Co pořád dělat s dvouletým dítětem doma?

22. bře 2021

Maminky, už nevim co mám pořád doma dělat s mojí dvouletou holčičkou. Někdy si vystačí sama, někdy ne, je moc hodná, každopádně vidím, že se někdy nudí a já už prostě nevim, jak jí zabavit. Knížky ji nebaví, hračky, co tu má, už jí taky nebaví, každej den chodíme ven, ale tak na hodinu dvě, víc ne, takže stejně jsem převážně doma. Co jí baví je vyhazování věcí ze skříně a šuplíků, takže neustále všude bordel, pak jí baví hrabání v šuplíkách atp. Jako nedivim se jí, je tam spoustu věcí co nezná, ale já bych radši aby si hrála s hračkama nebo prostě se mnou, ale to vidím ji taky né vždycky baví. Asi jsem nudná. Nemáte nějaký typy jak takhle starý dítě zabavit? děkuju

journals
22. bře 2021

Připíchnu se, třeba z toho bude pěkná, inspirativní diskuze.
Také už moc nevím co s dvouletým synem dělat. Sám se nezabaví (max. 1x za den na 5 minut), hračky ho moc neberou, u kreslení taky moc dlouho nevydrží. Miluje knížky kterých máme opravdu hodně a pak svou kuchyňku, rád "vaří" a rád se mnou peče. Ale to je činnost na chvíli. Sama vidím, že se se mnou už nudí, což úplně chápu. Chce být s dětmi. Obecně se asi nejvíc teď zabaví reálnými činnostmi - utírání nádobí, pomoc v kuchyni, pomáhá s úklidem (vysává a zametá po sobě), utírá prach... Aktuálně se nejvíc upínám na vyhlídku lepšího počasí a delších procházek venku, rád jezdí na kole. U vnitřních činností jsem už nějaká rezignovaná.

zmrzlinka
23. bře 2021

Modelína by ji nebavila nebo lego Duplo?Nebo nějaké omalovánky se samolepkami?

tynka9
23. bře 2021

Taky mám takové pocity, už aby bylo teplo a mohli jsme být víc na zahradě 🙏 ale co u nás frčí - stříhání papíru na pidi midi kousky, malování vodou, nebo vodovky, modelina (ale tu vytahuju hodně výjimečně, má jí starší), jo a lepidlo, pak duplo a kuličková dráha hubelino, vláčky, puzzle, no a pak mi pomáhá u běžných činností. Mam ale výhodu, že má ještě brášku 3,5 roku, takže jak jsou blízko u sebe, tak se dost zabavi i spolu a vymýšlí různé blbosti. Sice někdy je to pro mě zase v některých ohledech náročnější, ale sourozenec má velké výhody, no...

daisymaminka
23. bře 2021

Naší dceru nejvíce baví zapojit do domácích prací, je šťastná, když může pomáhat v kuchyni při míchání, při umývání a utírání nádobí, při vyskládávání myčky, utírání povrchů, při vysávání, vytírání, praní. Ale každé dítě je jiný typ, někoho toto nezaujme.

Jinak maluje vodovkami, baví ji sešity (omalovánky) Maluj vodou, sešity s nálepkami. Nově teď malujeme kamínky, fixy jsem koupila za 130 Kč v papírnictví. Baví ji lepit, takže máme zásobu lepidel - lepí malé kousky papírků na sebe do komína. 🙂 Má teda ráda i lego, knížky, malování pastelkami, hraní v kuchyňce, modelínu, kterou jsme vyráběly spolu doma z mouky a barviva, ale ze všeho nejvíc si hraje s věcmi jako je ubrus ze stolu a má to jako šálu a je spokojená. 😀

Venku jezdí na odrážedle. Roznášíme kamínky a hledáme nové. Doma ráda sleduje pohádky na Déčku...

