Jak často by měl jíst novorozenec?

claudie89
1. bře 2017

Ahoj mamci, maly ma 1 tyden a nevim si rady s jeho jidlem. Je na UM protoze mlicka mam malo,ale co nakojim,to mu dam do UM. Pripada mi ze ji hodne casto a hodne. V noci ji krasne, co 3-4 hodky 90 ml,ale ve dne vypije treba 80 ml a za hodinu a pul zase. Zkousela jsem ho osidit dudlikem ten ale nechce vyplivuje ho, duda ho a strasne u toho rve. Kdyz mu dam flasku s jidlem, tak ji vypije a je spokojeny,akorat mi pripada,ze toho ma fakt moc. Dr se k nam zastavi az pristi utery, do te doby mame zustat doma. Co myslite vy? Nechci jej prekrmovat ale zase kdyz place a chce jist,tak nechci mu jidlo odpirat. Dekuju za zkusenosti

viridie
1. bře 2017

@claudie89 Ahoj ! A nechtěla by jsi se ještě rozkojit ? Ty začátky jsou mnohdy těžké,ale když budeš kojit opravdu často a novorozenec by měl sosat kdykoliv kníkne a to i v noci, určitě se laktace rozjede, často to trvá i 2 týdny. Miminka někdy bečí a vypadá to,že mají hlad,ale když budeš kojit co nejčastěji, budou načůrané plenky 5-6/24h, bude to ok ! 🙂 Omlouvám se, za nevyžádanou radu,ale zkus spíše pilovat kojení. JInak UM se podává cca po 3h, páč je těžké na trávení, každá značka má pak odlišné dávkování, jak je na krabici...Ale je to rovněž indi-vindi. Dítě může opravdu bečet z mnoha důvodů. takto malé mimi chce třeba i hodně kontaktu s mami, prsník uklidňuje...🙂

panickatlamicka
1. bře 2017

V pripade, ze kojit chces: Pokud mleko mas, tak casteji prikladej, nekoukej na hodiny. na pocatku byvaji deti na prsu v podstate nonstop ( s nadsazkou) . tiakze nez davat um bych zamakala na zvyseni laktace pomoci homeo a bylinek acasteho kojeni na pozadani. Rid se mnozstvym pocuranych plenek a pokud das dokrm um, tak vzdy po nakojeni a ne lahvickou.take je mozne, ze je spatnatechnika koni, mimi nevysaje z prsu to co by melo. Efektivni sani a tvorba mleko spolu souvisi.
Pokud kojit nechces: um se dava po cca 3 hodinach dle pokynu na krabici, ale neboj se dat mene nebo vice ml dle hladu miminka.

benjulka
1. bře 2017

taky mám vždy problém se zpočátku rozkojit, ale jak psaly holky nade mnou, je to o trpělivosti. přikládám co nejvíc a ono se to nakonec rozjede tak, že ve dvou letech prcka mám problém odstavit 😀
určitě bych zkusila neodstříkávat a dávat do UM, ale prostě přiložit k prsu. s tou technikou kojení je to taky individuální, mě se nejvíc osvědčilo v leže na boku, páč mám velké prsa, ale musíš vyzkoušet co bude vyhovovat Vám
přeji hodně trpělivosti a uvidíš že vše bude ok. a kdyby se kojení nepovedlo nezoufej i UM je pro prcka fajn 😉

panickatlamicka
1. bře 2017

A jeste: malo mleka mit nemusis, odsate mnozstvi nesvedci o tom, zda mas mm malo. ja neodsaju skoro nic a kojim jak diva. to je tez dobre vedet.

