Jak naučit tříletého syna na velkou na záchod? Malou zvládá

lucka19861986
22. črc 2019

Zdravím mám tříletého kluka curat mi chodí na záchod ale bobek vždy do plynky jak ho to odnaučit dekuji

zelenaesmolda
22. črc 2019

prestan doma topit plynem a kup mu misto plynek normalni plinky a mas to

prejeta_zaba
22. črc 2019

Kup si Pravidla českého pravopisu, tím to vyřešíš nejlíp. 🙄

ivuska1986
22. črc 2019

Holky, to snad nebylo nutný, ne. Paní si sem přišla pro radu, asi je dost zoufalá z dané situace, myslím, že proto tohle fórum vzniklo, místo, aby dostala řadu narazila na dvě.... Trošku empatie by neškodilo- příště trochu myslete. Jinak řadu moc nemám, dceři jsou dva roky a též ráda dělá bobek do polibek.

meronym
22. črc 2019

@ivuska1986 Proc by byla zoufala? To neni situace, z ktere by se jeden hroutil tak, ze nedokaze napsat slovo “plina”. Ja jsem ochotna drobne chyby prehlizet, ale tady je jiz psany projev na hranici srozumitelnosti. Nelze se proto divit, ze na to komentare reaguji.

piedra
22. črc 2019

@meronym tak jste si ulevila a ukázala paní zač je toho loket. Příště si dá na slovo plína pozor. Radu byste tam milá maminko navíc neměla? Aby mohla situaci s kakáním vyřešit s vaším osvíceným rozumem?

iulia
22. črc 2019

Zeptám se, jak dlouho je bez plenky? Je celý den bez plenky nebo dáváš plenku na cestování, na noc apod. A když chce na velkou, řekne si o plenku? Ono to chvíli trvá než začnou kakat do nočníku nebo záchodu, je to intimní záležitost (potřebuji mít klid a čas na tento rituál), navíc se děti ze začátku svého hovínka bojí. A funkční rada asi není, u nás zabralo: Nechala jsem celý den bez plenky (na autosedačce mám podložku, stejně v kočárku, plenky jen na noc). Na nočník čúrat a na záchod na velkou. A pořád dokola jsem vysvětlovala, že h... patří do záchodu. A když už si řekla na velkou, byla jsem s ní celou dobu na WCku a ihned jsem to spláchla. Byl to hrozný stres pro ní. PS: Nevím, zdali je to aplikovatelné u Vás, mam holčičku 25m. A na velkou chodíme na záchod od minulého týdne.

zelenaesmolda
23. črc 2019

@piedra
zvladnout ucivo zs coz pravopis i a y teda by mel kazdy...pokud ne,tak je to smutne.

kata267
23. črc 2019

@lucka19861986 u nas se to zlomilo samo, mohla jsem se snazit jak jsem chtela a nic, musela si k tomu proste dojit sama, jen jsem ji vzdycky rikala jak uz je velka a ze velky deti chodi uz na zachod atd..zlomilo se to taky az ve 3letech

krtcice
23. črc 2019

Mám 4 letou a taky jedině do plíny. Pokud odmítnu plínu dát, drží bobek klidně 3 dny a prostě se nevykadí. Ani na wc, ani do nočníku. Dle dr má zřejmě blok a máme ji nechat až na to přijde sama. Jen nevím z čeho ten blok má... na zácpu nikdy netrpěla, problémy s kakáním nebyly... no a než aby se mi tady 3 dny kroutila ve dne v noci a kňučela, my se nevyspali, tak to tu plínu s radostí dám. Párkrát se teď na wc povedlo, ale stejně přiště zas chtěla plínu. V září jde do školky, tak tajně doufám, že to tam třeba okouká. No a těch češtinářek zde si nevšímej. Dámy jsou zřejmě neomylné.

krtcice
23. črc 2019

@zelenaesmolda co třeba dyslexie atd? To ti nic neříká?

zelenaesmolda
23. črc 2019

@krtcice
rika,a taky vim,ze vetsina dospelych co proste neumi psat se na ni vymlouva...

krtcice
23. črc 2019

@zelenaesmolda tak asi nemáš nikoho v blízkém okolí.

fouskovi
23. črc 2019

Tak hold tady nesmí nikdo udělat chybu aby ho hned nelincovali

fouskovi
23. črc 2019

@lucka19861986 klidně napište soukromou zprávu a já vám ráda poradím taky jsme měli stejný problém

radullah
Autor odpověď smazal
Zobraz
piedra
23. črc 2019

Co vyzkoušet jako motivaci pro vylučování zpívající nočníky? Pokud něco do takového nočníčku upadne nebo načůrá, začne hrát písnička. Spoustě dětem se to líbí a těší se na další posazení na nočníček.

