Jak naučit 2,5letého syna na nočník?

anieb
25. bře 2015

Milé maminky, mám 2,5 letého syna a nechce se vzdát plínek. Slipky nechce a když ho nechám bez plíny tak za mnou lítá a mává s plínkou, že ho mám zabalit. Na nočník vůbec nesedne a ani čůrat na záchodě nechce. Jak na něj? Poradíte mi? Aňa

jjustyna
25. bře 2015

Máme stejný problém, i když jsme dosáhli jistého pokroku v tom, že už aspoň hlásí "po činu", že do té plenky něco udělal. Ale vzdát se jí nechce. Chodí na záchod s tátou, táta ho pokaždé zkusí přesvědčit, ať se tam vyčurá, po koupání je vždy nějakou dobu bez plenky, kolikrát se počurá a slibuje, že příště už to nahlásí. Sedáme na nočník s plyšákama, dostává odměny, za to že tam vůbec sedl a pokusil se, ale pořád nic.... On je takový svéhlavý, pokud se sám nerozhodne, tak ho člověk k ničemu nedonutí. Tak tajně doufám, že to bude mít jako synovec, který jednou ráno přišel a prohlásil: budu chodit na záchod a od té doby se nepočural. Ale už aby ta doba přišla. ☹. Fakt už nevím, jakou metodu zvolit

lizaira
25. bře 2015

Ahojky, já si půjčila o měsíc staršího chlapečka od kamarádky na celý den. Malé jsem asi tři dny předtím nedávala to co měla nejraději a to kinder čokoládku. Nacystala jsem si pěkně dva nočníky a když se malej Štefánek vyčůral do nočníku tleskala jsem jako blázen a před malou mu pěkně rozbalila čokoládku. Takhle asi třikrát a malá si automaticky sundala sama plínku sedla si a čůrala 🙂 Nikdy se mi od té doby nepočůrala ani večer ani jindy 🙂 Možná to zní jako hloupost ale u nás to vyšlo 😉

jjustyna
25. bře 2015

@lizaira To zní náhodou jako fajn nápad. Já to rozhodně zkusím 🙂

lizaira
25. bře 2015

jjustyna- zkus 🙂 oni jsou to vyčůránci 😀 jedině lstí na ně. A naše malá je býk, takže je schopná si vážně dupnout a nic s ní nehne 🙄

lizaira
25. bře 2015

Přečůrat je vyčůránky-počůránky 😀 Držím pěstičky 😉

lrg
25. bře 2015

Tak alespoň, že chce být v plíně. Dcera ve dvou letech už strašně nechce nosit plenu, ale o nočníku nebo záchodu nechce ani slyšet. Vždycky když jí přemluvím, aby to zkusila, sedne si na něj a řekne "ččččččč" a hotovo! 😀 Taky moc nevím jak na ní, až bude tepleji, tak jí holt nechám běhat nahatou a snad na to přijde, i když v bytě žádná hitparáda 🙂

anieb
autor
26. bře 2015

Ahojky maminky, děkuji Vám za Vaše zkušenosti a názory. Ten nás prcek raději oželí to co má rád nebo oblíbenou hračku než aby si na ten nočník sednul. Hold je to paličák po mamince 😀 To samé máme s mluvením, místo toho, aby řekl, že chce čaj a já mu říkám tak jak se to řekne, tak se začne potutelně smát a raději se postaví a ten čaj si vezme sám.....no prostře rošťák jeden 🙂

Irg: taky se chystám, že až bude tepleji tak ho nechám běhat nahatého a uvidíme 🙂

fiollette
26. bře 2015

Kamarádce vyšlo to, když malému místo jednorázových plen začala dávat pogumované kalhotky a do nich látkovou plínu. Malému se nelíbilo, jak ho to studí a celkem rychle si začal říkat na nočník 🙂 Nebo zkusit nějaké levné plínky, ve kterých nebude mít takové pohodlí. Hodně štěstí 😉

anieb
autor
26. bře 2015

@fiollette děkuji za radu, vyzkouším to 🙂

danuselokovicova
30. bře 2015

MY jsme doma ukazovali , co má na nočník dělat. 🙂

jjustyna
31. bře 2015

@danuselokovicova no to my taky ukazujeme, vždycky nám zatleská a sám si na ten záchod/nočník nesedne. 😀

anieb
autor
31. bře 2015

@jjustyna jojo u nás to je taky to stejné 😀

jjustyna
31. bře 2015

@anieb teď se dívám, ty taky čekáš mimi v červnu? Já taky 🙂. Termín mám podle PM 6.6., podle ultrazvuku 1. 6. 🙂 Tak to jsem na ty naše kluky zvědavá, jestli se nám zadaří do porodu. 🙂

