Jak naučím 2,5letou dcerku kakat do nočníku?

lucka662006
7. srp 2014

Ahoj maminky, prosím poraďte, jak naučit 2,5 letou dcerku kakat do nočníku. Čůrá tam v pohodě, ale kakat se tam ani nesnaží, vždycky někam zaleze a kaká prostě do kalhot. Když ji v tu chvíli posadím na nočník, začne brečet a přestane se snažit kakat (přestane tlačit🙂). A pak nekaká třeba dva dny. Vysvětlování nepomáhá, fyzický trest se mi zdá nepřiměřený, bonbon nebo nálepka na lednici fungovaly na čurání, na kakání nezabírají. Nemáte zkušenost? Budu Vám vděčná, už si nevím rady. Omlouvám se za ty přímé výrazy🙂

kru_pa
7. srp 2014

My zkoušeli všechno možné, ale kluk k tomu cca ve 2,5 dospěl nějak sám. Jinak bez plen byl od 23 měsíců, ale bobek ve spoďárách mu vůbec nevadil, ani neměl potřebu ho hlásit, fungoval i s ním - jídlo, hraní, spaní. Bylo to něco na moje nervy, ale chce to prostě vydržet a zkoušet. 🙂

elvira
7. srp 2014

Nechat to zatím tak - jestli se tak šprajcne, že dva dny nekaká, tak bych to nehrotila... Pak to přijde den ze dne.
Mj. ještě mě napadlo - a na wc by třeba nechodila? Jen se ptám, třeba jste to zkoušeli...
U nás byl nočník v podstatě k ničemu, na wc potom chodil kakat rád.

deenyska
7. srp 2014

@lucka662006 Co to zkusit do záchodu? Pro některé děti je to zábavnější, a co teprve, když si můžou hovínko sami spláchnout 🙂...

evab.
7. srp 2014

Syn to měl podobné. Do nočníku kaká tak sám tak měsíc. Jinak kakal tak, že se a zemi schoulil do klubíčka. Na nočník jsem ho nedostala, i když věděl a chápal že se bobek dělá tam. Tak vždycky pak když jsem viděla že tlačí, tak jsem pod něj nočník podšoupla až mu to jednoho dne trklo a začal na nèj chodit sám od sebe. Dle mého na děti nemá cenu tlačit, musí jim to dojít samo.

pavly
7. srp 2014

Popisuješ mojí dceru?? Bohužel to znám dokonale, jen s tím rozdílem,že moje princezna bobíka pak zatlačovala i týden, a jen ječela,seděla a bála se hýbat,aby ho udržela...bylo to k nevydržení....
Jak píšeš-vysvětlování,odměny a i tresty nepomohly.....Nepřišla jsem na nic,co by pomohlo...Dodnes nechápu, co jí na tom tak vadilo?
Naučila se to až ve 3 letech, prostě ze dne na den.
Bohužel radu tak nemám, snad jen opravdu nechat to být, nehrotit to a nevšímat si pitomých dotazů okolí 🙄

lucieandrlova
7. srp 2014

@lucka662006
Taky bych to nehrotila. Dcera tohle dělala skoro rok a půl... Nechali jsme ji, aby byla v klidu a neměla z toho strach. 2 měsíce před 3 narozeninami ŕekla, že nechce plenku, že je velká a už 2 měsíce chodí bez plenky, i v noci celou noc a chodí na nočník i na záchod. Hodně pomohl vzor větších dětí - chce být jako oni.