piedra
23. črc 2019

@zelenaesmolda jsem speciální pedagog a dys problémy reedukuji. A nejede jen o ty. Je tam mnoho faktorů, kdy dys je jen projevem. Je to docela komplikované a lidé s tím mají v dnešní době hodně problémů. Jen minimálně jde o problém lenosti při učení. Pokud si někdo přijde o radu a udělá gramatickou chybu. Upozorním jej diskrétně a pokusím se mu poradit v jeho dotazu. Umlátit jej pravopisem a vyhodit z okna, není zrovna varianta konstruktivní kritiky, která by kdy někomu pomohla. Jedinec se akorát stáhne, a bude se obávat, aby příště nedostal přes čumák. Příště už raději nenapíše.
A už se těším, jak dostanu také přes čumák od vás, že jsem spec ped či za něco podobného.

kata267
23. črc 2019

@krtcice to je jak to bylo u nas presne (akorat ma teprve 3) ona si na to prijde sama, mala taky zmenila nazor ze dne na den 👍

kata267
23. črc 2019

@radullah to co pisete bohuzel neni pravda, ono neco jineho je odplenkovavat vseobecne dite rok a pul a neco jineho 3-4roky kdy uz ma fakt svoji hlavu...oni to maji podle me jako nejakou formu bloku a sebrani pliny opravdu nic neresi, mam vyzkouseno (mala klidne nesla nekolik dni protoze proste bez pleny nechtela, jinak plenku nemela vubec, jen na tu velkou ji vyzadovala a prisla si o ni rict)...a takovahle vec mi opravdu nestoji za to abych zadelala diteti na problemy s vylucovanim....jak uz jsem psala vys ted ze dne na den zacla pouzivat zachod a je to, musela to sama asi nejak zpracovat

terkapali
23. črc 2019

U nás to bylo to samé u dcery. Vyhodila jsem všechny plenky, a byl klid😂🙈, jedná nehoda a rychle potom valila na záchod 😂🙈

jancastromska
23. črc 2019

Ahoj dcera má 21 měsíců a možná uz dva měsíce vždy když si hačne do rohu řeknu jestli dělá eee a jestli chce jít na záchod a ona se zvedne a jde, ale první dny jsem ji tam musela posadit a pak jsme vždy spolu spláchly a bobku zamavaly. A než začala chodit na záchod tak jsem ji nechala v mé blízkosti ať vidí že já sedím na záchodě a opakovala jsem že já dělám eee. Jinak bych ji asi také nechala kakat bez plynky, třeba i na trávu ať ví že do plynky ne

billythekid
23. črc 2019

@krtcice u nás taky úplně to samé, ale má už 3,5. Rady si nevíme, zkoušeli jsme snad všechno možné a prostě NE. Necháváme ho, snad na to jednou přijde...
@kata267

jankol
23. črc 2019
Uživatel jankol je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od jankol.

@lucka19861986 kamaradka ma maleho skoro dva a pul roku a curani zvladaji ale kakani je problem kaka vsude :( taky si s nim nevi rady takze pokud mate nejake tipy sem s nimi

kata267
24. črc 2019

@billythekid jj urcite to prijde, proste rikat at chodi na zachod a casem to dopadne 😉

kata267
24. črc 2019

Ono s tim nechat dite bez plinky a at se klidne pokadi....no nevim, kdyz jsem nedala plinu tak nekadila fakt vubec, drzela to nekolik dni a to uz mi prijde, ze se muze zadelat na nejakej problem 😕

layaa
24. črc 2019

@krtcice jé, na tu čtyřletou holčičku mám radu. Četla jsem v nějaké příručce k dětem 😁: plinku na kakaní dát, ale po kakání ať se sama postará o úklid. Sundá si a vyhodí plinku, očistí si zadeček. A koupit o číslo menší plinky, aby jí byly nepohodlné. Můžu ti vyfotit originální text a poslat do zprávy 😉

krtcice
24. črc 2019

@layaa děkuji. Plíny jí dávám od syna ale ona je malá, hubená takže je jí jedno že jsou malé. No a s úklidem to nebudu riskovat, pořádně si zadek neutře ani naše sedmiletá 🙈 to by bylo na koberci, na ní, milion ubrousků v háji a mě by vezli do blázince 😀

krtcice
24. črc 2019

@layaa jinak on není problém jen kakání :-/ ona se i počůrává v noci. Ale to se prý neřeší do 5 let mi bylo řečeno.

theronnie
26. črc 2019

Mám syna 7 let, a bojujeme do dnes. Sice je odplenkovanej, ale kadi do spodního prádla. Doktorka nám dala “defekacni režim” což v podstatě znamená každý ráno ve stejnou dobu dat vypít sklenici vody nebo čaje a bezprostředně po tom posadit na WC, jist hodně svěstek, otrub, luštěnin. Méně masa, dodržovat pitný režim a podávat lactulosu. Nám to moc nepomáhá. Jednak to co má jist mi nejí, a pak na wc mu to nějak nejde. Kroutí se tam, brečí a vzteka se. A bojujeme s tím od malička. Doufám, že vám to půjde snáz. Přece jen ve třech letech spolupracuje lip než v 7.

zelenaesmolda
26. črc 2019

@theronnie
a jemu to nevadi,ze si nadela do kalhot?