Jak mám 9měsíční dceru divošku naučit na nočník?

klarisa6
21. lis 2014

Dobrý den maminky !
Mám už dnes 9-ti měsíční dcerušku, ona je divoška, nevydrží chvíli v klidu, natož sedět, jiné hračky, nebo jiné věci zkoukne ve chvíli a už se zase plácá po čtyřech dál, snaží se chodit podél gauče, v kočárku sedět nechce, buď spí, nebo klečí, nebo stojí a balancuje v kočárku, je to čertice 🙂
A tak se ptám - jak ji mám naučit na nočníček?
Mám pocit, že to bude asi těžký oříšek 😀
Děkuji
Klára

terezapetrova
21. lis 2014

Osobne myslim, z mate na nocnik ještě dost casu 😉 nebo ji to ted muzes ucit, trapit se cele casy a když zacnes později muze to umet rychleji ale bez tech stresu, tot muj názor 🙂
@klarisa6

klarisa6
autor
21. lis 2014

@terezapetrova Příbuzní mi říkali, že už ji na nočník můžu pomalu učit, ale z představy, jaký je ona čertík, to bude problémek 🙂 ale zatím na to nechvátám.
A co jsme chodili k fyzioterapeutce, tak ta mi říkala, že je to individuální, že spíše klidnější děti se to naučí rychleji a živější děti se to mohou naučit třeba až v roce a půl.

polaks
21. lis 2014

Ahoj,ja som dávala deti na nočník,už od tej doby,čo sa naučili sedieť,ale mojím deťom sa na nočníku páčilo,každé ráno som ich posadila a nechala sedieť,kým sa nevyčúrali,sedela som vedľa nich,ukazovala im hračky,ale ako som písala,deťom sa to páčilo do dvoch rokov plienky nemali.Ale všetko je individuálne,ak máte dieťa,ktoré to nevydrží,tak netlačte na pílu! Všetko má svoj čas.Vydrží sedieť aspoň pri jedle? Ak áno,skúste ju posadiť ráno na nočník a dávajte jej pri tom jedlo,možno vydrží. 😵 Ak nie,tak jej dajte čas,nechajte ju zoznámiť sa s nočníkom,môj syn si ho dával na hlavu ako klobúk,až potom si naň sadol..

klarisa6
autor
21. lis 2014

@polaks Ona sedět už celkem umí dobře, ale jak je velmi čilá, tak nevydrží na místě. U jídla vydrží sedět jen, když má hlad, když se napapá, tak už zase lumpačí. Ale určitě je dobrý nápad (jak píšete) - seznámit ji s nočníkem 🙂

veverun
21. lis 2014

Ahoj, každý k tomu přistupuje jinak. Já osobně se domnívám, že v 9. měsících je ještě dost brzo na nočník. Moje máma mi vyprávěla, že nás všechny děti (mám 3 sourozence) dávala na nočník od chvíle, kdy jsme uměli sedět, ráno nás na něj posadila, u toho dávala snídani a prý jsme se naučili poměrně brzo. Ale tenkrát to byla taky trochu nutnost, kvůli plenám, že jo. Já jsem syna s nočníkem seznámila kolem 1. roku, ze začátku si s ním hrál, kutálel ho po místnosti a házel do něj hračky. Pak jsme časem dávali vyčůrat po odpoledním spánku, to zvládal, ale měl dál pleny. Sám si tedy nikdy neřekl, přecházeli jsme z plen na nočník zcela až ve 2 letech a tak trochu z donucení, bylo to už neúnosné. A na stolici začal až před třetím rokem a taky ne zcela dobrovolně. Je to taky hroznej živel, hyperaktivní, takže mám obavy, že možná by měl pleny dodnes 😀 Dceři je necelý rok, taky už má nočník připravený, už dokonce i ví, k čemu slouží, nechá se na něj posadit, ale pouze oblečená, to se jí líbí 😀 jinak s ním jen jezdí po pokoji jak s autíčkem, případně do něj něco schovává. Když jsem ji zkusila na něj posadit jak se patří, to se jí nelíbilo. Takže to nehrotím a čekám, že bude šikovnější než starší brácha 😀

mafeska
22. lis 2014

nedám radu jak přesně jí to naučit, jen napíšu že dle mě je to strašně brzo. Akorát se budeš nervovat a na příbuzné bych v tomto případě nedala. Já začala dcerku učit na nočník asi 2 měsíce před druhými narozeninami. Pochopila velice rychle co se tam dělá a teďka je samostatná a mojí pomoc nepotřebuje.

fressa
22. lis 2014

Tak jsem koukla na fotky malého a taky jsem ho na 9 měsíci už posazovala na nočník. Hned jak vlastně začak sedět a musím říct,že to bylo i snažší ho to pak naučit,hezky si na něj zvykl,občas tam něco vytvořil a pak to nebylo tak složitý 🙂 Už mu jsou 3 roky,takže na nočník chodí už dávno,ale jsem pro dávat,hned jak začne sedět ;)

klarisa6
autor
22. lis 2014

@veverun Ano, to je fakt, i má mamka říkala, že jakmile dítě začalo sedět - šup s ním na nočník. Každá doba má své. Je mi jasné, že moje mrňouska ještě dlouho bude mít pleny. Ale je fakt, že bych se jich ráda pomalu zbavila z finančních důvodů, docela to leze do peněz, raději bych za to koupila mrňousce něco jiného, potřebného.. Ale nechci tlačit na pilu. Holt, když je to potřeba, tak se nedá nic dělat. Ale určitě je dobrý nápad jí s nočníkem začít seznamovat 🙂

klarisa6
autor
22. lis 2014

@mafeska Nedávám jen na příbuzné, nebo na lékaře, proto jsem vznesla dotaz i tady. Prostě se ptám všude a od každého si vezmu nějakou radu, zkušenost a pak se rozhodnu a zkouším co půjde.

klarisa6
autor
22. lis 2014

@fressa Ano, má mrňouska také už docela sedí a tak jsem myslela to zkusit, ale protože je to divoška, tak musím asi začít pomalu jen s tím seznamováním, aby si zvykla tam alespoň jen sedět chvíli v klidu! 😀