Zubní váček a léčba. Mohu kojit?

saraca
20. lis 2022

Mam vacek pod mrtvym zubem a zlobi. Resim to uz asi mesic. Nejdriv mi ho zubar vycistil a dal vlozku ktera to mela vylecit. Jenze nez doslo na dalsi navstevu, kdy mel byt zub uzavren a vlozka vyjmuta, o tyden driv jsem volala ze mam bolesti. Tak zub zubar otevrel a nechal ho otevreny 7 dnu, jenze to ani neubehlo a me se tam dostal zanet a byla jsem na pohotovosti to vycistit. Zitra jdu k zubari a da mi to uz snad dokupy nebo to vyleci zase vlozkou ale lepe nacasuje pristi navstevu. Otazka zni, mohu kojit kdyz mam v dasni zanet? Ktery se v jednu chvili odstrani a pak zase vrati? Nejde to do mlika? Doufam ze to pristi tyden uz vyresim definitivne.

marketanovakova14
20. lis 2022

@saraca Ano kojit určitě můžeš. Pozor jen na případné předepsání antibioti, se kterými se nemá kojít (ne všechny). A pokud potřebuješ ulevit od bolesti, tak paralen. Neměl by si ibalgin atd.

zizkmi
20. lis 2022

@marketanovakova14 ibalgin se behem kojeni doporucuje vic nez paralen.

saraca
autor
20. lis 2022

No jelikoz mi nezabira paralen, mela jsem ibalgin. Ale kojila jsem po 2 hod. A po zakroku - lokalni anestezie a rano 2 ibalginy 400 az po cca 7 hodinach. Mleko mezi tim jsem odstrikala a vylila. Na zitra radsi mliko odstrikavam, kdyby byl zakrok narocnejsi nebo me to bolelo v noci. Leduju a zatim to jde. Lip jsem to nezvladla
. Musela bych koupit umele mleko.

zizkmi
20. lis 2022

@saraca ibalgin( ibuprofen) se nedoporucuje behem operacnich zakroku, jako je trhani zubu, protoze muze zpusobit delsi krvaceni. Ale po klasickek vrtani a tak se muze. Taky kojim. Byla jsem cistit kanalky a normalne beru Brufen. Do mleka se dostane minimalni mnozstvi