yerry
1. bře 2017

@claudie89 me připadá že bud nemá Mliko skoro vůbec, nebo máš velikého jedlíka.... UM se má davat až po 3 hodinách kvůli stravitelnosti. .. zkusila bych se spíše vic rozkojit.
První dceru jsem kojila jen částečný a byl to pakec. ..
Po dvou měsících skončila plne na UM... Nyní kojím plně už skoro 3 měs. a moc mi pomohlo společný spaní, noseni v šátku, brala jsem i homeopatika, pijí kojící čaje, caro, meltu.... a dávat když si poví. .....
Škoda že jsem neměla u první ten rozum co mám dneska. Mohla jsem ji taky plne kojit a ne se trápit s nějaký dokrmovanim....

netopejr
1. bře 2017

Souhlas se všema. Vyplatí se Ti investice do laktační poradkyne, doporučila bych vybírat odtud
http://www.mamila.sk/pre-matky/poradkyne-pri-do...

Snad se to dobre zobrazí, je tam i CR a jednotl. kraje
Není to moc peněz, za UM bys dala mnohem vic.
Plus je to tisíckrát lepší, přínosnější a vhodnější pro vas oba a v neposlední řadě významné pohodlnejsi, lip a vicse vyspíš, nemusis řešit, kolik ceho kdy sní az začne, první rok s sebou nemusíš nosit v podstatě nic, když se někde neplánované zdržíš,nic se neděje....

Jinak mimino do postele, tělo na tělo,to dělá moc a hodně pit - nealko bez bublinek, jedno co, voda bez bublinek, s prichuti nebo bez, vhodný čaje, hodně polívek, vývary, slepici nejlíp ale jakýkoli tekutiny, ovoce zel. s vysokým obsahem vody. Dost spánku a jídla a klid a pohodu.

monkey81
2. bře 2017

Ja kojim a dokrmuji, mezi davkami UM musi byt rozestup min 2 az 2,5 hod. Nema se michat materske a umele mleko dohromady. Na rozkojeni pomaha sirup Laktofyt, maji ho ve zdrave vyzive.

milacicka
2. bře 2017

@netopejr můžu Vám říct že mi už v porodnici říkali ze nejlepší je voda bez bublinek a neměla jsem skoro žádné mléko. Začala jsem pít perlivé vody a džusy a mám tolik mléka ze to syn ani není schopný spořádat. 😉

netopejr
2. bře 2017

@milacicka Ja bublinky zminovala proto, ze novosum můžou dělat problem.
Jinak si myslím, ze je to spíš tim, ze piješ víc 😉 (Tady si tykame, ne?) 😉
Ono je to jedno, někomu to problém nedělá. 😉

kayty
2. bře 2017

@claudie89 Jak často jíst? To je strašně individuální. Obě moje děti byly kojené, s UM zkušenost nemám žádnou. Vím jen, že se dává v odstupu právě kvůli stravitelnosti. Je mnohem sytější než mateřské mléko, které se tvoří na poptávku a momentální stav miminka.
Já ze začátku odsavačkou (elektrickou) neodsála skoro nic a mléko bylo. Tohle bych nebrala jako směrodatné. Možná bych se pokusila rozkojit, jak psaly holky nad.

U mě bylo jedno, co jsem pila. Důležité je vypozorovat, co vadí a co ne. U obou jsem mohla cokoli 🙂 Hlavně něco pít (vodu, džus, meltu, caro ...).

Starší byla na prsu prakticky nonstop. Ve dne, v noci po 1,5-2h. Pravidelně jak hodinky. Večer pak řev z koliky (bolení bříška). Nosila jsem v šátku, chovala, před den jsme se válely v posteli tělo na tělo. Postupem se to utřepalo a bylo fajn. Pominu růstové spurty 😉

Mladší byla taková ta klasika - nakojit a spát v pravidelných intervalech 2-3h. Od 4 týdnů spala celou noc bez kojení. Kromě růstových spurtů - tam vstávala asi 1-2x. Už v porodnici vytáhla u vážení z prsu 90ml. Šátkovala jsem, když byl čas tak jsme se válely spolu v posteli.

Uvidíš, bude líp 🙂 a i kdyby měl být na UM a ne kojený. Důležité je, aby byl spokojený, nestrádal, nehubnul 🙂