3leté dítě na týden bez matky. Máte s tím zkušenost?

goldenova
24. kvě 2022

Hezký večer,
souhlasila jsem, že moje dcera pojede s jejím otcem k jeho rodině. Bude to na týden, do Španělska. Jeho sourozenci mají stejně malé děti, můžou si vyhrát, konečně se poznat. Dcera stejně staré děti miluje.
Samozřejmě se od chvíle, co jsem se takhle rozhodla, sama sebe ptám, zda je to ok, zda to není příliš dlouhá doba, zda bude stačit, že jí každý den zavolám a uvidím ji.
Máte někdo zkušenost s týdenním odloučením od stejně starého dítěte? Snášelo to dobře?

(S otcem nežijeme spolu, pokud by se někdo ptal, proč nejedu s nimi.)

rebe
24. kvě 2022

Každé dítě je jiné, některé děti jsou týden u babiček od miminka, jiné třeba až do školního věku bez maminky ani ránu. To musíš posoudit ty, jak to tvoje dítě zvládne. Každopádně to bude pekelně těžké pro tebe, tak ti chci říct, že podle mě děláš strašně těžkou, ale strašně skvělou věc, když jsi to dovolila. Tebe má dítě jistou, ale díky tomuhle může mít i lepší vztah s tátou a příbuznými z tátovy strany, a to je veliká věc. Držím palce, ať to všichni krásně zvládnete a tvé dítě to jen obohatí.

lachipie
24. kvě 2022

@goldenova V synových třech letech jsem byla od čtvrtka do pondělí služebně pryč, volat jsem mu nemohla, prostě jsem se celé dny nezastavila a když ano, tak už spal. Odloučení ode mě zvládal líp než já. Mě bylo smutno, on si skoro nevšimnul, že je máma pryč. Užil si babičku a tatínka do sytosti a spokojenost nakonec na všech stranách.

gracinka7
24. kvě 2022

@goldenova byla jsem u moře, když byly synovi dva roky. Ani po mě nevzdechl. Ale byl s tatínkem, se kterým je denně.
Pokud jsem to správně pochopila a vy spolu s chlapem nejste, tudíž s ním dcera netráví tolik času, asi bych obavy měla.
Na druhou stranu jsou jí 3, zvládnout by to mohla. Ale ty ji znáš líp.

westie
24. kvě 2022

Syn mel dva roky, kdyz jsem na tyden odjela na sluzebni cestu a naopak byla domluva s manzelem, ze mu nebudu motat hlavu nejakymi telefonaty, protoze by nas pokazde cekalo louceni a tomu jsme se chteli vyhnout. Syn to zvladl skvele, ja nemela cas nad tim premyslet🙂

alubif
25. kvě 2022

Nebála bych se. Moje děti jezdí od 1.5 roku na více dní k babičkam, zvládají to úplně v pohodě, včetně telefonátů i s kamerou. Navíc jsou nadšené ze změny, Kdyby manžel řekl, že je bere na týden byla bych nadšená. Myslím, že z některých věcí dělají maminky zbytečnou vědu. Pokud je dítko se svým otcem zvyklé trávit i když omezený čas s otce, není důvod se bát. Děti tohle zvládají líp než jejich maminky ☺️. Užij si volno a syn si užije prázdniny.

95newmommy2020
25. kvě 2022

Já byla v necelých 3 u moře na 2 týdny s babičkou. Sice si to nepamatuju, ale podle fotek jsem byla happy. :D To bude dobrý. 🙂)

konidana
25. kvě 2022

Bylo mu teda o kousek vic, 3.5 roku a v pohode jel na tyden na skolku v prirode. Mel tam teda i o 2 r. starsi segru.

sirinfirst
25. kvě 2022

Moje děti jezdí na týden k babičce od dvou let.

syslounek
25. kvě 2022

Opravdu záleží na dítěti, to znáš nejlépe ty. Dcera byla před druhými narozeninami s tetou a babičkou v Holandsku na týden, přijely domů na 3 dny a pak spolu s tetou jely ještě na týden na chatičky. Dcera úplně nadšená. Letos chce vzít teta i tříletého syna, tam si nejsem už tak jistá. Kdyby nejela i dcera, syn by nejspíš nevlezl ani tetě do auta. Vždy když je teta bere někam na výlety, chce abych jela s nima.

krisstina93
25. kvě 2022

Starší syn úplně v klidu, toho si braly babičky pomalu od narození a ve 3 letech byl přes léto klidně 2 týdny u jedné, 2 týdny u druhé a ani si nevzpomněl že nějakou mámu má. Navíc tvoje dcera tam bude se svým otcem, ne cizími lidmi, takže v tom tuplem nevidím problém.

danvitka
25. kvě 2022

Doba je v pohodě, ale do cizí země bych nepustila 😬 asi bych nepustila všeobecně někam kde bych nemohla za pár hodin být (1-2) a případně něco řešit, dovézt apod.

ajja87
25. kvě 2022

Hodně záleží na dítěti, jak moc je zvykle být od tebe odlouceno, jak je zvykle na tatinka(tim myslím, ze pokud spolu nezijete, aby to pro ni nebyl,, cizi,, člověk) popravdě mam doma 5ti letou a dokáže spát tak 2 - 3 noci pouze u jedné babičky, u druhé beze me nechce spát ani jednu noc... A to jsou obe babicky v podobném kontaktu a chovají se k dceři podobně. Je to prostě takovy mamanek.

