Zkazil vám dudlík kojení?

aportek
21. únor 2017

Všude se píše jak dudlík kazí kojení... Zajímalo by mě, jestli se tu opravdu najdou maminky, kterým se to stalo? Protože všude jinde v diskusích spíše každý píše, že dudlík dávají a problémy s kojením nemají.
Mám první miminko, které by jen sálo. Prs nebo prst, to je jedno. Takže hodně přemýšlím o dudlíku. S kojením problémy nemáme, přisává se krásně, ale nechci to nějak pokazit..

jitka0a
21. únor 2017

Dneska jsem četla článek o spokojeném miminku a zrovna tam byla zmínka o dudlíku, že miminko si chce dudat, ať už prs, prst nebo dudlík a tím je spokojené a uklidňuje ho to, tak si myslím, že pokazit se tím moc nedá, ale třeba bude mít někdo opačnou zkušenost.

soda365
21. únor 2017

Kojila jsem syna 15 měsíců a od 3.týdne má dudlík takže u nás to nic nepokazilo - dala bych mu dudlík i dřív, ale taky jsem se bála o kojení.. Až mu ho moje mamka jednou strčila do pusy a řekla:"Musíš mu trochu věřit, to dítě není blbý, o jídlo se připravit nenechá" a bylo to (k mému údivu) opravdu bez problémů.. Toť naše zkušenost..

tajemna30
21. únor 2017

Syn má 2,5 roku, kojím ho stále (ale už tedy se snažím odstavit), dudlík jsme měli, problémů s kojením bylo dost hlavně první týdny, ale určitě to nebylo způsobeno dudlíkem. Kdybych mu dudlík nedala, měla bych ho u prsou nonstop.

alcar
21. únor 2017

Dceri jsem dala dudlik dva dny po prijezdu z porodnice a kojeni mi to nezkazilo. Kojila jsem 10mesicu.

mariva30
22. únor 2017

Zrovna včera jsem řešila stejnou situaci. Malá (10 dní) měla neustále prsty v puse, hodně plakala, špatně usínala, tak jsem to nevydržela a dala jí dudlík i přes všechny články o problémech s kojením. Kojim přes kloboučky, ale zatím to vypadá, že s tím nebude problém.. a my jsme se krásně vyspali šest hodin v kuse..🙂

voleskap
22. únor 2017

Ahoj, syna kojím (5,5 měsíce). Dudlík má a bez problému. Ze začátku se mi ale zdálo, že mám mléka málo. Byla jsem u laktační poradkyně a ta mi řekla, ať okamžitě zruším dudlík, že to je ta příčina. Dudlík jsem nezrušila, jednala podle svého instinktu, víc nosila, spíme společně a kojení nám jde 🙂

cabadajovimah
22. únor 2017

Kojím skoro 14m a dudlík ani rychle tekouci lahev na piti nam kojeni nepokazili. Mala proste prepne z rezimu dudlam na rezim kojim se. Popravde jsem ale nenarazila na nikoho, komu by dudlik kojeni kazil, jen o tom porad tady a na podobnych strankach ctu....

puresin
22. únor 2017

@aportek Mam treti miminko a vsem jsem dudlik dala hned po prichodu z porodnice. U prvnich dvou mi to dokonce doporucila sama detska, kdyz videla, jak jsou drave, ze by me pry sezraly. 😀 Az to posledni ditko o dudlik moc nestoji, ma ho jen na usinani, az me to mrzi - co samo neududa, to ja musim unosit. 🙂
1. kojene 10 mesicu, 2. kojene rok, 3. doted.

prostejina
22. únor 2017

Dudlik jsem dala už v porodnici, mala bude mít 4 měsíce, kojim a dudlik vyprskava už měsíc 🙂 takze za nás taky v pohodě 🙂

rousse
22. únor 2017

kojila jsem do 11m a dudlík měla někdy od 4. týdne a rozhodně nic nepokazil. Měly jsme sice od 2. měsíce furt nějaký problém s kojením, ale dudlík je v tom nevinně (opakované záněty, retence mléka, bojkot jednoho prsu, komplet bojkot a tak furt dokola). Jen jsem z ní nechtěla udělat závisláka (jsem alergická na hrající si děti s dudlíkem a na 4 leté děti s dudlíkem), takže jsem jí ho dávala jen na spaní a u toho to taky zůstalo. V 18 měsících jsem ho jednoduše na spaní nedala a od té doby už dudyna nemá...

