Jaky vymyslet program pro 18měsíční dítě?

mltl
1. lis 2017

Hezky den maminky,uz nastalo obdobi chladna a syn se mi doma nudi.Ven chodime samozrejme taky,venku ho to nejvic bavi,ale co podniknout doma? Mate nejake napady,jak podporit a rozvijet jeho schopnosti,cemu venovat pozornost u takto stareho ditete? Syna hodne bavi knizky,kde ukazuje na obrazky a chce k tomu vykladat...Hraje si obcas s autickama a jezdi na motorecce a auticku. Ale co mu vymyslet,co by ho jeste zajimalo? A co by takto stare dite uz melo umet? Dekuji za vase rady a napady.🙂

syrinxka
1. lis 2017

Dcerka má 21měsíců, teď je nemocná tak se snažíme zabavit doma. No a co tak děláme? Stavíme z kostek (mega blocks) i obyčejných dřevěných, začala mi je sama třídit podle barev :D, prohlížíme knížky pořád dokola, napodobujem zvířátka, jezdíme na odrážedle, malujeme (omyvatelný fixy,pastelky,vodovky), pomáhá mi vařit, umývat nádobí, vyndávat prádlo z pračky a celkově u všeho asistuje :D Trénujeme nočník, snaží se hrát na flétnu, klavírek, prohlížíme fotky, vyslíkáme a oblíkáme paneny, sledujeme Mášu a medvěda. No je toho dost, ale nějak se to pořád střídá dokola takže už se fakt těšíme za dětmi do herničky :D

jitka0a
1. lis 2017

Mi malá pomáhala hodně při vaření, strašně moc jí bavilo něco míchat 🙂. Jinak omalovánky, skládačky, kostky, jednoduché puzzle, a u čeho mi malí vydrželi dlouho bylo, že jsem jim dala cedník nebo napařovák na knedlíky a špagety a oni zapichovali. Musela jsem je pořád chodit kontrolovat, jaké tam bylo ticho 😀 jak byli soustředění 😀. Ale pozor špagety budou všude, později jsem špagety nahradila špejlema a super 🙂

hanih
1. lis 2017

@mltl Co by mělo dítko umět se můžeš podívat třeba tady: http://www.maminkam.cz/vyvoj-ditete-rok-2-mesic-6
Jinak moje dcera od doby, co se naučila chodit, je mi stále v patách, takže její nejoblíbenější aktivita je pomáhat mamince - v kuchyni, při úklidu, při praní prádla atd. Vždycky si u toho povídáme, nebo se ji snažím i něco naučit. Třeba když plníme pračku, tak jí říkám barvy prádla, podávám jí jednotlivé kusy a ona je dává do pračky. A pak samozřejmě musíme počkat, než se začne točit. Jinak klasika - malujeme, čteme, zpíváme si, něco skládáme, stavíme, hrajeme na klavír. Teď teda má dcera už dva roky, tak i občas něco vyrábíme - teda, spíš já vyrábím, ale ona tomu dává tu duši, když to třeba celé začmárá, přemotá apod. Pak si to vystavíme a dcera se chlubí tátovi a babičkám, co vyrobila (například jsem nakreslila a vystříhala velké listy stromů, dcera je barevně - podzimně vybarvila (začmárala), trochu potrhala, a pak jsme je pověsily na záclonu).

mltl
autor
7. lis 2017

Dekuji maminky za napady.Ten muj maly prdolka mi je taky v patach a kdyz si hrajeme,tak u vseho vydrzi sekundu a zas leti jinde a dela neco jineho.Nejvic ho bavi jezdit na motorecce a auticku.Taky by nejradeji se mnou varil a koukal,jak micham.Nejhorsi je,ze mi neposedi a vsude leze,takze ho musim porad hlidat...U malovani mi moc nevydrzi,to se spis kouka na me nebo leti zase pryc 😀