Jak odnaučím roční mimčo tahat kočku za ocas?

ally8
23. črc 2015

Ahoj, kdo máte doma zvířátka poraďte prosím. Naše číča je takový jelito, že si prostě nechá od malé vše, přitom mě by hned hryzla, nechápu. 😀 Je mi jasné, že děti nemají cit pro další tvory, prostě jí to láká a zajímá. Trošku jsem doufala, že jí číča trošku kousne nebo škrábne, aby si dala pozor, ale ona jen mňouká a malá se tomu směje. Plácání po ručičce není podle mě vhodná výchovná metoda, tak mě napadlo zastoupit nenápadně kočku a když jí drží a tahá za ocas, tak jí mírně štípu do ručičky. Sice jí pustí, ale snaží se jí hned chytnou znova. díky za rady.

matysikovad
23. črc 2015

Tak to mě zajímá, mám doma dva kocoury a ti se nechají naší 20 měsíční dcerkou i ,,osedlat" , tahat za ocas, brbleme, poučujeme, ale kočka jen mňančí a malá se řehtá 😉 buďme ale rády, že jim ty šelmy neublíží 🙂

vrabcak0007
23. črc 2015

Ja malymu vezmu rucicku a sama ji vedu a delame mala mala...kdyz jsem pobliz a je surovejsi..vzdycky mu ji takhle chytim..kdyz jsem dal a nereaguje na moje NE ci pomalicku nebo opatrne, tak na kocku zajecim aby zdrhla...kocour nastesti zdrha preventivne 😀

matysikovad
23. črc 2015

@vrabcak0007 naší teda stačí říct ,,kočičku to bolí, udělej malá malá ", ona ji tak 2x pohladí a pa jí to 2x vynahradí třísknutím :-/

ally8
autor
23. črc 2015

@vrabcak0007 no já jí také často držím ručičku a hladíme jí, ale jak se chvilku nedívám, najednou slyším jak kočka mňouká a snaží se o úprk, ale malá jí drží za ocas a tahá jí k sobě docala surově, tak musím zasáhnout aby jí vůbec pustila. Naše kočka je asi divná, ale když jí pustí, tak ani neuteče a stále se kolem ní motá. Já na aní pak musím houknout, aby mazala pryč 😀

halina0101
23. črc 2015

Dat mu po ruce, aby pochopil, ze i kocicku to boli.

martinakl
23. črc 2015

Tak nas kocour se k synovi dlouho radeji ani nepriblizoval, kdyz videl, co dela nasi fence 😀 Tu taky kolem toho roka docela tyral. Proste jsem ho vzdy napomenula, i po rucicce malinko placla a proste porad dokola, az ho to jednou preslo, pochopil to a uz to nedela. To je rada, ze 😀
@ally8

ally8
autor
23. črc 2015

@martinakl jasný 😀 asi to budu muset dělat taky tak dlouho, dokud to nepochopí. Prostě se to učí, jak vše ostatní. Hold bude muset číča ještě chvilku vydržet, případně se začít sama bránit.

soleilll
23. črc 2015

@ally8 Sice máme psa, ale já dítěti rázně vysvětlila, že se to nedělá, že to bolí a když to nepomohlo, pleskla ho po ruce.

mon_88017
23. črc 2015

@ally8 naše kočka, ač jinak naprostý asociál, si od mimina nechá líbit aj to, za co mně by vyškrábala oči. Vysvětluju, že čičí se za ocásek netahá a do ucha nešťůrá, sem tam musim plácnout, ale zatim marně. Kočka to vyřeší po svým, zdrhne na skříň. Doufám, že dítě časem pochopí, jak se má chovat ke zvířátkům. Ale je zajímavý, že na tele si zatim netroufne, asi protože je větší než ona. A z krocanů měla taky docela respekt 😀

loafeer
23. črc 2015

My máme fretku a malý ho taky tahal za ocas popř. ho za ten ocas slavnostně přinesl...Takže jsou zkoušela plácat- nepomohlo, pak fretku zavírat, když byl ,,puštěný,, vašík...nakonec nejvc pomohlo, když jsem za trest Maxíka Vaškovi vzala, protže mu ubližuje...což mělo asi největší efekt...jinak hlídat, hlídat, hlídat, aby mu neubližoval

vrabcak0007
24. črc 2015

@matysikovad jj...náš taky z hlazení plynule přechází do bušení 😀 tahat za ocas naštěstí zatím nemá moc tendence...holt musíme vydržet...já spíš nechápu tu kočku..když jí podržím, aby si jí malej přišel v rámci nácviku pohladit, tak se škube a nelíbí se jí to...ovšem pak okolo ní syn dupe a ona nic..kouká ně nej a přede..a já trnu, kdy na ní šlápne..ještě se mu začne plést pod nohy..tak to už spíš křiknu na ní, jestli je normální..kocour naštěstí naopak 🙂))

karmi
24. črc 2015

Ajaj. My teprve čekáme, ale mám z toho strach. Máme osmikilového kocoura a obávám se, že tahání za ocas nedá. Doufám, že se s malou nějak sžije. Ale zase ne tolik, aby jí lezl do postýlky. Přecejen je to macek a i my máme co dělat, když na nás vleze 🙂

hohe
24. črc 2015

Máme psici, je to takové telátko... všechno si od Ačky nechá líbit... ta na ni dokonce chtěla jezdit jako na poníkovi - samo, že jsme to hned zatrhli... Musíš pořád vysvětlovat, pořád ukazovat, že se dělá jenom mojamoja, hladit a my teda občas plácli po ručičce, když to bylo několikrát za sebou... já musím říct, že jsou s Tekoušem parťačky, hrajou si spolu, dokonce se podělí o rohlík či tyčinku 😀

patrusa
24. črc 2015

U nas to vzdaly kocky, kdyz jsou deti vzhuru, tak delaji, ze nejsou. Nas nepomahalo nic, vysvetlovani, placnuti. Vecne kocky hladil syn tak, ze jim.nakonec vyskubl chlupy :(. Mame velke kocky 9 a 6,5kg a nastesti se po detech nikdy neohnaly.