hanih
22. únor 2017

Dcera dudlík od začátku moc nechtěla. Zkoušela jsem jí ho dávat aby se uklidnila a ududlala, ale plivala ho, chtěla to prso a nenechala se ošidit. Na milost ho vzala někdy ve třech měsících a kojení nám to tedy nepokazilo. Dceři je 16 měsíců, dudlík už měsíc nemá a kojíme stále 🙂

pavlina212
22. únor 2017

Myslím si, že problém dudlíku je hlavně v tom, že kazí kojení plíživě. Sání je víc a víc neefektivní. Pak přijde třeba menstruace nebo jiný důvod poklesu mléka a dítě se s tím už nevyrovná, zatímco u správné techniky to období překoná v pohodě. Jsem přestvědčená, že způsobuje takovéto: odstavil se sám v 8 měsících apod. A takových zmínek najdeš na diskuzích hodně. My měli dudlík od 13.tého dne asi do 5. měsíce jen na usínání a do autosedačky. Způsobil nám bojkot kojení. Jsem ráda, že se ho syn sám zbavil takhle brzo.

@rousse Myslím si, že právě ty věci, co píšeš.... bojkot, retence, záněty.... že je to právě dudlík ☹

nelinecka1
22. únor 2017

Já jsem dala dudlík už v porodnici a žádný problém s kojením nemám, malá má 5 měsíců, plně kojená a přibírá krásně😉

lucyp13
22. únor 2017

Já si myslím že je to blub,jako X dalších věcí co se pisou na netu a v chytych knizkach.dcera mela dudlík už v porodnici a o kojení se připravit nenechala,to samé neteř a spousta dalších maminek z okolí co znam..opravdu jsem od nikoho neslyšela ze by nekojili kvůli dudliku

barchen
22. únor 2017

@aportek
Ne, nic se nestalo. Dudlík jí dala moje máma někdy ve 5 týdnu. Kojím 7 měsíců a zatím ok. Od narození se malá kojí ale rychlostí blesku, 5 min jedno prso, 5 min. druhé, nejdřív jsem si říkala, že to se nemohla najíst ale přibírala a zůstalo jí do dodnes. Prý holčičky jsou v tomto expertky, kluci jsou prý línější a na prsou nalepení déle 🙂. Zatím nemůžu posoudit..

pajounek
22. únor 2017

@pavlina212 souhlasim s tebou

drzticka81
22. únor 2017

Obe deti kojene do 2.5 let, dudlik uz od porodnice - pro me lepsi nez dudlani prstu- davala jsem pote uz jen na spani -do kocaru, manduky, satku, ne na noc, dudlik se sam odboural v roce se spanim doma jednou za den -uspavala jsem u kojeni, dudel uz nepotrebovaly 🙂)))

hany_bany
22. únor 2017

Malá měla dudlik od porodnice, dávala jsem jí ho teda jen v nutnych případech. Ale brzy jsem pocítila, ze se prisava blbě, nevzala si tu nadávají do pusy celou, ale jen špičku, bolelo to. Hodně jsem nosila, to dudlik nepotřebovala a ve 3 m ho už nechtěla vůbec... Takže ano, já jsem pociťovala okamžitý efekt dudliku na kojení.

dzogobela
22. únor 2017

Mala ma dudlik asi od druheho tydne. Kojim stale, male je skoro 7. mesicu. Pro me dudlik velka pomoc, mala diky nemu sama usina. Nektere maminky namitaj, ze misto dudliku strci diteti prso, ale to by pro me bylo velmi nekomfortni a navic treba na prochazce, v krame... to lze jen tezko aplikovat.

