16měsíční dítě umí chodit, ale samo chodit nechce

luckiesj
9. bře 2017

Ahoj, sháním rady a fígle na mého tvrdohlavého syna. Je mu 16 měsíců a nechce chodit. Záměrně nepíšu, že neumí, protože když občas chce nebo ho nějak přelstím, tak jde a ujde sám pořádný kus. Když ho ale nechám, tak se přesunuje lezením nebo jezdí doma na motorce (odrážedle). Je prostě líný a srabík. Jak na něj, aby "zapomněl" lezení a používal a trénoval chůzi. Díky za jakýkoliv tip nebo zkušenost! 🙂

panickatlamicka
9. bře 2017

Nech ho ,,zit" 🙂.

linee
9. bře 2017

Ja to mam malinko jinak.Holka se do 13 mesicu plazila a pak zacala lezt.Vubec nechodila.Presto jsem s ni zacala chodit na cviceni s detmi - neslo o cviceni,ale o setkani s detmi.Mala prisla do kolektivu,hodne deti behalo a chodilo a malou to nakoplo a chce uz jenom porad chodit.Jeste ne sama,ale uz chodi.Hnacim motorem se ji staly jine deti.
Jinak 16 mesicu neni nic hrozneho,chapu,ze kdyz srovnas,tak je ti to lito,ale dej mu jeho cas.Urcite ho podporuj a chval,ale v tomto veku bych ho vyslovene "nenutila"

gnozka
9. bře 2017

Odstranila bych určite odrazedlo . Je to pro nej jednodušší . Proc by chodil kdyz ma odrazedlo . Ale jinak bych ho nechala . Nechte ho lézt . Čím dele dite leze tim lepe pro jeho vyvoj mozkových hemisfér. Do roka a pul je cas 🙂

luckiesj
autor
9. bře 2017

@gnozka Na jednu stranu vím, že je čas, ale na druhou je mi líto, že mnohem mladší děti ťapou a on je takový lemroněk :-/ Odrážedlo uklidím a uvidíme 😉 Věčně snad lézt nebude 🙂

luckiesj
autor
9. bře 2017

@linee S chodícími dětmi se vídáme, ale jemu je jedno, že oni chodí a on leze 😀

luckiesj
autor
9. bře 2017

@panickatlamicka Já neříkám, že nenechám, ale třeba někdo nějakou zkušenost má a tím, že ho něčím chci namotivovat, ho nijak netýrám 😉

panickatlamicka
9. bře 2017

@luckiesj mne takhle ,,stavkovala" dcera asi ctvrt roku. Pak jsem mela co delat, abych ji v chuzi stacila. 😀 Fakt to neres, pokud se dite motivuje, muze sice vykazat urcite ,,vysledky", ale je nejaka jistota, ze to neni na ukor prirozeneho pm vyvoje?

mississka11
9. bře 2017

@luckiesj kamarádčina dcera chodí od deseti mesicu samostatně. Nijak ji nepomáhali, neposazovali... ale strašně vrávorá. Prostě to je brzo. Naše chodí od 14m, kdy ji tchánovci tahali za ruce. Takže jim časem poděkuje. No a kdyby to nedělali, tak určitě tak
"brzy nechodí". Buď ráda, že leze, aspoň posílí tělo 😉 pak bude mít tu chůzi jistější 😉

mavanka
9. bře 2017

@luckiesj neboj, jednou se rozběhne sám 🙂 mám doma stejný exemplář 🙂 už dlouho jsme věděli, že by to v prostoru dal... třeba vozil golfky, co měla dcera na panenku - kdyby neměl dost stabilitu, tak by se převrátily a spadl by.... ale potřeboval tu jistotu, že se něčeho drží... byl prostě opatrný... bylo mu 17 měsíců, když se jednou zapomněl a odešel od gauče ke stolečku.... a od té doby chodí sám... a rovnou stabilně, nepadal, byl na sebe opatrný, každý další pohyb dělal až když k němu stoprocentně dozrál, u vás to bude myslím podobné...