Jinak se taky těším, až se udělá trochu líp averim, že duben už budeme trávit více na zahradě připravováním záhonů nebo klouzáním na skluzavce či houpáním. 😉

loylii
23. bře 2021

U nás jedou pohádky na Déčku a opravdu se těším až půjdou do školky. Verim, ze to bude přínosné pro nás všechny. Je jim 2 a 3/4 roku. Když jim byli 2 roky, chodili do zvykáčku na 2 denně. A nadšeni. Hráli si tam, nejvíc je bavilo, když seděli na zemi na koberci a pani učitelka hrála na kytaru☺️... ale covid nám to zhaťil.

autor
23. bře 2021

@zmrzlinka lego duplo mame. Bavilo ji to měsíc. Teď si s ním už vůbec nehraje.

lobella
23. bře 2021

Take uz nevim co vymyslet, pomaha pri domacich pracich, krom toho ji bavi vodni omalovanky, modelina, lepeni, knizky se samolepkami, cteni knizek, trenujeme doma kopani a hazeni/chytani micem, hodne ted frci puzzle, u toho se zabavi i sama (nakoupili jsme pred lockdownem, aby se mela jak zabavit a mela neco noveho), jinak my jsme hodne venku, nevidim duvod, chodit na hodku, kdyz je venku decko spokojene a nemusi se domu, takze se kazdy den vetrame 3 hodky (jezdi na odrazedle, houpacky, sbirame sisky, kaminky, jdeme k rybniku, maluje kridama, honime se, krmime slepice vsem v okoli, chodime se divat na ovce, atd), treba vcera se vetrala 5 hodin a byla naprosto spokojena, i kdyz ja uz trosku zmrzla😂

autor
23. bře 2021

@loylii televize je pro mě krajní řešení. Vůbec ji na ni nenechávám zatím dívat, takže tv jako nástroj k zabavení nepoužívám i když je mi jasný, že by ji to asi bavilo.

pe_tu_ss_ka
23. bře 2021

Malého dost baví házení si s míčem, playdoh modeliny, pak poslední dny hodně kreslení (na papíry, krabici, omalovánky), nebo si sedne k legu, krájení ovoce a zeleniny z lidlu, magformers, prasátko od Fisher price.. nebo nádobí z kuchyně a vaří.. občas přinese knížku a chce si prohlížet. Většinu toho si bere sám, a když nechce, nebo si hraje pěkně sám, tak do toho nezasahuju.. ma tady i poskládané pěnové kostky proti hluku do tělocvičny a na těch hopsa a běhá.. no a když se tedy nudí, tak vymýšlí samé hlouposti, ale dokud nic neničí, neubližuje, tak ho nechávám, aby si vymyslel co chce dělat.. nesnažím se mu nějak organizovat veškerý čas.

lobella
23. bře 2021

Mame to stejne, TV doma ani nemame, vetsinou po prochazce si da svacinu a zaleze se ohrat pod deku tak poustime Binga, to je jedina pohadka, co sleduje, nekdy pustime dil (7 min), jindy na pul hodky, ale vic ne, nekdy nepustime nic, u nas je pohadka zachrana ve chvili, kdy chce spat treba kolem 18 hod u toho se probere

jane46
23. bře 2021

Kdyz uz nevim, tak jdeme upect nejake susenky 😅
(Deti skoro 5 a 3 roky).
Ale nase si hrajou sami vetsinu dne... Plus Duplo jede denne a zabavi se.
A kdyz je jooo krize, prinesu klouzacku, uz jsme meli v obyvaku napusteny i bazenek, maji takovy kanal na vodu, co na nej sedi Duplo, tak to je taky zabava na dlouho (a me pak uklid) 😁
Hracky na ven v obyvaku maji vzdycky uspech. Nebo velka krabice taky 😊
Magformers maji u babicky a to doporucuji.
Ale mam vyhodu, ze jsou dva a vlastne vetsinu her si vymysli spolu, muzou i sami na zahradu.
Ale taky vidim, ze se nudi cim dal vic... Ze jsem vcera i trampolinu venku slozila 😆 At muzu pracovat.

