3měsíční holčička má těžiště na pupku, poradíte?

mrsnikola
24. dub 2015

Zdravím maminky,
chtěla jsem se zeptat, jaké cviky nebo finty doporučujete pro 3 měsíční dítě, které sice pase koníky, těžiště by mělo mít už na kyčlích/nožkách, ale my ho máme furt na pupku. Doktor mi doporučil podložit podložku a lehce naklonit, aby se těžiště přesunulo, respektive spadlo dolů. Našla jsem si i pár knížek se cviky a rady a tipy, ale zatím nic nic. Bojím se, aby neměla malá po čase nějaký problém... Rady?

pajina33
2. kvě 2015

ahoj..a drží se na ručičkách??moje dádula se neopírá o ručičky a furt chmatá do předu a doktorka na rehabilitaci nám ukázala cvičení na posílení svalů mezi lopatkami..tak asi by bylo lepší někam zajít

mrsnikola
autor
3. kvě 2015

@pajina33 ahoj, na rucickach se opira orave, tak jsem myslela, ze vse je jak ma. No uvidime, ve ctvrtek jdeme na kontrolu, tak uvidime co rekne a kdyztak taky zkusim nejake cviceni. Mas primo doporuceni od lekare kam zajit nebo jsi zjistovala sama? Dekuju

pajina33
3. kvě 2015

mě napsala doporučení doktorka ..a dala pár typů na rehábko...zítra tam ale budu volat neb se mi malá začala šponovat a prohýbat když leží na zádech..sice to nedělá často ale i tak si myslim že to není dobře...dobrý rehábko je na proseku..teda jestli jsi z prahy

jittulle87
3. kvě 2015

to jsme měli taky, tak jsme cvičily... dát ji při pasení koníků správně ručičky pod ramena a držet ji tam rukama a svými lokty ji tlačit zadeček dolů aby měla sponu přilepenou k podložce...

pajina33
3. kvě 2015

jj přesně tak to taky děláme..akorád si vždycky nejsem jistá jestli má ty ručičky ve správné poloze...a pomohlo Vám to?my jdem na kontolu za tři týdny tak doufám že už to bude v pořádku

jittulle87
3. kvě 2015

opřená na loktech a lokty v úrovni pod ramínky...jo pomohlo, ona byla celá taková rozevlátá a postupně jsme začali cvičit i dva cviky z vojtovky, ale pořád se kroutí a tak každý týden ji uchopuju jinak a pak někdy necvičíme ( je nemocná a vypadne mi z hlavy poslední verze cviku) a pak si připadám jak nemožná matka... cvičí taky protože má třmínky a podle mě ji to hrozně brzdí ve vývoji a taky má hrozný zlozvyky v pohybech..já mám radost že se otáčí už i v třmínkách(od 8m, bez od 3měch) a to je má povolený sundat jen max 1 hod/den a sedí od 7 měsíce a na rehabce vždycky sklapnu uši... sedí špatně a otáčí se jako pytel... já vím... to je třmínkama, je to asi 1,5 měs co ji poprvé na rehabce nechala třmínky, aby viděla jak ji to drží a táhne ty nohy do stran a pak mi dala za pravdu s tím sezením s nohama do praku...

pajina33
3. kvě 2015

jako že jí ty lokty dám k tělíčku?,já si to moc nepamatuju,,jsem ze všeho vždycky vykulená..mě se včera přetočila na bříško a na boky se už taky točí (3,5měsíce) a myslim že správně ale uvidíme co nám doktorka řekne...měla i široké balení kůli kyčlím ale to se taky snažila přetáčet...

jittulle87
3. kvě 2015

ne úplně k tělíčku) prostě váha na loktech který jsou pod ramínky, většinou to všechno svírá pravý úhly, zkus si to sama na sobě... jak paseš koníky🙂lehni si na zem a celý tělo drž jen na loktech... to by měla být správná poloha, když se zaměříš na své pohyby třeba i u přetáčení na bok tak děti to dělají stejně, vrchní noha pokrčená v koleni a všude skoro pravé úhly, spodní natažená..

pajina33
3. kvě 2015

joo to je fakt...ikdyž malá se točí jako do klubíčka když jde na bok...ale děkuji za rady 🙂