Aktivity se 14měsíčním dítětem. Máte tip?

raffal12
2. lis 2021

Ahoj holky , mám otázku ohledně aktivit ,jak si hrajete s takhle starými dětmi ? Dochází mi nápady ,stavíme komíny z kostek ,snaží se navlékat kolečka na tyčku ,prohazovat tvary správným otvorem ,čteme knížky ,ukazujeme obrázky ,zkoušeli jsme malování vodou ,sešit se samolepkami ,nějaké další nápady prosím ? 😊 Přijde mi že je to pořád dokola a už jí to ani moc nebaví 🤷

klokanka31
2. lis 2021

@raffal12 A chodí už? Co nějakou kuchyňku,kočárek...

areh
2. lis 2021

@raffal12 jezdí si s autem, pomáhá mi vařit, uklízet. Můžeš mu doma udělat překážkovou dráhu. Jinak je nejlepší být co nejvíc venku nebo třeba bazén - mám vodomila

vladienka
2. lis 2021

@raffal12 tolko aktivit som s detmi ani nerobila 😄 varia so mnou, pomahaju “uklizet”, klasika knizky, panenka, atd. ale inak nechavam hodne hrat osamote.. idealne byt vonku co sa da 🙂

petulkadodo
2. lis 2021

@raffal12 My chodíme na cvičení, děláme tam různé říkačky, tleskačky, cvičíme na malém i velkém balónu a na bosu, děláme překážkovou dráhu, hodně děti baví vození na matraci nebo ručníku, a úplně top je bublifuk. Z manuálních činností se dá třeba lepit barevné papírky do předkresleného obrázku. Doma u nás jede duplo, auta, hudební nástroje jako tamburina nebo xylofon, vaření lžičkou v kelímku, různé hračky s knoflíky co dělají zvuky... když je hezky, chodíme na pískoviště, klouzačku, z prolézaček nejvíc baví tunely, kterými lze prolézt či projít.

raffal12
autor
2. lis 2021

@kolkanka31 ano už chodí 😊

raffal12
autor
2. lis 2021

Děkuji všem 😊 určitě zkusíme tu překážkovou dráhu 😊

rejalin
2. lis 2021

Mám syna 15m. Dost ho baví "vařit" - tahá hrnce, pánve, míchá v nich kostičky a krmí tím mě a různe plyšáky. Cákáme vodou v koupelně ve vaně, hází míčky do mísy, po 4 ho honím po podlaze a on utíká a schovává se - když ho chytím, tak ho lechtam, kutalíme míč, skáče na velkém míči a já u toho říkám básničky (už u některých doplňuje sem tam slova), čteme knížky, já hraju nějakého plyšáka a on mu ukazuje věci (lampa, okno).. ale úplně nejlepší je nechat ho něco kramovat - nádobí, kartony, prádlo (bůh ví proč mi pořád cpe mou jedinou sexy košilku 😂)..

luna126
3. lis 2021

V tomhle věku jsme byly téměř celý den na hřišti, s přestávkou na oběd a odpolední spánek 🙂 jinak knížky, "vaření", zpívání, tanečky,...

gbp
3. lis 2021

@raffal12 u nas ted tom davani cehokoli do ruznych krabicek. treba nastriham kolecka a dava je do pokladnicky, prohlizime klidne i letaky a rikame co tam je a pak je jdeme vytridit 😅 miluje karty, strka je do skrinky jako do bankomatu, ted se chce porad houpat v dece, jen na to musi byt dva. zboznuje kolicky a takova pomada na rty, to dlouba klidne i pul hodiny 😂 pexeso sklada do krabicky. jinak delame co psaly ostatni - uklid, vareni, hracky, knizky, kresleni, samolepky, zpivani, basnicky ji bavi pohybove, cviceni, tanceni...spis nevim, co budem delat venku. ted to hriste jeste jde, ale az bude mrznout a nebude jeste snih, bude to asi desny 🙄 jen tak bezcilne ji nebavi chodit. nekdo nejake tipy na ven?

madamas
3. lis 2021

@gbp na ven gumáky, nepromokavé oblečení a skákat do kaluží, nasbírat listy a doma z nich nalepit obrázky, sbírat šišky. My žijeme na malém městě takže se dá do přírody téměř za každého počasí. Syn nebyl náročný, byl šťastný když jsme šli zamávat vláčku a nakrmit kačeny k potoku. Horší když byl starší a tohle všechno už ho nudili, teď má 7 a hrají si už se sousedy na zahradě nebo před domem( žijeme v obytné zóně mimo silnici). Čeká mě to teď všechno znovu s dcerou a moc se těším zase na to radostné mávání vláčku ☺️

gbp
3. lis 2021

@madamas kaluze sme zkusily vcera a cela si do toho lehla 😂 a mela jen softshellky, ale ze je cela mokra ji vubec nevadilo 🙈 nam jezdi vlak za barakem, tak to mavame i z domu porad. krmit taky chodime, to je velka zabava. na ty listy ji porad lakam, sustit, sbirat, hazet...ale to se mi nejak nechyta 😂

michaela666
3. lis 2021

Kromě už zmíněného mě napadají magnetky. Seženeš pěnové, dřevěné, plastové podle věku dítěte a stačí k tomu radiátor nebo lednička. Na papír namaluješ domečky, ohrádky a budete tam dávat zvířátka. Zpívat a říkat básničky. Zabaví se tím i moje 9 měsíční dcera na dost dlouho a to je jenom dává na lednici.

vladienka
3. lis 2021

@gbp ak nebude sneh, tak odrazadlo 🙂 to ich bavi vzdy.. alebo do lesa, tak je toho milion zaujimaveho 🙂 sisky, kmeny stromu, vsetko skumame.. ale aj na hriste sa dat v podstate celu zimu

sherryel
3. lis 2021

@raffal12 : děláme sem tam bunkr, z dek a židlí. Hrajeme naschovku ( to ho moc bavi ), dneska třeba razítkování a kreslení, včera jsem stavěla kuželky a on je boural, buď míčem či sám do nich vletěl. Teď jak bylo teplo jsme běhali v listí a házeli na sebe. Jinak syn je pro kazdou špatnost a zaškvara malá. Tak ho baví hodně lumpáren ...