Ukončení kojení ze zdravotních důvodů. Jak na to?

goovana
30. čer 2022

Ahoj, musím ukončit kojeni
Jelikož mám vyhřezlou plotenku a bolest se mi promítá až do nohy až tak že sotva chodím dostala jsem léky na bolest a uvolnění svalů
Nesmí se používat v období kojení
Souhlasila jsem protože už mám opravdu veliké bolesti.
Malému je 10 měsíců takže už mi to ani tolik nevadí samozřejmě že bych kojila ráda
Nicméně už stejně kojím jen v noci a to dvakrát
Mam koupené umělé mléko ale bojím se jak to malej bude pít
Prsa se mi pořád ale strašně nalejvají..otázka je jak ukončit laktaci...

martiniquest
30. čer 2022

@goovana Kojeni dvakrat za noc je nic. Odstav klidne okamzite a nech telo se s tim vyporadat. Pokud bys mela prsa bolava, je potreba odstrikat do ulevy a chladit.

tahejhula
30. čer 2022

@goovana odstříkáváním do úlevy, ne víc, abys laktaci nepodpořila, případně i opatrně chladit. Každopádně si prsa nijak nestahuj, není to dobře. Prášky už nepomohou, u takto starého dítěte se laktace řídí výhradně poptávkou.

goovana
autor
30. čer 2022

@martiniquest děkuji

goovana
autor
30. čer 2022

@tahejhula děkuji

jjasmina
30. čer 2022

@goovana 2x kojení je už nic, otázka je jestli um přijme, jinak nahradit mléčnými výrobky, odstrikat do úlevy

goovana
autor
30. čer 2022

@jjasmina mléčných výrobků má dost ale v noci to mlíčko proste vyžaduje..takže prostě zkusím dnes umělé než si nasadím ty léky a uvidíme

jjasmina
30. čer 2022

@goovana zkusit um nebo vodu, mě um nikdy nevzala no. Spíš vse piradte na s LP nebo mrkněte na Mamila sk je tam seznam léků, které můžete i při kojení. Na spoustě léků se tím chrání pouze výrobce brát je můžete i při kojení

martinam1992
30. čer 2022

Odstavovala jsem nedávno 15m syna z podobných důvodu + aby už konečně spal celou noc. Uroznysli Di, jestli se ti vyplatí zavádět um v noci, jestli, když už je ta možnost, nedat mlíčko před spanim/ráno a to noční krmě i už odstranit úplně (nahradit vodou na žízeň). Syn plakal první 2 noci (2h v kuse teda) a od té doby nic, spí celou noc, max se vzbudí na dudlík. Nakonec jsem um zavedla rano po probuzení, to má rád. Do té doby um nikdy neměl.