Jak naučit 2letého na nočník?

jitka3011
4. led 2018

Prosím o radu, můj syn měl v listopadu 2017 2 roky, zkoušíme ho už déle učit na nočník, a je to totálni katastrofa, jsem už zoufalá a dochází mi nápady jak ho to naučit. Podle mě k tomu ještě mentálně nevyzral a vůbec nechápe co po něm chceme. Například... Na nočníku sedí a vydrží tam i 10 minut, ale nevycura se tam. Sedne si na gauč a vycura se na sebe a ani to sním nehne ( doma chodí do půl těla), má i pisoarek... Taky nic. Poraďte jak na to

monaluza
4. led 2018

Neresit, pockat, bude to jeden z tech, kteremu docvakne pozdeji, ale zato bude pak stoprocentne bez nehod 😉.

smrkalek
5. led 2018

Dobrý den, už mu došlo, že se čůrá na nočník? Jak je chlapec vysoký? Nechtěl by rovnou čurat jako velký chlap na stojáka na záchodě? Ať mu to zkusí vysvětlit tatínek. Nic jiného mě nenapadá. A co pediatr, zkuste se zeptat. A co v noci, vydrží? Mě s močením kluci taky hodně zlobili. Přesně jak popisujete. A pak.. stoupli si na gauč, zaujali pozici a čůůůůůr. Málem mě kleplo. Teď mám problém, že některý z nich nečůrá do mísy, ale za ní na dekl. Asi dělá vodopád nebo co.

hanih
5. led 2018

Pokud k tomu ještě mentálně nevyzrál, tak je to dobrý, to přijde. Chce to čas a trpělivost. My máme trochu jiný problém. Dceři byly dva v říjnu, už si uvědomuje, že se jí chce čůrat, když je počůraná, je jí to nepříjemné (i když pokakání jí třeba vůbec nevadí), ale prostě nic s ní neudělám. Přijde mi, že se zasekla nebo že ji to zdržuje, tak to nechává být (je hodně akční). Nočník jsme museli zrušit, protože na ten se odmítala jen podívat, učíme rovnou na záchod. Doma taky dcera chodí bez plíny, ale bojím se nastydnutí, takže denně peru desatery pročůraný kalhotky, kalhoty nebo punčocháče a ponožky ☹ Když se jí zeptám, jestli chce čůrat, řekne že ne, ale vzápětí mi hlásí, že čůrá, když už ji dostanu na záchod, vyčůrá se téměř vždycky. Včera jsem zavedla systém nálepek - máme na dveřích od záchoda papír, na který po každém vyčůrání lepíme nálepku. A vypadá to, že snad zabírá (doufejme) - za včerejší odpoledne a večer čtyři nálepky, přitom třeba předevčírem úspěšnost nulová...

cupylupy
5. led 2018

@hanih to je super nápad nálepky 🙂 taky zavedu jako motivaci

jitka3011
autor
5. led 2018

Děkuji moc za reakce, on je taky dost akční... Až moc, takže asi v zápalu hry zapomene že čůra. Ani nemluví.. Říká Teda těch.svych
pár slovíček, ale když se ho zeptám jestli se mu chce čůrat, tak mi prostě neodpoví. Má 96 cm. Myslela jsem že když bude mi i pisoarek (ve tvaru žabky s vrtulkou) že curani pro něj bude super sranda a nic. Přítel ukázal, vysvětlujem, posazujem na nočník, ale pořád asi nechápe co to curani je, nevím. Doktor řekl že co nejdříve odplenkovat, měl skaredou dermatitidu, že chce asi na curani vidět, a že ho máme nechat čůrat na zem aby pochopil že čůra. V noc je s plenkou.

smrkalek
10. led 2018

Zdá se, že k tomu ještě nedozrál. Prostě na to nemá čas myslet. 🙂 Ono mu to během 2-3 měsíců dojde. Druhý syn Bertík se v noci počůrával do 4 let určitě. V dubnu bude mít 5. Prostě z neurologického hlediska taky musel dorůst. Nechtěl plíny na noc. Dostal jí až když usnul. Horší bylo, když jsem usnula taky. 😀
A s mluvením si nedělejte hlavu. Dál s ním čtěte a vysvětlujte obrázky a pojmy. To co umí říct, nechte ať řekne sám. U pohádek kde se moc nemluví jako třeba krteček, tak doplňujte vlastním výkladem a měňte hlas. Starší syn Ondra, se rozmluvil až ve 2,5 letech. Taky k tomu musel dozrát. Ze zdravotních důvodů nechodil moc do kolektivu. Neměl ho kdo táhnout. No a teď pusu nezavře ani při jídle nebo čištění zubů. 😀