Je to podle vás problem?

15. lis 2022

Ahojte, mam trosku obavy, pretoze syncek do slabo sa hraje AKOZE hry, je to u nas dost slabe. 😏 Napriklad. nerobi, ako keby telefonoval, dobre to by som este aj prijala, pretoze ja tiez takto netelefonujem, bud dam na hlasno, alebo sluchadka. Mal take obdobie, ze krmil svoje plysaky a pritom hovoril mnam mnam. Teraz to nevelmi robi, skor iba na pokyn, ale sam od seba inak ich mojka a pusinkuje, a hovori moja moja. Kupila som mu aj detske pohariky s dzbanom, vobec sa s tym nehra, ale robi bordel. 🥺 Ked vidi mna, ako sa s tym hrajem, tak samozrejme pije z poharika aj on a da plysakom. Neviem, ci tieto veci patria k akoze hram: tlaci auticko pred sebou a naoodobnuje ho, aj hasiscske. Chyti kona do ruky a napodobnuje ho a chodi s nim akoze. Upratuje, teda zoberie metlu, alebo handru a utiera prach. Ked vysavam, tak mu dam tycku a vysava aj on.

Vystresovalo ma to, pretoze sme boli u kamosky, ktora ma mladsiu dceeku ako moj, a telefonovala, krmila babiku...

Dalsia kamoska ma problemy so syncekom, tak chodia k psychologicke a logopedicke, a ony zas povedali, ze taketo krmenie a staranie sa o deticky prichadza az v 2 rokoch... Na nete pisu o tom vseljako.

Mam sa zacat bat? 🥺

lilianapul30
15. lis 2022

Kolik mu je?

lilianapul30
15. lis 2022

Ale jinak v tom moc problém teda nevidím

autor
15. lis 2022

@lilianapul30 19 mesiacov

lilianapul30
15. lis 2022

Přijde mi to v pohodě. Moje dcera když měla 19 měsíců tak už mluvila a byla hodně chytrá ale můj syn, tyhle věci začal dělat až jak měl 2 roky. Každé dítě je jiné. Ale co vím jistě,že se nemusíš bát. Ono to Přijde🙂

autor
15. lis 2022

@lilianapul30 dakujem ❤️

krisstina93
15. lis 2022

Ja v tom problém nevidím, ani jeden můj syn tohle nedělal, spíš všechno jenom vytáhli a házeli s tím a dělali bordel, ale že by krmili plyšáky apod to sem neviděla :D možná holky budou mít spíš sklony k takovým těm hrám s panenkama, pečování apod. Naši kluci až teď (kolem 3 let) třeba dělají jakože vaří v kuchyňce, ale v tom roce a půl fakt dělali leda tak bordel.

emillyhk
15. lis 2022

Syn je trochu starší, ale pro představu - kolem roku a půl předstíral, že pije z hrnku, míchal v míse a jakože telefonoval. Ale nějaké krmení plyšáků? To vůbec. Teď má rok a tři čtvrtě a občas krmí kravičku z Dupla. Hodně ale napodobuje, že něco vrtá, kope krumpáčem, vysává, apod. Tvůj syn mi přijde úplně v pořádku 😊

autor
15. lis 2022

@krisstina93
@emillyhk dakuejm. Toto robi aj mne. Teda vysava akoze, zametava (tlaci predsebou metlu), utrie prach, ked vidi nejake smetie, tak ukaze a povie kos, a a ked mu ho dam, tak zoberie to do kosa.
Dava saty do pracky a aj ju zapne.
Sice aj s prazdneho vlastneho poharika pil, ked bol prazdny. Joj, snad je to fajt v poriadku 🙏🏼

