Jak to máte s 8mi měsíčním miminkem?

kkaatte
26. dub 2016

Ahojte, mám 8mi měsíční holčičku, teď asi 14 dní je z ní strašný mamánek. Pořád pofňukává, chce se chovat a když odejdu spustí strašný řev. Vím, že to může být separační úzkost, ale kdy to přejde. Se spánkem bojujeme snad od narození. Nikdy přes den neusne sama. Musím ji uspat v kočáru nebo náručí, ale s jejími 9,5 kily už to dá zabrat. Večer sama usínala, ale teď už také ne. Takže přes den spí 2x max 3x a to půl hodiny. Večer usíná kolem osmé a vstává o půl sedmé. S jídlem je to taky boj. Umělé mléko a kaši odmítá, takže kojím, ale nejraději by byla přicuclá pořád, protože už to asi neteče dostatečně a nevydrží u toho. Dopoledne dostane 2x mléko, ve 12 má příkrm, v 15 má banán (jediné ovoce co jí) nebo přesnídávku, v 17 a ve 20 mléko. V noci vstává cca 3x na mléko. Nejraději by si dala svíčkovou, takové ty dětské příkrmy jí moc nejedou. Co z klasických jídel už může a jaký jogurt kromě bílého zařadit. Moc děkuji za reakce

kika_21
26. dub 2016

V tomhle věku byly všechny naše- a asi nejen naše -děti mamánci. A to bylo super. Protože teď ani nevím, zda ty nejstarší jsou vůbec doma-už se k nám nehlásí. ☹

kkaatte
autor
26. dub 2016

@kika_21 Což o to, já ji ráda pochovám. Ale tatínek je celý den pryč, tak jsem na ni sama a odejít třeba na záchod nebo něco udělat je teď strašně obtížný

barulina
26. dub 2016

Vsak sickova je detsle jidlo a hovezi maso super

lv
26. dub 2016

ten spánek se mění, spíš už najede na 2x denně denní spaní, ale zas bude umručená, unavená..ano, ta tulivost je k separační úzkosti, patří k tomuto věku..cca do roka by to mělo přejít. Jak to myslíš, z klasických jídel? zatím bych rozhodně dělala jen pro ni, nebo může tvoji zeleninu vařenou i jen tak okusovat, nemusí to mít na pyré../každé dítě je jiné, já musela mixovat do roka úplně do hladka/. Jogurt může bílý, nebo s přídavkem ovoce.

kika_21
26. dub 2016

@kkaatte To je jen dočasné. Až začne chodit, nejspíše půjde na WC za Vámi, já teď mám tuto fázi s nejmladším synkem-pravda je, že se zamykám a vysvětluju, že jsme na WC každý sám. 🙂

kkaatte
autor
26. dub 2016

@barulina
@lv Ve svíčkové a jiných omáčkách je přece smetana a tu si myslím, že ještě nemůže. Jinak má zatím dva zoubky, ale kousky zvládá s přehledem.
Spánek už tak nějak ustálený máme, ale ta půlhodina se mi zdá málo. V okolí děti mají odpolední spánek minimálně hodinu až hodinu a půl. To stihnou aspoň něco udělat, kdežto já za půl hodiny nestihnu nic.
@kika_21 No to bude asi co nevidět. Už měsíc sedí, leze po čtyřech a stojí u nábytku. A to všechno zvládla během jednoho týdne.

lv
26. dub 2016

však já psala vařenou zeleninu (třeba brokolici, mrkev, cuketu na páře), ne svíčkovou - ale dělá se i pro děti, místo smetany se dá lžíce jogurtu, já bych to rak nepojmenovala, ale říká se tomu tak - mrkev petržel (celer?) malinko tymián, fakt jen pár lístků, na másle, pak mix a ten jogurt.

kika_21
26. dub 2016

@kkaatte U nás tatínek také pryč do 21.30, pravda je, že starší děti odpoledne mohou trošku vystřídat. A tatínek by mi řekl, že sekačka by na záchod za mnou nechodila. Vždycky se smál, že dětí máme dost a že by se mohla narodit sekačka-no sprostý je-místo pěkného chlapečka sekačku-ta strašně smrdí a řve. 😕

karlajasmine
26. dub 2016

@kkaatte můj téměř šestiměsíční syn neusne nikdy přes den na dyl jak 30min.. Spi 3-4x 30min. V noci stejně jako tvoje dítě. Proste jsem se smirila s tím, že nic neudelam..než se trápit.. Stejně ho nezmenim.

