Ukončení kojení kvůli operaci. Poradíte, prosím?

latoyaa
11. zář 2021

Dobrý den mám dotaz ohledně ukončení kojení. Vůbec se mi do toho nechce. Malé je 8 měsíců ale v prosinci mám začít řešit zákrok. Bojím se co s ní bude protoze UM nevypije. Z lahvičky pít neumí. Nevypije mi ani vodu ani čaj. Vždycky vše spíš kouše než že by se napila. Navíc usíná u prsa. Mám z toho docela strach. Dr říkala ať koupím aspon pitko ale to ji stejně vše vytece z pusy a UM to moc neřeší.

petrasipkova1
11. zář 2021

Opravdu je nutné ukončení kojení ? Je to nějaký závazný zákrok, budeš dlouho v nemocnici ? Do prosince dlouhá doba, ma mala dudlík? Mala mi začala pít nejdříve normálně z hrnecku. I z lahve se naučila pít, chce to zkoušet a zkoušet. ✌️

eiliko
12. zář 2021

Také jsem musela ukončit kojení kvůli vyšetřením+operaci, dcera byla sice o něco starší, ale taktéž nic jiného nepila, vodu/čaj jen po doušcích. První dva tři dny jsem za ní neustále běhala s hrnkem, ale pít začala, nedostala mléko, takže logicky měla žízeň. Do prosince je ale spousta času, třeba pít začne 🙂

tynka9
12. zář 2021

Máš ještě kupu času, můžeš zkouset různé typy dudliků (nevezme třeba takový ten jak vypadá jako bradavka od aventu?), můžeš pomalu zkouset hrnecek. V prosinci jí bude rok, to už může klidně i téměř plnohodnotně jíst normální jídlo.

Odstavovala jsem také kvůli operaci tríměsíčního, měla jsem na to 14 dní, ale naštěstí mi flašku vzal. Možná jsou v tomhle ti mladší trochu tvárnější.

Ať je vše v pořádku.

konidana
12. zář 2021

Pokud ji budes muset odstavit v roce, tak uz se proste zaridi a casem zacne jist i pit, kdyz jineho nic nebude. Prvni jsem odstavovala jako naprosteho nejedlika tedy az v 15.m ale krom prsa nepila vubec nic. No do tydne si zvykla. S pitim jsem tedy hodne bojovala... pila par deci vody a k tomu polivky ridke kase meloun okurku apod.. mladsiho jsem odstavila komplet na 13.m uplne v pohode. Ale on byl jedlik a dokonce i pil neco jineho nez mm. UM nemeli ani jeden. Nechteli po odstavu zadne mleko.
A navic se ke kojeni po zakroku klidne muzete vratit jestli to bude mozne a budes chtit. Starsi se zkousela znovu kojit po pul roce kdyz se narodil druhy😅