Co všechno vyvádí vaše batole?

astra11
15. dub 2016

Ahoj, ráda bych si přečetla, co všechno vyvádí batolata, protože já mám někdy pocit, že můj synek 1,8 roku je hodně velké šídlo. Je strašně rychlý, manuálně šikovný že všechno rozebere - rozepíná si vázání v kočáru takže to je hukot pro mne.....posouvá ohradu aby se dostal kam chce takže je těžké mu v něčem zamezit, strká ruce do záchoda když se učí chodit na záchod - já mu v tom nestačím zabránit je hrozně rychlý, pořád se něčím obouchává protože všechno bere tak temperamentním způsobem....za ruku chodit moc dlouho nevydrží a vůbec u ničeho moc dlouho - co dlouho - krátce - nevydrží...stále lítá......A je hrozně vzteklý když se mu v něčem brání aby nechodil někam kam nemá nebo naopak aby šel do kočáru když je třeba odjet atd..Občas kouše sestru když je vzteklý....No někdy spíš často mám dojem, že mám doma zvíře ze zoo.....
Tak kdyžtak napište svoje zkušenosti......díky, As.

simonceli
15. dub 2016

@astra11 rekla bych ze nezne dite.... mam doma totez

saoirse
15. dub 2016

Aáano, mám úplně stejně temperamentní dceru. Nelze vodit za ruku kdekoliv v blízkosti silnice, neb jí to po půl minutě přestane bavit a utíká mi kamkoliv to jde. Stále potřebuje nové impulzy, nebo si je najde sama - dnes vytrhla podlahovou lištu (dle mě relativně pevně zasazenou ) a začala rozkládat mozaikové parkety 🙂) Nezastavím se od rána do doby, než jde spát. ..

astra11
autor
16. dub 2016

Hahááá, tak to je dobrý s tou lištou.....synek zničí na co přijde taky 🙂

verushe20
16. dub 2016

Taky tohle mame doma (dcera 19 měsíců). Člověk kolikrát musí mit pevne nervy a trpělivost 😃😉

hancazivocich
16. dub 2016

@astra11 - zlom vaz! Ki byla a je to samé....a drobná rada - kup klasický kšíry - prckovi umožní i lepší pohyb v kočáře..a ty nerozmontuje - my jí je jednou i otočili....je fakt, že jezdila v kočáře na ,,Titanik", ale klasický kšíry v dnešních kočárech .. ten kočár málem zbořila..

elisc
16. dub 2016

@astra11 synovi je teprve necelých 13 m, ale už teď vyvádí 🙂 přikurtovaný musí být všude, hlavně v jídelní židličce. Jinak vyskakuje ven, už jsem ho chytala nad zemí, a to jsem u něj stála. Pak rád leze na židli a ze židle na jídelní stůl. Nebo vyhází věci ze šuflete, cca 20cm nad zemí a vleze si dovnitř. U našich se okamžitě vrhá do květináče na hlínu. Mimo to ochutnal už kuličky na wc, tuhý deodorant, několik krémů a mýdel.
Nikdo mi ho nechce hlídat a někdy jsem fakt ráda, že usne 🙂

astra11
autor
16. dub 2016

Jéé tak to je dobrý - to mi připomnělo jak synek strká ruce do záchodový vody - ze zvědavosti - už snad ani nemůžu mít lepší desinfekci než co mám.......Jak je divoký a neustále se mnou zápasí jestli ho udržím když ho potřebuju někam dát nebo přesunout - často se bouchne :-/...od oken jsem musela vystěhovat veškerý nábytek co by mu připomínal, že se tam může vyškrábat...a mezi obývákem kde si na volno hraje a kuchyní jsou vrátka jako z plotu, takže to tady vypadá fakt jak v zoo 🙂
Mně ho taky nechtějí babičky hlídat a úleva po usnutí jo to znám,....

astra11
autor
16. dub 2016

@hancazivocich _ A kšíry klasický do kočáru kde se to ještě v dnešní době sehnat prosím? Už to snad ani nevyrábí ne? 🙂

hancazivocich
16. dub 2016

@astra11 - vyrábí... Normálně v prodejnách s kočárky.. akční děti většinou nesnesou pevně přikurtovat - bez možnosti hnout se... http://www.slune-cz.cz/canpol-babies-ksiry-do-k... - například

hancazivocich
16. dub 2016
astra11
autor
16. dub 2016

@hancazivocich : Tyjo tak díky, hned se brzy pokusím to opatřit....doufám, že to bude mít nějaký efekt, aspoň pro mě to má zatím efekt naděje 🙂))

astra11
autor
16. dub 2016

@hancazivocich : Akorát nevím za co se uchytí v tom kočárku - která přeska je která :-O....musí źa nějaký konec držet v tom kočáře asi.....t je těmi karabinkami ?

hancazivocich
16. dub 2016

@astra11 - já si to bez nich neuměla představit.. Na téhle fotce jí je necelý rok, ale byla větší, kšíry jí šly v poho zapnout až do doby, kdy byla bez ... Kočár u nás do roku a 8,9 měsíců... pak šlus

hancazivocich
16. dub 2016

@astra11 - vždy je na kočáře místo, za které to uchytíš - já střídala dva ,,nemoderní" kočíky - tenhle a tako natalii - nebo jak se to... a šly v poho do obou - a u obou jí umožnily si i stoupnout... Ale zachytily při případným pokusu o výstup..

astra11
autor
16. dub 2016

@hancazivocich No tak snad tio pujde.....díky moc

hancazivocich
16. dub 2016

@astra11 - jsem o pár let napřed, už můžu psát romány 😅 😕 Jsou to bobánci...

astra11
autor
16. dub 2016

@hancazivocich: Jo a ještě dotaz - ty kšíry se dávají místo pásů v kočáru nebo se na ně nějak napojují?

hancazivocich
16. dub 2016

@astra11 - já pásy v kočárku nepoužila, vyndali jsme je, nebo založili pod... už přesně nevím.. A když se podíváš na tako natalie - na obrázek na net, tak jsme je uchytili někde k té pevné kostře kočárku.. a u toho šedého tam byl takový jako ozdobný kovový pruh, tak za to...

saoirse
16. dub 2016

@hancazivocich
@astra11
Tak krémy a různé sprchové gely jsou dcerky oblíbená svačinka - to jí kupodivu jede - narozdíl od masa a zeleniny ... Je na rok a půl věku neobvykle vysoká, takže máme vyklizený všechny poličky, parapety a stolky v celém domě, vypadá to, jako by nás někdo vykradl. ..A stejně to kolikrát neuhlidam, třeba s těmi gely🙂 Jinak kšírky mám také doma, plánuju i využití pro mladšího sourozence (kojenec pak v kočáře může pást koníčky )

astra11
autor
18. dub 2016

Jo tak dneska budu vyklízet poličky s mými knížkami taky - dosáhl stadia kdy už zase dosáhne výš a řikám si kde to skončí....