soleilll
9. bře 2017

@luckiesj Motorku a odrážedlo odstranit z dosahu a nechat ho klidně i lézt - lezení je velmi zdravé. Chodit umí, takže musí přijít sám na to, jaká forma přemisťování mu vyhovuje. Určitě bude za pár měsíců běhat jak urvanej. 🙂

anniesfibis
9. bře 2017

@luckiesj to ze leze je prece mnohem lepsi, nez chuze- chodit bude cely zivot. Doba lezeni je zasadni pro rozvoj kvalitni motoriky a i IQ. ...nechapu kam spechate a proc. A tez bych se zamyslela nad tim, proc uz ted jej tolik podcenujete a uz ted je povazovan za lineho, tvrdohlaveho a pod. ..chudak ...pardon, ale to dite se mi zda byt chytrejsi, nez matka...bohuzel.

dokument
9. bře 2017

@luckiesj tak treba jeste neni pripravenej. Sotva zacal chodit, to se brzy unavi, ja jsem syna jeste dloooouho vozila v kocarku na vetsi vzdalenosti (treba i jen na nakup). Potrebuje zesilit, to neni ze dne na den. Ale to odrazedlo bych taky omezila jen na hriste.

dokument
9. bře 2017

@luckiesj mnohem mladsi deti tapou? - co me maji co zajimat cizi mnohem mladsi deti. Ty me fakt nezajimaji. At si tapou jak chteji, nezajimaji me proste. Nesmis srovnavat, divej se na sveho jak tape, to musi stacit.

ditta01
9. bře 2017

Dcera začala chodit až v 17 měsících před tím se ani neplatila a ani nelezla po čtyřech, měla svůj způsob v sede se posunovala a odrážela rukama byla jako malá gorilka ☺potom začala rovnou chodit a od těch 17 měsíců jsem nepoužila kočár protože prostě nechtěla sedět ale jen chodit ☺jo a opravdu si nemyslím že by to mělo nějaký vliv na její IQ je hodně chytrá. A je pravda že je na sebe taky dost opatrná a já jsem za to ráda ☺

valkyra222
10. bře 2017

Docela živě si vzpomínám jak malý (teď už má 2roky 2 měsíce) ještě minulý rok v lete vyšel ven a nechtěl jít po svých musel se nosit nebo vézt v kočárku zatím co jiné děti běhaly trajdaly my jsme šli z brekem na celou ves ze pěšky proste nepůjde. A to nemluvím o zimě kdy se bál jít po sněhu tak od vchodu domu k autu jsem ho musela přenášet jinak se nehnul. Nevím kde nastal zlom po druhých narozeninách jsme šli ven k oveckam a šel sám a když viděl sousedovic psa který utíkal směrem do centra obce tak se vydal za nim pěšky což jsou 2 km no já cumela a to byl ještě sníh!!teď jak už vyjdeme ven tak buď chce po svých nebo na odrazedle ale moc ho motorka nebaví tak trajda sám...chci tím říct nespechejte na to všechno se dítě naučí tak jak to samo cítí že je připraveno...

gnozka
10. bře 2017

@luckiesj ja to chapu 🙂 nase mala byla také pomalejší . Dokonce jsme cvičili i Vojtíška driv . Ale nesrovnavej . Naopak s chůzi neni kam spěchat . Deti ktere začnou chodit moc brzy maji potom horší klenbu . Takže jak rikam lezení je nejdůležitější pohyb k dalšímu správnému vývoji 🙂 vsak on se rozhoupe a potom budes jeste rada vzpomínat kdyz lezl 🙂))

luckiesj
autor
10. bře 2017

Všem děkuji za reakce, odrážedla uklidím a budu dál čekat, až se osmělí 🙂 Jednou to přijít musí 🙂

luckiesj
autor
10. bře 2017

@gnozka Díky za milou reakci 🙂 Doufala jsem, že se mi ozve právě někdo, kdo má podobnou zkušenost a "uklidní mě", že do školky už snad po čtyřech nepoleze 😀

gnozka
10. bře 2017

@luckiesj určite ne 🙂 a vubec neni zac 🙂 opravdu ma jeste cas . Lepsi později a poradne nez pak mít problémy s pohybovym aparátem 🙂 jednou mi rehabilitacni rekla takovou poučku . Nejlépsi je nic nedělat a nepomahat 🙂