pampeliska1313
15. lis 2022

Synovi je šestnáct měsíců a jako.. když dostane třeba varecku, tak s tím smrdla v krabičce třeba a asi vaří.:D sám nedává nikomu papat, výjimečně se povedlo, že mi jako dal, když jsem si řekla. Jakmile dostane hrnek, nezávisle na tom, jestli tam něco je, tak začne “pít” ale moc nevim jestli tohle můžu úplně považovat za napodobu. Jinak vlastně nic.) a ještě mi teda podává oblečení, když ho oblíkám, plínku, když ho chci přebalit. A hnedka to chce zase zpátky.:D dostal smetáček a lopatku a s tím nedělá nic, přestože před ním to používám často. Že by dostal sám nápad co dělat vyjma toho hrnicku to ne.
Zázrak teď byl, když roztahal granule od kočky po celý chodbě, já to zametala a občas nějakou granulku sebral a dal mi ji milostivě na lopatku..🙂

kajka321
17. lis 2022

Tedy, mám tři děti a ani jedno si nehrálo na jako v 19m a to ještě kluk. Děti nechtějí jako, děti chtějí doopravdy. Upřímně pokud děti hrají jako, tak je to protože mají málo doopravdy. Děti se chtějí adaptovat na tento svět. Chtějí dělat vše reálné, jako maminka. Plnit pračku, vyhodit plinu do koše, zamést chodbu, vysát koberec, dát talíř do myčky, utřít si po sobě drobečky na stole, mychat s mamkou těsto, krájet nožem vařenou zeleninu. Zvláště u takto malých je důležitá nápodoba ale reálných, užitečných činností. Těmi se opravdově učí. Nemluvě o tom, že kluci a holky jsou dost rozdílní. Klukům bývají úplně sumak barvy, mají raději věci, co se točí a co se do nich bouchá, holky raději cajicky s plyšáky a komunikaci... Vždyť je to na nás vidět i v dospělosti.. že kluk tohle nedělá by mě netrapilo, spíš kdyby nedělal to co vy píšete, by bylo divné.

veronikav31
18. lis 2022

Ani dcera,ani syn toto nedělali,když byli malí,tak jsem jim dala misku a míchali třeba slupky od cibule,když jsem vařila,jakmile jsem se postavila k lince,tak se přidali,že chtějí vařit,tak od té doby pomáhají, obalují řízky, pomáhají mi s vánočním cukrovím-vykrajuji,dokonce i když jsem dělala věnce na hřbitov,tak pomáhali.pro věšení prádla mi podávali kolíčky nebo mi podávali menší kousky prádla, vyhazují letáky do koše. Už pres 2 roky krájí ostrým nožem (dceři bude 7, synovi je necelých 5 let).dcera i sem tam utírá nádobí,oba umí vysávat. Nejlepší zábava byla,když syn strouhal na velkým struhadle brambory na bramboráky a koukal kam,že nastrouhané brambory padají 😂😂

maxulekapcule
18. lis 2022

Vůbec bych to neřešila, myslím, ze je v pohodě. Můj mladší syn, ještě nemá rok, napodobuje smrkání, pití z hrnečku, nebo oblíkání ponožky, jsem z něj v soku, protože ten starší, šestiletý nepozná ani co je nad, a co pod. Buď v klidku 🙂

urtica
18. lis 2022

Do tří let bych byla v klidu, tam je ten vývoj fakt hodně různorodý...

macinka1989
18. lis 2022

Já souhlasím s @kajka321 …starší syn má 4 a něco a “na jako”si hraje třeba rok- rok a půl… ale od toho, co lezl a začal stoupat, tak jsme spolu vyskládávali myčku, dávali do pračky a z pračky, podával kolíčky, zametal (i když víc rozmetal), s taťkou opravoval, montoval… barvy se pořádně naučil až snad někdy ve 2,5 letech, ale ve třech už nepočítal do patnácti a začal se zajímat o hodiny, za to písmenka ho nezajímaly vůbec, až třeba před měsícem už začal některá poznávat a umí vyjmenovat abecedu do půlky…. A mladší syn (16m) teďka taky zametá, vysává, pere, “myčkuje” se mnou a teda podle staršího bráchy vaří v dětské kuchyňce… ale to dospělácký převládá nad jako u obou… co se týče napodobování aut a tlačení před sebou, to snad patří k hlavním hrám většiny kluků?!… oba kluci pochopili už snad po půl roce věku, co se dá s hračkami s kolečky dělat..