Co děláte s 4,5měsíčním miminkem?

1. srp 2024

Ahoj všichni 👋🏼 chtěla bych se zeptat, co děláte nebo jste dělali s tak malýma prckama? Jsme ráno na podložce, pak je dopoledne v houpátku, jelikož uklízím a vařím, tak kouká na mě, povídáme si, odpoledne spí, pak jsme na podložce, pak spí venku, k večeru jsme zas na podložce nebo je v houpátku, kdy třeba ještě potřebuju poklidit, večer se koupe, mazlíme se a jdeme spát. Pak si vždy říkám jestli jsem se jí věnovala dost? 🤔

nelly_strokova
1. srp 2024

Ahoj, ráno ji dávám na deku, tam si hraje s různými hračkami, já jdu během toho do koupelny, obstarám sebe, udělám rychlý úklid. Pak si ji beru na gauč a hrajeme si spolu. Pak jde spát buď doma nebo v kočárku. Někdy spí jen chvíli, někdy déle, jak kdy. V kočárku je hodná i vzhůru, takže nejdeme hned domů. Když jsme doma, tak si spolu hrajeme na dece, dávám na bříško a tak. Pak má oběd, pak se najím já, dám jí mleko a jde spát. Buď doma, když jsme nebyli ráno venku, tak jdeme na procházku nebo jdeme na zahradu. A pak k večeru už jak kdy. Na šéfe sama vydrží už jen chvilku, takže pak už se jí věnuju, jsme spolu na gauči, povídáme si, hrajeme si, nosím ji. Manžel se vrací kolem čtvrté z práce, ale pak často dělá kolem baráku, takže s ní je jak přijede a pak večer, než se jde koupat a dělá s ní hlouposti… Některé dny si více hraje sama, některé dny potřebuje hodně pozornosti, je to různé… Ale myšlenky, jestli jsem se jí věnovala dost mám občas taky, to je asi normální, když se jí nevěnuješ na 100 % 24/7. 🤷🏼‍♀️

nelly_strokova
1. srp 2024

Jinak i když je na dece, tak si s ní povídám i třeba z vedlejší místnosti, občas za ní jdu a tak… Nejvíc sama je tam to ráno, kdy se toho snažím stihnout co nejvíc, protože je po vyspání zlatá… Jo a má teď teda 5 měsíců přesně.

elesse
1. srp 2024

Myslim, ze se ji venujes vic nez dost🙂 ale s prvnim jsem to taky resila, druha uz se musela mnohem vic zabavovat sama. Deti potrebuji byt soucasti cjodu domacnosti, ne jim vse podrizovat, samozrejme podle okolnosti🙂

95newmommy2020
1. srp 2024

Co si tak pamatuju, tak jsem hodně chodila ven, protože jsem měla kočárkový mimi. Taky jsem s nim vždy spala, když usnul. On se většinou zabavil sám na dece s hračkama. Extra aktivity nevyžadoval.

alice180
1. srp 2024

Ano, venujes se mu dost 🙂

me_druhe_ja
1. srp 2024

S těma miminama je to nuda. Nic moc se s nima dělat nedá a člověk má furt pocit, že se jim nevěnuje dostatečně.
Čím bude větší, tím to bude lepší a zábavnější. 🙂
Teď toho fakt moc nepotřebuje. 🙂

ejzi
1. srp 2024

Já jsem si syna pokládala na břicho tak aby vyděl na obrázkovou knížku, kterou jsem mu četka. Dokázal mi takhle vydržet až do dočtení. Jinak jsem mu Chrastina hračkami a dělala blbosti s jazykem, to ho hodně zajímalo. 😁

ejzi
1. srp 2024

Jinak si též myslím, že se jí dostatečně věnuješ. 👍👍👍

fifififjonka
12. srp 2024

Malýmu je za týden 5m. Věnuju se mu nonstop, ale ne moc kreativně. Nosim, nosim, nosim. Jinak řve. 😄 Na podložce vydrží při troše štěstí 5 minut.

linusha
12. srp 2024

Malé je 6,5m ale od 2m je režim obdobný. Ráno si hrajeme na hrací dece, pak cvičení, několikrát kojení, nákup nebo nějaká aktivita venku kdy si pospí v kočáře, pak si spolu hrajeme/povídáme/mazlime/prohlížíme obrázky či se něco učíme, během vaření/uklízení na mě kouká z hrací deky, po obědě potřebuje 20min mazlení/dělání opiček, pak procházka a odpolední spánek, zase nějaká společná aktivita, potom ji přebírá partner kdy si spolu hrají/dělají blbinky/prohlíží obrazky, večer koupačka, ukladani ke spánku s čtenou pohádkou. Od necelých 4m tam máme ještě 4* cvičení vojtovky a od necelých 5m postupné zavádění příkrmů v podobě obědů a svačin.