kika_21
22. únor 2017

@aportek Nezkazil-a ověřeno u pěti dětí.Není to jako náhrada kojení, jen pomůcka, aby dítě přestalo plakat.🙂

rousse
22. únor 2017

@pavlina212 no bojkot....budiž, byť jsem dávala dudel vyloženě jen naspaní....ale jak může dudel ovlivnit to, že dostaneš zánět do prsu nebo že ti děcko jedno prso bojkotuje a druhé bere bez problémů....to teda nevím - nicméně jsem ráda za odkojených 11m a za to, že odstavení proběhlo prakticky přirozeně samo v téhle době - dýl jak rok jsem stejně kojit nechtěla. Co mě osobně na dudlíku vadí víc jsou děti, které jej mají v puse celý den, děti, co jsou na něm vyložené závislé, co s ním lítají třeba do 3 a víc let....z toho fakt rostu....pak maminky lítají po logopediích a diví se, jakto, že prcek tak špatně mluví....bodejť by mluvil dobře, když má většinu dne dudel v puse....ale to už je na jinou diskusi🙂

pavlina212
22. únor 2017

@rousse Příčinou zánětu je nedostatečné vyprazdňování prsu při kojení, což může způsobit dudlík, dále zhoršené přisávání může bradavku poškodit a prasklinkami dojde k průniku bakterií. S tím bojkotem jednoho prsa.... může to souviset s poklesem tvorby mléka, jak jsem psala nahoře, nerovnoměrně u jedné ženy. Netvrdím, že to tak nutně muselo být i u tebe, jen píšu, že souvislosti tam jdou vysledovat.

panickatlamicka
22. únor 2017

Ja jsem presvedcena o tom, ze dudlik predevsim ,,osidi" potrebu ditete but s maminkou. A to se tahne az do batoleciho veku. Casto vidam scenu, kdy treba dvoulete batole neco chce vyjadrit, neco chce od maminky a ta jen bezmyslenkovite sahne pro dudlik a zacpe jim batoleti pusu.Ato razem zapomene, co vlastne chtelo.Proto se to jmenuje siditko. A souhlasim s tim, zepokazit kojeni muze.Jensi toho maminky mnohdy nevsimnou. Protoze v nasich koncinach je ,,kojila jsem AZ do roka" brano malem jako kojeni do 4 let.

mr_falko
22. únor 2017

ne,dudlik mela od porodnice, techniku kojeni to nezkazilo, nicmene ho pouzivam kdyz je potreba....snazim se ji tim nezacpavat pusu

panickatlamicka
22. únor 2017

Ale zaroven dodam, ze treba svagrova ma deti dudlikove a prvni kojila bez jedineho bojkotu do 2,5 roku (odstavila v tehotenstvvi) .

kituska20
22. únor 2017

Ne kdybych neodstavils v 18ti mesicich kojime dodnes. Dudlika mela od 6ti tydnu

alcar
22. únor 2017

@panickatlamicka tak rok kojeni je uctyhodna delka bych rekla. Do ctyr let? Brrrr...

whiteswan
22. únor 2017

Dudlík má od 6t, kojím již 13m a ještě dlouho jistě budu (teď kojím tak 10x za 24 hod). Dudlík může i nemusí kojení pokazit. Mě se hodí v MHD, v obchodě, při cestování autem.. prostě ve chvílích, kdy nemůžu hned vytáhnout prso. Dám dudlík a snažím se co nejdříve situaci změnit tak, abych mohla nakojit. Syn dudlík nevyžaduje a sám ho v situacích, kt. jsem popsala přijme v klidu. Ale pokud mu ho chci dát v situaci, kdy ví, že můžu kojit, tak ho vztekle popadne a hodí. 😀

pincola
22. únor 2017

Nám ano! U dcery byly problémy velké! Se synem jsem dudlík nedala a mnohem lepší.

panickatlamicka
22. únor 2017

@alcar proc brrr? Tim jsi mi jen potvrdila, jaky dopsd ma ve smysleni ke kojeni nase zapadni kultura. Zda jekojeni do roka uctyhodna delka ci ne, je relativni. Pokud maminka s kojenm od zacatku bojuje a ten boj trva celou dobu, pak. ano-v tom pripade je ten vyybojovany rok uctyhodny.