barulina
26. dub 2016

@kkaatte no co muze a nemuze rozhidnes ty. Tabulky se porad meni na to ja nedam a furt lepsi trocha smetany s plno zdravyma vecma nez nic. A spanem ano my mely delsi a celkove mala spala jak podle knizky. Doted to ma skoro 4 roky je schopna po obede spat 3 hodky

wandulinka
27. dub 2016

@karlajasmine ahoj, mám skoro sedmiměsíčního syna a měli jsme to se spaním jako vy - přes den 3x po asi 40 minutách a uspávání byl očistec. Pak jsem ho jednou nechala vzhůru 3 hodiny ( byl ke konci už sice mrzutý a já musela hledat jak ho zabavit) ale vyplatilo se a pak spinkal 2,5 hodiny. Od té doby máme režim takový, že je vždy mezi každým spaním vzhůru min. 3 hodiny (tzn. spinká 2x denně asi 1,5-2,5h) a pak krásně usne a kvalitně se vyspinká. Myslím, že za 30minut nemůže být vyspaný nikdo, není to hluboký spánek. Jasně, když má nějaké trápení jako zoubky nebo bříško a vzbudí se třeba po hodince tak ho dám spinkat 3x za den, ale to je jen výjimečně.

kkaatte
autor
27. dub 2016

@wandulinka No tak to na naši cácorku moc neplatí. Dělá si prostě co chce. V pohodě vydrží i 4 hodiny. Například minulý týden vstávala klasika o půl sedmé a usnula až ve čtvrt na jednu a to stejně jenom na třičtvrtě hoďky, chtěla jsem vidět co vydrží. Ale každý den je jiný, někdy je protivka po dvou hodinách. Takže u nás žádný větší režim nehrozí 😒

kytkatka
27. dub 2016

Syn (9m) taky neusne nikdy beze mě, respektive bez mého prsa. A většinou spí dvakrát za den pulhodku, no, nestíhám nic...

sarkoc
27. dub 2016

My máme holčičku 6 a půl měsíce a má dny, že by spala pořád, ale ty jsou tedy jen hodně vyjímečné, a většina dní je taková, že usne za celý den třeba jednou na dvacet minut, jinak prostě nespí, už ani v kočárku...nejdřív mě to trápilo, ale asi to tak potřebuje, tak se nesnažím vnutit jí nějaký režim...v noci spí krásně, cca od 21 do 9.30, často v kuse, jindy se vzbudí třeba jednou na kojení 🙂 S příkrmama jsme začaly teprve před týdnem se zeleninou na oběd, takže k tomu zatím moc nevím...jen že to asi bude pěkný jedlík :D

nukyna
27. dub 2016

Naše 9 měsíční dvojčátka chodí pravidelně spinkat jen po obědě, ale to je neuspávám jen jim přečtu pohádku a pak jdu. Buď usnou a nebo blbnou ( hulákají s výskají na sebe a ted začali po sobě z jedné postýlky do druhé házet ponožky atd.) a většinou za nějakou dobu usnou a spi až do svačinky ve tři. Takže mam 2 až 3 hodinky pohov😊 . Pak jdou spinkat večer v 8 a chrní v kuse až do 7. Takže se spaním jsou úplně suprový a s baštou taky zvlášť jeden vždycky kňoura když vyškrabuju mističku. Jo a mamankovstvim si taky prošli. Každého to drželo asi dva týdny naštěstí ne najednou ale postupně 😵 .

karlajasmine
28. dub 2016

@wandulinka taky už jsem zkusila ho nechat vzhůru.. I 5 hodin.. Vůbec. Jednak je pak přetazenej a jednak stejně spi pak jen 30min a vzbudí se s brekem..

wandulinka
28. dub 2016

@kkaatte no jo, vy spíte téměř celou noc (píšeš od 20 - 6:30) tak to je jiná.... to je vyspinkaná krásně a přes den tolik nepotřebuje. My vstáváme v noci po 3 hodinách stále... takže přes den je pak spaní více

kkaatte
autor
29. dub 2016

@wandulinka Ona se v noci budí co tři hodiny na mléko, někdy i za kratší dobu, to jsem zapomněla napsat. A ráno se teď budí pokaždý s pláčem a přitom vypadá, že spí. Snad aspoň to ráno se zlepší.