9měsíční může lezení po 4 přeskočit?

pavlinecenka
26. únor 2018

Dobry den,maminky. I přesto ,ze mam druhe dite , tak si nepamatuju skoro nic. Druhemu je 9 mesicu a stale se jakoby plazí, hybe kolinkama ma brisko nad zemi ale jede po loktech. A dokonce se i stavi u nabytku. Jen co lezeni po 4 muze ho preskocit nebo je to chyba? Obcas poleze 4 tempa a konec

alcikamar
26. únor 2018

Moje dělá úplně to samé (8m) ve ctvrtek jdeme na rhb,tak uvidim co mi tam rekne

priefi
26. únor 2018

@pavlinecenka je to indi vindi... nektere deti jsou rychlejsi, nektere zacinaji pozdeji, kazde ma sve tempo. Nektere preskakuji, ale pro vyvoj to neni nejlepsi, netvaruji se svaly, ktere se maji tvarovat drive a problemy muzou byt v budoucnu na ceste. Je lepsi diteti nijak nepomahat, aby se vyvijelo samo dle sveho tempa.

absintka19
26. únor 2018

Dite lezenim propoji obe hemisfery takze preskoceni je spatne. Casto jsou priciny takove jak nize v odkazu, nekdy proste je nezraly, pomaly, nebo dokonce muze mit retardaci psychomot.vyvoje, coz ale u vas nevypada, na 9m je to stav normalni. Takze zatim to resit nemusite 🙂
Hlavne nesrovnavat, nase leze, sedi, chodi kolem nabytku od 7,5m a od jine holciny v 8m jeste ani neplazi. Nejlepe je zeptat se u Mudr.ta muze doporucit rehabilitace nebo vysetreni neurologicke.
https://www.poliklinikaprosek.cz/mapa-nejcastej...

alcikamar
26. únor 2018

@absintka19 je to těžké,dceři s ničím nikdy nepomahame,vše jede podle sveho tempa,dva mesice se plazí,vim,ze by zvladla lezt,udela nekolik temp a jde zpatky na bricho,je to pro ni pohodlnější,rychlejší,teď se nam sama postavila u gauče,nadšená z toho nejsem,vim ze je lezení důležité,ale bohuzel nic s tim neudělám. ☹ Sama sem zvědavá co nam na rhb reknou

absintka19
26. únor 2018

@alcikamar oni se k tomu vrati. Adeli moje se plazila od 5-7,5mesice, pak v jeden den chozeni u nabytku, sed a lezeni. Takze se nebojte. Kazde mimi je jine,a sve tempo. Pokud sama vidite ze nedela neco "jinak" tak jen vyckejte. Jine myslim napr.plazeni do kolecka, nebo tahani nohy...

pavlinecenka
autor
26. únor 2018

@alcikamar tak me nezapomente informovat 🙂 urciteto dr reknu ,ze je to uspechanec

pavlinecenka
autor
26. únor 2018

Dnes teda prekvapil a.lezl castejc ale zadny zazrak od stupani kdyz vidim tak ho vzdy chytnu a dam.znovu na ctyri :D stve me s tim

absintka19
27. únor 2018

@pavlinecenka nechte ho si delat co chce 🙂 on na to ptijde. Vette mi. Nase Adeli nejdrive chodila kolem nabytku a az pak lezla. Nebojte se 🙂 je sikovny

pavlinecenka
autor
27. únor 2018

@absintka19 nechavam jen sestrenka me.trosku vyhukala :D

absintka19
27. únor 2018

@pavlinecenka ver mi 🙂 je sikovny, kdyz chce stoupat at si stoupa. Rozviji se.

jipe
27. únor 2018

syn taky začal lézt až po tom, co obcházel nábytek.. nijak jsme mu nepomáhali a dřív jsem ho lézt nedonutila. Na čtyři šel brzy po plazení, ale kupředu po čtyřech ani za nic. Bohužel do ted (2,5) preferuje W sed a trochu to přičítám právě nedostatečnému lezení.