anieb
autor
1. dub 2015

@jjustyna Taky taky 🙂 no bylo by to super, kdyby to zvládli, viď 🙂 Tak to máš o něco málo dříve než já. Já podle PM 23.6 a podle ultrazvuku 18.6. Jsem na to zvědavá, protože Miky se mi narodil o tři týdny dříve, ale i tam měl 3200g a 49 cm, takže ideál 🙂

jjustyna
1. dub 2015

@anieb to já rodila vyvolávaně kvůli vysokému tlaku, týden před termínem a Honzík měl 3650 g a 52 cm a paní doktorka říká, že teď u malé to vidí stejně, možná i na větší miminko, tak uvidíme. Doufám, že tam nebude dýl. Mohli by to kluci zvládnout. Já mám zítra v plánu vyzkoušet metodu s dalším dítětem. Ségra přiveze starší neteř, ona už má sice 6, ale je šikovná, klidně zahraje Honzíkovi divadlo, že chodí na nočník, tak uvidíme, jestli se náš paličák aspoň trochu chytne....

bunicka
1. dub 2015

Ahoj holky,take planuji v lete odplenkovat. Synovi jsou 2 roky a tri mesice,tak uz by pomalu mohl. Na nocnik se mi vycura,ale kakani zasadne do plinky. I kdyz to na nem poznam a premlouvam,uplacim bonbonkama a pak splachnutim do zachodu,tak to je "maminko pryc". Takze leto a curani venku na travicku a kyticky to jisti. U dcery nam to fungovalo a ve 2 a pul letech byla bez plenky. Tri dny jsem ji pak nedavala na odpoledni spani a sama si rekla,ze nechce ani na noc a uz se nikdy nepocurala.
Muj nazor na to je,ze dite na to i musi samo dozrat.Ale pocitam,ze ted to tak jednoduche nebude 😀

jjustyna
14. dub 2015

@anieb Tak Ti musím napsat o našem malém zázraku.....v sobotu ráno se ptám Honzíka jako každý den: Budeš dnes velký kluk bez plenky? A překvapivě se dovídám odpověď ANO. Takže od soboty jsme každý den minimálně 4 hodiny bez plenky, kdy si sám podá i nočník a zkouší se vyčurat na nočník. Zatím nejsme moc úspěšní, venku jsme totálně neúspěšní a věčně peru, ale už jen to, že jsem zaznamenala dobrou vůli k tréninku a nápravě, mě potěšilo. Jsem zvědavá, jak budeme pokračovat. Ten náhlý obrat mě docela šokoval.

anieb
autor
15. dub 2015

@jjustyna Ahojky 🙂 tak to moc gratuluji 🙂 Já akorát na Mikym pozoruji, že mu začíná čím dál více vadit mokrá plínka, tak doufám, že to bude mít také úspěšné pokračování 🙂

lukaskovamamka
15. dub 2015

ahojte pripojim sa k vam..
my uz asi 2-3 mesiace skusame čo to da.. ked ho posadim na nočnicek tak sa stale vycura ked to vystriehnem aj vykaka..sam tam nešiel ani raz..☹ teda ak nepočitam ked som ho donutila nejakym krikom ale takto to riešit nechcem ze kričat po nom aby siel č urat.. nejak mu ani nevadi ked je mokry nič.. ukaze si ze je počurany ale rehoce sa ze proste neposluchol a nešiel tam kam ma.. tak vonku som skusala bez pleny tiez ale to sa scural asi po 15 minutach ani si nepovedal ze je scurany..pride mi to ako keby nemal čas kolko x ho vezmem od hry sa vycurat tak to je plac a rev a odmietanie ako keby mu malo nieco utiect..tak tiez uz neviem čo na neho vyskusat

jjustyna
16. dub 2015

@lukaskovamamka Já mám teď problém s tím, že můžeme trénovat jen doma. Venku to nemá cenu. Je zabraný do hry na hřišti, do práce s tátou a absolutně nevnímá, že nemá plenku, takže docílím pouze plné pračky tepláků a punčoch. Přijdeme domů a automaticky sundáváme plenku. Na nočník musím posazovat a vyptávat se, celkem spolupracuje, ale dost často spíš jen oznámí, že je hotovo. Taky nevím jak na to. Jsem ráda vůbec za to, že přestal odnášet nočník z místnosti a sedne si na něj. Je to náš kluk tvrdohlavý. Ale začínám zaznamenávat pokroky v jiných sférách, tak snad i tady dosáhneme svého. Například si vůbec nechtěl hrát s dětma, teď naopak vyhledává společnost dětí, mává jim na ulici, těší se na hřiště. Absolutně nechtěl pujčovat hračky a najednou včera byl ochotný se s kamarádem rozdělit o hračky na písku...asi se k tomu musíme dopracovat trpělivostí. Potvrzuje se mi to čím dál víc. Na chlapi se asi od malička musí jinak 🙂

