho obleču a jdeme ven. Projít se ,nebo třeba na hřiště. Tam se uklidníme oba .... Dítě to cítí. Čím je máma vzteklejší tím víc vyvádí. Určitě bych využila možnosti hlídání a odpočinula si

mandala
27. črc 2022

Autorka zřejmě ví, že nejedná dobře, ale pravděpodobně si nemůže pomoct. Kdo nezažil vyhoření, nepochopí. Nicméně připojím se k radám výše, opravdu to chce si udělat čas na sebe. Najít si sport, vyrazit s kamarádkou, výlet... Nevím, jak to máš s hlídáním, ale pokud není problém, určitě něco vymyslí, i když teď se ti třeba nechce. Držím pěsti...

tasimia
27. črc 2022

@tahejhula přesně tak.
Dítě zlobí, protože z tebe cítí ten vztek, jestli si na ní celý den uvrcena a hnusná, tak se nediv. Pohlavky opravdu nejsou normální a není to řešením, nemůžeš se pak divit, ze tě neposlouchá, když si na ní hnusná, protože si vyhořela.
Ona za to co se ti teď děje nemůže. Zkus upotřebit byt dítěti, pak přejde takové to nesmíš, nedělej. Co kdyby to tobě někdo říkal celý den a ještě, tě za to placal?
Podívej se jak si vzteklá, protože prožíváš rozchod a po ní chceš aby byla hodná?
Já tě konejsit opravdu nebudu...
Neuznávam vybíjení si vzteku na dítě..

katkati
27. črc 2022

Nebi své dítě.

mandala
27. črc 2022

@tasimia vyhořelost je psychický problém a psychiku neovlivníš, není to omluva, ale takovéhle řeči opravdu nepomůžou...

tasimia
27. črc 2022

@mandala říkám znovu, rozhodně ji nebudu chválit. Byla jsem sama vyhorela, když jsme meli problémy v Covidu to je na déle, ale na malou jsem nikdy nevztáhla ruku. Když na mě šel vztek, zavřela jsem se do koupelny.
Za mě tohle není řešení.
Kdyby to dělal chlap ženě, protože je vyhořely, každá z Vás by tu psala jinak.
Nesnáším bití děti.
Musí to řešit, když vi, že je nějaký problém a ne si vecer říkat, ze uz to neudělá.