irmamala
25. kvě 2022

Strašně by záleželo, jaký je otec. Jestli máš jistotu, že se o dceru postará, zná jí, umí to s ní, je s ním ona v pohodě. Myslím, že to bude skvělý zážitek pro dceru, ale pokud bych v něj neměla 100% důvěru, hodně bych váhala. Co se týče doby odloučení, ta mi připadá naprosto v pohodě 😀

shirilka
25. kvě 2022

@goldenova Nebála bych se, já teď měla nervy jak to beze mně malý (21m) zvládne, když budu v porodnici a úplně v pohodě 4dny zvládl ani si nevzpomněl 🤣 jestli tam jsou podobné staré děti, tak si vyhraje, jiné prostředí jiné myšlenky a věci co objevovat, bude mít zážitky...

zuzineckah
25. kvě 2022

Samozřejmě, že to zvládne. A zbytečnými telefonáty bych ji neobtěžovala, akorát bys ji mohla rozhodit.

petrasipkova1
25. kvě 2022

Záleží jak je zvyklá bez tebe, jestli je samostatná, je ve školce, usíná sama, jezdí na víkendy pryč. Moje 7 letá by na týden nejela 😀 nedá se to paušalizovat.

goldenova
autor
25. kvě 2022

@gracinka7 Mají spolu moc dobrý vztah. Dcera dokonce minulý týden řekla, že se k němu těší. Jinak bych to samozřejmě nedovolila🙂

goldenova
autor
25. kvě 2022

@alubif Doufám, děkuju🙂

goldenova
autor
25. kvě 2022

@irmamala 100% důvěru člověk nemá ani v sebe, ale věřím mu natolik, že jsem ochotná to přinejmenším zkusit. Pokud bude jakýkoli problém, víckrát to už neudělám, to je jasné.

goldenova
autor
25. kvě 2022

Díky moc všem, jsem trochu klidnější. Doufám, že to bude v pořádku🙂

levandule_k
25. kvě 2022

@goldenova Teď je důležité, abys ty byla vnitřně v klidu. Malá děti to vycítí a když nejsi v poho, tak brečí.
Ale jako samozřejmě se lehčeji píše a hůř koná. Drží palce. Bude to ok.

irmamala
25. kvě 2022

@goldenova Tak já jsem to nemyslela, jakože se na 100% nic nestane. Ale spíš tak, že ti nebude večer zoufale volat, že neví jak jí uspat, nebo, že se jí stýská a neví co má s ní dělat. Že ví, co zvládne a nezvládne a nenechá jí třeba ráchat se samotnou v moři apod.

oplatecka
25. kvě 2022

Opravdu záleží na dítěti. Moje dcera byla ve třech letech poprvé na noc u babičky, zvládla to skvěle, ale více nocí by nezvládla, stýskalo se jí. Za půl roku už jela s babičkou na chatu, to už byly v pohodě tři noci. A letos v červenci, to jí bude 4 a půl, jede s babičkou na týden, a věřím, že to zvládne naprosto s přehledem 🙂

zuzkasim
25. kvě 2022

Myslím, že pokud to není nějaký nevyzrálý uzlíček nervů, který bez maminky neudělá ani krok (a nemyslím to zle, děti jsou zkrátka různé a nemohou za to), tak to bude naprosto v pohodě. Volala bych spíš tatínkovi, jak to zvládají, poprosila o každodenní přísun fotek. A domluvila se, kdyby si vzpomněl prcek, že chce zavolat, že mu to umožní. Ale sama bych prckovi nevolala, většinou to děti spíš lehce rozhodí, sami si kolikrát ani nevzpomenou. Z mé vlastní zkušenosti, když dětem volám k babičce, spíš je tím obtěžuju, nemají moc zájem🙂

drep
25. kvě 2022

Dcera byla tak roka a půl občasně přes pár nocí s babičkami a vždycky si to užili všichni zúčastnění. Dcera bude mít prima zážitky a nove parťáky a šanci mít dobrý vztah s tátou, což je super

goldenova
autor
25. kvě 2022

@irmamala Tam kde budou naštěstí moře není🙂 Jinak si s ní poradí, už u něho jednu noc nějakou dobu přespává, plus sobota, 2x týdně ji vidí u mě. Nervy si z toho asi dělám jen já. My matky potřebujeme kontrolu, ale to je asi přirozené.

jannym
25. kvě 2022

Dceru jsem s klidem ve trech letech poslal s rodici na tyden na dovolenou, ozvaly se mi tak trikrat, vickrat se po me nepidila. Syn je ted o rok starsi nez byla dcera z tydne na chate kdy na prazdniny je skolka zavrena a me nevychazi dovolena, trnu jak to da, je to takovej mamanek…

martinka0209
31. kvě 2022

Každý dítě je jiný ,dcera by to ve třech letech zvládla,ale nesměli bychom ji volat přes Skype,kdyby nás slyšela a viděla hned by začala plakat

triskova_v
31. kvě 2022

Ja byla 4 dny v porodnici, Sasence byli tri a byla u nasich a tatka tam chodil vecer, vykoupat, precist pohadku. Mamka mi posilala fotky, psala jak se maji a Sasenka ani nevzdechla 🙂 a ja si v porodnici taky odpocinula. Takze pokud nemusis do prace na tu dobu kdy bude mala pryc, naplanuj si vylet, kafernicic, kosmeticku - cokoli ti udela radost a zabavi te abys moc nesmutnila 🙂

nazka
31. kvě 2022

@goldenova dceři byly 3r a 3m,kdyz ji babička a děda vzali na týden na hory. Akorát jsem byla po porodu druhé dcery, tak proto. Hrozně si to užili a dodneška o tom básní, jak tam chce jet znovu. Já to nesla mnohem hůř 😄