6měsíční dcera v lehu na zádech nezvedá hlavičku

jasmina44
7. únor 2017

Milé maminky,
ráda bych si přečetla váš názor a snad se i tím trochu uklidnila. Mám dceru 6 měsíců, která se od 4,5 měsíce přetáčí ze zad na bříško, nyní už pokusuje lézt, je čilá, ale prostě, když leží na zádech tak ne jen, že sama od sebe nezvedá hlavičku na horu ale ani za moji pomoci, když ji chytnu ruce, to je jak hadrová panenka a zvedá břicho a různě kope nohami, prosím o radu, čím bych to mohla zlepšit? Když jde z břiška na záda, tak jakoby spadne, nezpevní ten krček
děkuji

lv
7. únor 2017

Ona v leže zvedat nemusí, i při otáčení z břicha na záda je to normální. Za ruce ji zvedat a přitahovat má pouze lékař, jako vyšetřovací metoda.

lv
7. únor 2017

Navíc, podporovaly by se přímé břišní svaly, avšak posílené mají být šikmé, které posiluje a cvičí tím otáčením.

nafuka
7. únor 2017

JETO PŘESNĚ JAK PÍŠE Iv to dělá jen doktor,ty ji za ruce do sedu nepřitahuj!!!!!!!!!!!!!!!!

jasmina44
autor
7. únor 2017

@lv
@nafuka děkuji holky, já ji zase silou nezvedala, jen ji držela ručičky a ona se sama přitáhla a že to ted nedělá, ale uklidnili jste mě, děkuji

nafuka
7. únor 2017

a to kopání nohama je dobré,přitahováním nožek k bříšku si posiluje svaly.Moje malá kopala nožkama jak fotbalistka🙂

jipe
7. únor 2017

@jasmina44 naopak, pokud se děti přitahují, např v lehátku, má se jim v tom bránit, protože si tím posilují přímé břišní svaly a to je špatně v tomto věku 🙂

jasmina44
autor
7. únor 2017

@jipe jémine, takže teď budu mít ještě stres, co jsem jí tím způsobila....

jipe
7. únor 2017

@jasmina44 nic 🙂 Nedělali jste sklapovačky celé dny 🙂