Zvětšení poprsí v těhotenství, zmenší se ještě?

jitkaorsagova
12. lis 2014

Ahoj holky, v těhotenství se mi dost extrémně zvětšilo poprsí. Je nějaká šance, že by se ještě aspoň o něco zpět zmenšilo, nebo ne? A jak se Vám dařilo potom kojení? Díky za zkušenosti.

ivasad.
12. lis 2014

Zmenší se, to je jisté. Velikost prsou a úspěšnost kojení spolu nesouvisí 🙂 Takže jak půjde kojení je ve hvězdách 😉

pisisvori
12. lis 2014

@jitkaorsagova tezko se zmensi. Naopak po porodu nastupem laktace jeste hodne narostou😉. Splasknou zase az odstavenim. Na kojeni velikost vliv zadny nema.

jitkaorsagova
autor
12. lis 2014

@ivasad. Doufám, mám totiž spíš strach že velikost bude problém, ne výhoda aby jsi mě správně pochopila.

tarra27
12. lis 2014

@jitkaorsagova je to normální a vrátí se po ukončení koejní do puvodního stavu. Mě se zvětšilo v těhotenství, pak když jsme začala kojit a pak se trochu zmenšilo, upravila se spotřeba při kojení a když jsem přestala kojit, tak do 4měs možná až 6 měs se vrátila původní velikost.....neboj, to se vše pak zase srovná, dá do pořádku. Hlavně měj kvalitní podprsenky. 😉

ivasad.
12. lis 2014

@pisisvori ano, tak jsem to samozřejmě myslela, že se zase zmenší po ukončení kojení 🙂

ivasad.
12. lis 2014

@jitkaorsagova to se neboj, kojit se dá s malými, žádnými, velkými i obrovskými prsy. Jde jen o zvolení spravné polohy při kojení, maminkám s velkými prsy obvykle vyhovuje fotbalista. V dobré porodnici ti sestry poradí.

dezyre
12. lis 2014

Co to znamená, že se ti extrémě zvětšilo poprsí? Já jsem teď kolem 26tt a z áček mám už téměř déčka. No jsem zvědavá kam ty prsa ještě porostou a hlavně jak budou vypadat až se bude druhý den po porodu rozbíhat kojení a ještě se nafouknou :D Jinak v předchozích dvou těhotenstvích jsem také začínala na áčkách a rodit jsem šla s céčkama a ze začátku kojení jsem nosila déčkovou podprdu.

pavlapl
12. lis 2014

. Mně se při každém dítěti zvětšilo o číslo a taky to zůstalo. Kojím bez problémů každé dítě 2,5 roku.

nonacek
12. lis 2014

@jitkaorsagova me se z nulek vytvořili krasne 2 v kojení, byla jsem natsena , ale jak jsem přestala kojit tak se z těch krásných 2 se stali povesené ponožky 😨 ale ušetřila jsem si a nechala jsi ty krásný prsa vrátit,ale uz na velikost 3 😉😉😉

ladyhacek
12. lis 2014

no tak já jsem zvědavá svoje mám tak D , zvětšení jsem zatím nezpozorovala i když s ním počítám. Potřebuji novou podprsenku tak jsme si říkala, že už koupím kojící o trochu větší, ale když píšete jak moc se můžou zvětšit tak mám strach 🙂

alcar
12. lis 2014

Mne se zvetsily az po porodu z D na F. 😀 A ty mam doted. Doufam, ze jak prestanu kojit, zase se smrsknou zpatky. Ale obavam se, ze gravitaci uz neosulim. 😅

sammaelka
12. lis 2014

@jitkaorsagova moje puvodni velikost pred tehu byla 75B, pred porodem a behem kojeni 90D jen tak tak. Bohuzel po kojeni se mi smrskly na 75 a neco mezi A a B. Normalni A jsou mi maly, normalni B jsou mi velky. Prala bych si pekna prsa, ale asi mam smulu. Zatim jsem to teda vyresila vyztuzenou push-upkou, ktera dodela to, co mi zmizelo...☹

blanka.k
12. lis 2014

@jitkaorsagova před těhu 75D, po porodu a během kojení jsem přibrala přes obvod přes 25cm, takže vzniklo něco "neoznačitelného" , cca 75K, po ukončení kojení 19 měss. po porodu se to zmenšilo na 75H.... 2 roky poté jsem 8kg zhubla a mám 70G (a jsou to fakt hnusný visáky..mít peníze jdu na zmenšení )

zulitvi
12. lis 2014

Tak já před tehu tak 0-1, v těhotenství + kojení slabé 2 a teď 6 měsíců od porodu nula a menší :D

eliska_z
12. lis 2014

Přeď těhotenstvím jsem měla 75C a krásně pevné. Před porodem to bylo 75G a po porodu už se naštěstí nezvětšily. Teď po roce a půl kojení mám 70F (případně 70EE), ale jsou to hrozné věšíky a jedno prso je větší než druhé už od pohledu, i když malý vždy pil z obou více méně stejně. Jsem zvědavá, jestli se ještě zmenší, až přestanu kojit, ale moc tomu nevěřím....

lamarika
12. lis 2014

@jitkaorsagova Když jsem otěhotněla, měla jsem B. Během těhu šly na D a během kojení E. No a ta tragédie nakonec 😀 Po ukončení kojení mám A 😒 A o tvaru a pevnosti se radši nebudu rozepisovat, páč bych se mohla zbytečně rozčílit 😝

jitkaorsagova
autor
13. lis 2014

Díky všem, vidím, že se stát může úplně všechno, tak snad to dobře dopadne a budu mít štěstí že se mi ještě zmenší. Zvlášť když mě čeká po porodu dostat dobrých 15kg dolů. Držte mi palce.