Jak odnaučit 2letou dceru na noční plenu?

kaculka2014
31. kvě 2016

Ahoj holky,maminky,budoucí maminky,slečny,..
Chtěla bych poradit od Vás co děti uz máte,jak mám odnaučit svou dceru 2 roky 4 měsíce na noční plenu,. Bojim se ze je to dlouhá doba přes noc ,podložku pod prosteradlem máme ale jak docílit toho ze si na ni odvykne? Mám ji v noci budit na curani?

konidana
31. kvě 2016

já bych ještě počkala... synka jsem tedy budila, ale až asi v 3,5 letech. Jednak mi už ty plíny štvaly a jednak chtěl jet se ségrou na školku v přírodě, kam jsem mu pleny dát nemohla. Další důvod pro buzení byl, že hodně pije a celou noc nevydrží kolikrát ani teď. Ale po pár měsících si zvykl a začal chodit čůrat sám.

japona
31. kvě 2016

@kaculka2014 Já bych ji nechala v klidu vyspat a nebudila bych ji, počkala bych, až k tomu dozraje sama. Když ji budete budit (nebo nedávat od odpoledne pit), pravděpodobně bude mit ráno plenku suchou, ale stoji vám to za to ji narušovat spánek či trápit žízní..?

luciksima
31. kvě 2016

počkala bych je ještě malá na plenku má nárok i čas...myslím,že k tomu časem dojde sama 🙂 u nás to tak bylo nechtěla plenku tak jsme to riskli jo pár dní byli nehody,ale pak už se naučila se sama vzbudit a jít se vyčůrat nebudila jsem jí nikdy..

kaculka2014
autor
31. kvě 2016

@japona od nedat odpoledne pit?to neexistuje a ani su to nedokazu predstavit pije porad

kaculka2014
autor
31. kvě 2016

Pujde v zari do celorocni skolky tam se spi i na noc,tak nevim,aby nebyly ucitelky protivny kdyz budou muset davat na noc plenu

kaculka2014
autor
31. kvě 2016

@japona tak blbá máma zas nejsem hlavně jsem zdravotní sestra a svý dítě bych určitě netrapila žízní, 😀

kaculka2014
autor
31. kvě 2016

Tak uvidíme,každopádně díky za názor ! 🙂

baarunecka
31. kvě 2016

Je to hodně individuální.. Naše Kristýnka měla noční plenu do asi 2,5 ale počůranou ji měla třeba jen 2-3x týdně a mladší Klárka, jak přestala čůrat do plen přes den ( před 2 narozeninama) tak přestala i v noci.. Ona má neskutečnýho držáka, do dnes ji obdivuji co vydrží 🙂 A na našeho malého jsem zvědavá ale ten má moře času 🙂 Určitě bych to nijak nehrotila, on se to jednou odnaučí a jestli bude mít plenu na noc o chvíli víc či míň není důležité... 🙂

lv
31. kvě 2016

do školky i na noc? co to je za školku? no, na to se neptáš..každopádně holky byly na noc bez plenek jedna v 33m, druhá v 36m, až měly týden ráno suchou plenu, bez nehod, nepočůraly se, nebudila jsem, jen jsem dohlídla, aby se 2x před spaním vyčůraly, jednou cca hodinu před a pak těsně před. Spaly 8-9h v kuse.

kaculka2014
autor
31. kvě 2016

@lv jak píšu,celoroční školka, nastoupí do ní v zari,je pro maminky které pracují na směny,manžel jezdí kamiónem,a ja jako zdravotní sestra kde sem tam mám taky smeny. A babičky jsou pracující takže někde byt musi 😉 kdyz potrebuju dam ji tam,kdyz ne může tam být jen jako v normální školce,moc jich po čr není,ale u na zrovna jedna ano.

kaculka2014
autor
31. kvě 2016

Synovec tam chodil taky od 2,5 roku a paráda,teď už je z něj predskolak a z ty školky se mu ale vuuubec nechce 😀 tak se domluvila sestra s uctelkami ze občas vyzvednou malou aby se tam mohli za nimi podívat,prostě paráda,akorad docela tlačenice takže mají omezený počet deticek

lv
1. čer 2016

@kaculka2014 aha, já to nikdy neslyšela, chápu, když máš směny..

konidana
1. čer 2016

@kaculka2014 Zkusila bych budit. Hlavně ze začátku po usnutí třeba po dvou hodinách a pak ještě jednou také za 2-4 h. Pokud pije hodně, tak klidně po hodině od usnutí, tak 2x a pak ještě jednou třebas po 2 - 4 hodinách. Je potřeba to vychytat. Synek pak cca od půlnoci vydržel až do rána. Už si to přesně nepamatuju, ale asi po 3 měsících už se vzbudil sám, když potřeboval, a na záchod si došel. Byl to s ním docela boj, protože hodně pil a velmi tvrdě spal. Ani nevadí když se nevzbudí úplně (já ho kolikrát na záchod nosila polospícího), ale tělo si tak zvykne na pravidelné vyprazdňování.