loylii
23. bře 2021

Já nemít TV, tak vůbec nic neudělám... ale zas narozdíl od jiných matek jim nikdy nedávám tablet nebo telefon. To mi přijde větší zlo. Znam v okolí matky, co jim tohle daj a deti jen přepínaji sami programy podle libosti. V cizími jazyce. Déčko je aspoň česky.

kometkak
23. bře 2021

U nás řešíme též. ale děti 4 A 6let. Plastelína, razítka, prstové barvy, duplo, patlat z těsta, navlíkat velké korálky, mozaika, schovka, knížky, tancování na muziku, hry s vodou.. bublat brčkem, domeček pod stolem, já na lino na zem nalepila dráhu papírovou páskou.. jako silnice a křižovatky.. bavilo je to 2 dny. mačkání papíru, občas pohádka, a hlavně chodit každý den ven.. klidně dopo i odpoledne na chvíli. Venku bublifuk, balon..

klaruskaholubinka
23. bře 2021

Naší malé je teď 2,5. Ale hodně ji baví semnou vařit, uklízet, když vytiram má svůj kýbl, je teda dost všude mokro, ale je šťastná. Pak dostala předplatné časopisu kutilek a to jí hrozně baví, je teda dost paličatá, takže ne pokaždé má na to náladu, občas je to se scénou. Docela ji baví tabule na křídy a celkově malovat na papír. Má kuchyňku, tak ji občas chytne vaření. Auto které se dá rozebrat. Ale my jsme teda hodně venku, dopoledne dvě hodiny a po obědě 2-4 hodiny. U nás se teda už dlouho nespí. Malá je hodně chodící 🙂

darinka84
23. bře 2021

Prelivani vody,,, umývání '' nádobí, samolepkove knížky, knížky obecně si ráda prohlíží, abeceda, magnetická tabule, z druhé strany ma tabulku na křídu. Domácí práce, časopisy pro děti jako sluníčko, špuntík.. Pastelky a nůžky.. A doporučuji vytridit jednu skříňku i pro ni kde člověka neboli když si s tím hraje.. Nebo kde nejsou kuchyňské věci, kterými by se dítě zranilo...

klaruskaholubinka
23. bře 2021

A u nás ještě hodně jedou puzzle. Už má 49 dílků 🙂. Jako dvouleté jsme kupovala 9 dílků.

zmrzlinka
23. bře 2021

A co nějaké dětské písničky na YouTube? Některé jsou moc hezké a poučné.Muzete si i nich i zacvičit a zatancovat.Ja osobně si myslím,že když ji pustíš krátkou pohádku a ty si u toho něco třeba udělas nebo přečteš tak se nic nestane.
Jinak já jsem se synem chodila do dětské skupinky,do bazénu a po kamoškách nebo jsme s holkama šli i s dětma někam na vylet.Doma to syna nebavilo.
Teď je těžká doba,když se nikam nesmí.

keksik002
23. bře 2021

U nas funguje vareni, pečení, domaci prace, venku plneni úkolů, malování, tvoření

cinam
23. bře 2021

Náš má 2 roky a 4 měsíce a nejvíc ho baví si jezdit s autama, nakládat bagrama, číst si s Albi tužkou nebo si na ní pouští písničky a hraje u toho na kytaru, pak kreslí, stříhá, lego občas. Pak hazime balónem a nebo skáče, to je jeho. Občas mu dělám takové jako dráhy, nekam vylézt, něco přeskočit, sklouznout se. To ho baví. No ale hodně se snažíme být venku a nebo ho zapojuji do domácích prací a vaření, on rád pomáhá

anet_an
7. kvě 2021

Nedávno se spustil prodej hraček (krabičky s aktivitami a knížkami) značky Kamarád s knížkou. Píšou tam sice, že je to od 6 do 18 měsíců, ale měli jsme možnost testovat a v klidu si s tím vyhrajou i starší (dvouleté) děti 🙂. Jinak starší děti bych nechala si vybrat, co chtějí dělat, např. pomocí doma vytvořené tabulky z obrázků.