absintka19
28. únor 2018

@jipe w sed delajo deti ktere maji sla e brisni a zadove svaly-nejcasteji zpusobene posazovanim kdyz samo jeste neumi sedet a spatnou manipulaci jako napr.noseni novorozence vertikalne k telu, posazovani, a pod. Spravnym posilenim svalu briska a zad do cina muzete w sed odstranit.s nedostatecnym lezenim to skutecne nema. Zkuste si precist zde-casto ani rodice s vice detmi netusi ze jim nevedomky "uklizuji". A choditka a hopsadla jsou kapitola sama o sobe...https://www.poliklinikaprosek.cz/mapa-nejcastej...

jipe
28. únor 2018

@absintka19 článek znám, striktně jsme neposazovali, vertikál jsem nosila jen v šátku nebo nosítku,chodítko vůbec. já právě mysím, že lezením by si ty svaly posílil...

pavlinecenka
autor
28. únor 2018

Nas nejmenší zacina prekvapovat zacina vic a vic lezt ,ovsem delsi cestu si urychlí plazenim

absintka19
28. únor 2018

@pavlinecenka Adeli to taky tak mela 🙂 pak prisla na to ze lezeni je rychlejsi a uz se vubec neplazi. Uvidite za chvilku 🙂 pak si za vami doleze pres cely byt i na zachod 🙂

absintka19
28. únor 2018

@jipe ono vertikal je spatne i v satku, tezka hlava, temer zadne svaly kolem patere...ale to jiste znate. A kdyz jsou slabe zadicka a brisko tak to tak byva. Tak zkuste s nim lezt ted, nebo cbicit na balone, je moooc variant jsk ho posilit i ted. Nebojte. Da se to napravit. Tak sup sup.

jipe
28. únor 2018

@absintka19 tak v šátku je to ergonomická poloha, ta hlava by na páteř výrazně tlačit neměla... snážíme se posilovat a sed opravuju, tak snad bude do budoucna ok

pavlinecenka
autor
28. únor 2018

@absintka19 zachodovky mam uz ted :D uz si ani nevzpominam kdy sem mela.chvilku pro sebe aspon na tom wc :D

alcikamar
28. únor 2018

@pavlinecenka tak sme dnes bylina na ty rhb,dulezite je,ze pri plazeni zapojuje obe ruce a nohy,kdyz si stoupá snazit se davat dolu,ví ze to nejde porad,ale kdyz na to prijde,nenechavat ve stoje. Cvičit na míči,polozis ho tam na ctyrech a různě s tim míčem jezdis,on musi udržet rovnovahu a hlavne vic vnima tlak na ty čtyři,takže si pak bude jistější. Nemam plasit,ze je šikovná 🙂 joo a prej se hodně kouká na rodiče,že pokud jeden nebo dokonce oba rodice vynechali lezeni,je vic než pravděpodobné,ze to dítě vynechá taky

iulia
28. únor 2018

Na začátek jen podotknu, že každé dítě je jiné a hlavní je nesrovnávat a respektovat dítě v jeho vývoji. Syn se plazil od 6měsíce do 10měsíce - to bylo rad od moudrých matek i nematek...... A potom se najednou v 10,5m začal lézt po čtyřech a už se k plazení nevrátil. A vertikalizovat se začal v 8měsící. Na základě mých zkušenosti je dobré sledovat, jakým způsobem se postaví - zdali si nakročí nebo se jen přitáhne. Taky sledovat, zdali zapojuje obě ruce při plazeni na střídačku.
A pokud si nejsi jista, mužeš zajít na rehabilitační - tím nic nepokazíš.

eithelwing
28. únor 2018

Naše dcera se také jen plazí, nesedí, a to je jí 10 měsíců. Jsme v péči rhb už delší dobu kvůli jiným problémům. Jiní lidi mají malou už za postiženou... Mě to taky trápí, ale snažím se být trpělivá, prý je to ještě v normě.

pavlinecenka
autor
28. únor 2018

@alcikamar to tak ja valela sudy. Nelezla sem. Samozrejme ho sundavam ,samotnou me stve ze sw stavi a poradne to jeste ani neumi. Oprasim balon a bude ... jinak zapojuje ruce i nohy ... jen je to asi Matej . Nas prvni lezl hned ,je pravda kazde dite jine