kaculka2014
autor
1. čer 2016

@konidana děkuji 🙂 malá taky právě dost pije,tak to na tom budem podobně 🙂každopádně,moc díky 🙂

konidana
1. čer 2016

@kaculka2014 já už pak i odhadla , podle toho kolik se nalejval, jestli budit několikrát po hodině nebo jestli bude stačit jen jednou před půlnocí:D

kaculka2014
autor
1. čer 2016

@konidana paráda ,snad to taky brzo vychytame, dcerka je ucenliva a moc snaziva 🙂

nunacek
1. čer 2016

@kaculka2014 Já nechala odplenkování jen na dětech, žádné buzení na čůrání, žádné omezování pití, jen jsme si povídali o tom, jaké to bude bez plíny, proč děti přestávají mít na noc plínu, atd. Dcera se sama odplenkovala na noc ve 3 letech a 8 měsících. Syn se sám odplenkoval na noc ve 2 letech a 1 měsíci. Každé dítě k tomu dozraje v pro něj správný čas podle mě.

konidana
1. čer 2016

@baarunecka to teda je🙂 Dceru jsem v 15 měsících přestala kojit a ona přestala v noci čůrat jako když utne (málo pila). Byla bez plen přes noc asi o 3 měsíce dřív než přes den:D

kaculka2014
autor
1. čer 2016

Diky

heluskal
1. čer 2016

@kaculka2014 Já odnaučovala dceru od plen (přes den byla bez plen už od necelých 2 let) ve 2,5 roku na poobědové i noční spaní, tak, že jsme ji dala do postýlky nočník, na ten uměla chodit, schválně až na jaro, samosebou, že se to neobešlo bez občasného praní peřinek, ale to už je riziko. Trvalo to cca 1-2 měsíce, než jsme to doladily. Někdy si v noci řekla nebo se vyčurala bez říkání.

kaculka2014
autor
1. čer 2016

@heluskal děkuji 🙂

kaculka2014
autor
1. čer 2016

@heluskal děkuji 🙂

leikkka
1. čer 2016

my máme 3,5 roku a pleny taky máme a starší 5,5 let taky má - děti zažily teď hondě zmeň a událostí, potřebují na to čas a klid. Do 5 let mají čas. Starší je ale po IVF, takže ledviny a močové ústojí musí ještě dozrát. Nepomáhalo buzení, málo dávat pít. Prostě mají žízeň a dostanou napít. Přes zimu je plína plná hodně, v létě už méně. Holt mají oba tvrdý spánek a mokro je neprobudí. Raději je nechám spát i sebe a až přijde čas, tak přijde. Věřím, že toto léto to už zvládneme odstranit.. Oba dva přes den jsou od 1 roku, sami od sebe.

nikar
1. čer 2016

Syn byl na nočních plenách do tří, budili jsme ho nic...pak jsem se to toho obula, ze dne na den plenu nedala, koupila podložky a jelo to. Budila jsem, první buzení po 2-3 hodinách, pak ještě jednou kolem 2-3 třetí (když jsem druhé dítě kojila), večer dávala méně pít, když se neprobral, v polospánku ho přenesla na záchod, většinou se vyčural, po dvou třech měsících (někdy se počural) se se dokázal v noci sám vzbudit a upozornit na čurání (ještě nemluvil), a přestal se počuravat. neobešlo se to bez praní a velké spotřeby slipů, ale zvládl to. Chce to ale disciplínu.

kaculka2014
autor
1. čer 2016

@nikar díky 🙂

konidana
1. čer 2016

jak píše @nikar pokud chceš odnaučovat a budit, tak už nedávat plínu. A také jak už někdo psal, s holčičkou si o tom povídat, vysvětlovat, pořád dokola 😉 ...

kaculka2014
autor
1. čer 2016

Ja ji to říkám povídáme si,je hodně upovidana,šikovná,podložku pod prosteradlem ,přes den uz nemáme,tak snad to zmakneme 🙂

nikar
1. čer 2016

Určitě to zvládnete. Já mám teď druhé 14 m, tak si snažím vysazovat, ale mi lumpačí, sleze dolů, vyčurá se a je o zábavu postaráno 🙂

kaculka2014
autor
1. čer 2016

@nikar diky 🙂

kaculka2014
autor
1. čer 2016

@nikar preji brzsky uspech 🙂