pisisvori
24. črc 2015

ahoj @ally8. Tak u nás je to podobné...jen po pár pořádných zatahání za ocas už kočka před malou zdrhá a schovává se, takže malá za ní běhá po bytě a vzteká se, že jí nemůže chytit🙂. Když to jde tak kočku držím, aby jí hladila, jak zatahá za chlupy tak okamžitě pustím. Na první dceru platilo kdykoli rázné NE a už to neděla, tahle se na mě usměje a ještě přidá🙂.

matysikovad
24. črc 2015

@karmi neboj, na mimčo ti kocour nepoleze 🙂 mě strašili celé těhotenství, že mi kočky dítě zalehnou 😀 😀 dobrý vtip akorát tak. ale mi příjde, že jak píšou holy, i asociální kočky z těch našich drobečků něco vycítí a nechají si líbit ,,všechno" a ještě u toho předou :D

matysikovad
24. črc 2015

tak naše trubky se neschovávají, malou vyhledávají, nechají se týrat. zkoušeli jsme všechno, ale když ty kočky za ní lezou, předou a malá je nadšená, už jsme to skoro vzdali. čekáme, až ji období bá bá přejde, no

aklin
24. črc 2015

jestli malá tahá jen za ocas, je to ještě dobrý. Když jsem byla malá (mohlo mi být tak 4 roky), tak jsem kočky topila.

ally8
autor
24. črc 2015

@aklin ☹ ale ne, to je hrozné.

ally8
autor
24. črc 2015

@karmi Naše kočka se po přinesení mimča domu týden neukázala v ložnici. Miminka se hrozně bála a teď postupně přišla na to, že je s ní docela zábava a honí se po bytě. A to je naše kočka "magor" 😀 Nesnáší cizí lidi, hned syčí, nenechá se od cizích hladit. Ale u malé to vše trpí, fakt nechápu.

mpbk
24. črc 2015

Když to tady tak čtu, tak už se nedívím, že nějaké zvíře dítě pokouše. Nechápu, jak to můžete nechat zajít tak daleko, že necháte, aby dítě štouralo zvířeti do ucha, popř tahalo za ocas.
O topení koček, se ani nevyjadřuju. Tam už je to špatně asi kompletně celý.

ally8
autor
24. črc 2015

@mpbk Možná sis to špatně přečetla, ale my se tady právě snažíme o to a radíme se, jak to udělat, aby naše děti zvířatům neublížovaly !!! Nadpis je snad jasný ne? Jak odnaučit dítě tahat kočku za ocas ???

pisisvori
24. črc 2015

@mpbk z komentare bych rekla, ze nemas ani deti ani zvirata😉😉😉.

mpbk
24. črc 2015

@ally8 A reaguji snad na Tebe? Číst umím, jen se nestačím divit, že lidi píšou, že to prostě neřeší. Pak to odnese akorát zvíře.

aklin
24. črc 2015

@ally8 v tý době jsem neměla moc rozumu. Když se nad tím zamyslím, lituji toho, že jsem to dělala. Kočky mám moc ráda

mpbk
24. črc 2015

@pisisvori 😀 jo, takhle. Takže pokud nenechám trpět psa nebo kočku, tak to znamená, že nemám ani dítě ani zviře. Tak to já nevěděla, že je takováhle rovnice.

matysikovad
24. črc 2015

@mpbk kdyz nemate k otazce, co pridat, tak proc reagujete

ally8
autor
24. črc 2015

@mpbk Myslím, že není třeba to více řešit a dohadovat se o ničem. Co jsme si potřebovaly poradit, to asi víme. Asi nám jde všem o to stejné, tak ještě to naučit ty naše malé tyrany 😀 Zvířátkům zdar 😉

matysikovad
24. črc 2015

@aklin by me zajimalo, jak jsi to mohla dokazat 😀 kdyz treba vidim ty nase 7 kg mameluky 😀

alisek
24. črc 2015

@ally8 mám dvouletého syna a snažím se zatím marně, domluva-nic, plácnutí po ruce-nic, na zadek když už to je fakt drsný-nic, prostě zatím zvířatům ubližuje, jako trápímě to dost, první syn toto vůbc nedělal, asi je víc temperamentnější..nevim ale jeiný co lze dělat tak hlídat jeho a zvířata a když se chystá něco zvířeti vyvést tak zakročit..psa tahá za ocas, na hřbetu ho bere za kůži jak tašku, to samé kočce...nedávno před ním utekla kočka pod auto a on nelenil a vlezl po něj a kočku tahal ven za ocas..to dost a ještě si odřel bradu jak jsem ho tahala ven zpod auta...marný 😒