veverka.terka
20. dub 2015

ještě sem nečetla celou diskuzi, ale mám úplně stejný problém s dcerkou...takže se ráda přiučím 😉 🙂 jdu na čtení, at vím, co kdo doporučujete...léto se blíží, takže šíleně spoléhám na léto a to už prostě bude i po zlým, když to jinak nepůjde...

veverka.terka
13. kvě 2015

tak se musím pochlubit se super výkonem naší 2 a 3 měsíční dcerky 😉 🙂 plínku sem jí sundala ráz naráz, protože už mě fakt štvala, kopala mě při přebalování, mlela s sebou, furt ju někde prabalovat na veřejnosti takovýho velkýho macíka už fakt bylo trapný, tam sme se 14 dní vrátili večer z Brna z nákupů, sundala sem jí doma plínu a bylo. byla z toho v šoku, ale kupodivu úspěch a pochopila, že už jí ju nedám 😀 ten večer se počůrala asi 4x, pak další den jen 2x a pak už jen občas, tak cca 1x za 3 dny. takže sme úpně přes den bez plínek!!! I venku si krásně řekne, při cestě autem, v ocbhodě. jen na spaní ji zatím má, ale i tak je občas suchá a ráno se hnedka budí, že chce čůrat! takže já se taky přikládním k metodě sundat a hotovo. žádný pozvolný otrkávání 😉 🙂

granda
13. kvě 2015

@jjustyna a venku se dá taky čůrat u stromečků a tak... takže je to jenom si vzpomenout... jato tak dělala vloni a je bez plíny na den a pohoda... letos už sama čůrá a drží si kalhoty a zvládne...

jjustyna
14. kvě 2015

@granda to já samozřejmě vím, že se dá čurat venku....jenže mi to kluk bojkotuje víc než doma. A ještě mi dělá naschvály.
@veverka.terka já jsem se sundáním neuspěla, vůbec mu nevadí, že se počurá a 4x za večer se převléká.
Navíc je mu uplně jedno, když se mu něco do toho nočníku podaří. Podívá se, poslechne pochvalu, odměnu nechce a za hodinu se klidně počurá....
Ale jsem ráda i za dílčí úspěchy.

avantgarda
14. kvě 2015

Mám také 2,5 letého syna a učení na nočník a chození bez plenek u nás muselo jít pozvolna. On je takový, že když se na něj tlačí, tak se šprajcne a nebude to dělat. Takže jsme začínali loni v létě (to mu byly necelé 2 roky). Využili jsme, že je teplo a že může doma běhat nahatý. Nechali jsme v chodě postavený nočník (aby ho vždy dobře našel). Ukázali jsme mu, že tam se chodí čůrat. A jednou, když jsem zrovna něco dělala a nemohla ho hlídat, jestli nepotřebuje čůrat, si tam sám došel. Následovala obrovská pochovala. Od té doby, když byl nahatý, tak chodil čůrat na nočník. Pak to pozvolna s příchodem chladných dnů přešlo v tom, že se naučil nosit slipy a že jsem se ho pravidelně ptala, jestli nechce čůrat. Občas to vyšlo, jindy se stala nehoda, ale už si uvědomoval, že když si nedojde, tak bude mít počůrané oblečení. Postupem času se k tomu přidalo i chození na nočník kvůli bobku a na jaře jsme odbourali plenku na ven a na odpolení spaní.
Myslím si, že nám ale nejvíc pomohlo to, že mohl běhat doma nahatý a zafixovat si tak, že čůrat se chodí na nočník. To ostatní pak následovalo jako vyústění předchozí zvládnuté dovednosti.

martiniquest
28. dub 2019

Nas syn byl vuci nocniku uplne vysazeny. Ve 2,5 letech uz se na nej nechal posadit a parkrat se vycural. Jakozto liny rodic jsem to nehrotila a vite co? Pred tydnem zacal chodit uplne sam. Curat i kadit. Sunda si kalhoty a nemusim ho nijak pobizet. Takze za sebe rikam, ze deti zacnou samy a netreba je to ucit. Nejsou hloupe. Akorat my v Cesku mame predstavu, ze ma na nocnik hodit rocni dite. Pritom v zahranici je normalni, ze se deti zbavuji plen o dost pozdeji 😎